• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
Basagran 600 4 lit na h tikva mora imat 4 lista a trava od 10 do 15 cm inace nece djelovati obavezno staviti okvašivac :(y):
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Basagran 600 4 lit na h tikva mora imat 4 lista a trava od 10 do 15 cm inace nece djelovati obavezno staviti okvašivac :(y):

1. Basagran 600 zabranjen
2. 4 l/ha spalit će sve tikve garant
3, ne djeluje na travnate korove
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
plemenjača napad tikvu kojim sredstvom špricati tikva ima tek 2 do 3 lista hvala na savijetu
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
sve su mi buče niknule konačno, odem jučer pogledati stanje, a kad ono puževi, jel se to ikako da riješiti?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Današnji radovi u tikvama , kultivacija , prihrana , zaštita 3 u 1 :eek::


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=v4hV8FMsMwY[/YT]
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Krešo kolko ridomila na hektar šprica mi troši 300 l na hektar

1 kg/ha i to je to !

Dali je prekasno za sijati buce? Je ko probao sjetvu u 6 mjescu,dodje isplativ urod?

Ako je lijepa jesen bez preranog mraza isplativo !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kolega ,ovo se zove dobro iskorištena bačva od pive:cool2::cool2:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko promila bu imalo to ulje kad su buče špricane pivom? :(hi)::(hi)::(hi):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Arno jel može malo detaljnije slike i opis ovog izuma, izgleda jako zanimljivo! Jel to adi preko kompresora na traktoru?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer pofrezano oko buča



Danas je na djelu bil "motikan" u redu gdje se nije moglo s frezicom.



Na koncu izgleda ovak.

 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malo preveliki. Oko 3 do 3,3 metra. Trebal sam staviti 3 reda, ali je žena gundrala da bu onda išlo rožje po susedovom dvorištu. Inače stavljam na 2 do 2,3 m.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Bio sam danas prisutan u sjetvi nekih bundeva pneumatskom sijačicom. A razmak je 70 x 70 cm. I čovjek sve tako sije, i golice i ove obične za svinje. E sad, ako se nastavi s time kako je počelo, bit će to dobar biznis izgleda. Ja neću u to ulaziti za sada, ali svima vama želim puno sreće i uspjeha :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno jel može malo detaljnije slike i opis ovog izuma, izgleda jako zanimljivo! Jel to adi preko kompresora na traktoru?

Nisam prije primjetio ovo pa sada odgovaram sa malo kašnjenja ,
što te u suštini zanima i što bi vidio detaljnije ,,,
Što se tiće šprice koliko sam shvatio ,,, inaće sam napravio nosač koji se kapći standardno na poluge , ali sam ga za ove poslove svezao na sjetcvo spremać toliko da je stabilno , radi na principu ulaznog zraka iz kompresora traktora , stavio sam i regulator pritiska koji nije neophodan jer pritisak kompresora je u principu kao i pritisak traktorske šprice , jedan ventil to jest ručica od bakrene šprice sa kojom puštam mlaznicu u pogon , pokazalo se dosta dobro jer u jednom prohodu kultiviram i špricam a i potrošnja nije velika jer je fina mlaznica , Ovo je u stvari rađeno za špricanje korova u orasima , vozim se uz red a mlaznica je učvrščena na prvoj strani traktora tako da vidim mlaz , a dobro posluži i za špricanje vočki , crijevo petnaestak metara traktor u leru i špricaj do mile volje ,,, hm ,, samo ne znam da li podlježe tehničkom pregledu šprica ,,,,, :(doh):
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Pozdrav ,molim savjet ,ako netko ima iskustva o tom postoji li herbicid koji može uništiti ambroziju u bundevama ,sad ,kad one imaju zametke i još uvijek cvjetaju.Ambrozija je visoka 20-ak centimetara,hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh