• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ne smeta im samo vlaga već i hladnoča jer ak je toplo one su za pet dana vani, a sad ako se i još pokorica napravi teško će van
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Prošlog utorka sam završio setvu golosemene uljane tikve NS Olinka. Posejao sam je ručno na veoma maloj površini, samo da popunim prostor na njivi gde gajim krompir. Uvukao sam se sa krompirom nekih dvadesetak metara od puta da nije lopovima baš na "izvol'te".
Ranije kada sam je sejao na pola jutra, radilo se to pneumatskom sejačicom za širokoredne useve, na svaku drugu bateriju(140cm međuredno odstojanje).
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam jedno pitanje za iskusnije! Dali smijem golicu tretirati sa vitavaxom prije sijanja, jer imam od prosle godine ostavljenu prvu reprodukciju pa bi je istretiral barem sa fungicidom?
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Pozdrav svima,jucer zasijo buce na 1ha,i pitanje,za koliko buce izadu van tj.niknu i kad ja prihrana

Ima ko za prodat 2 kg sjemena austrijskog od RWA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mario1986

Novi član
Tu od
11 Svi 2014
Poruka
1
U srijedu sam posijal austriske kostice (bundeve) i sprical sam s clonom i dualom..zanima me dali sam mozda stavil prejako dozo... doza je bila 0.5litra clona i 1litra duala po hektaru...
hvala
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
Kako niću tikve onima koji su sadili početkom 5 mjeseca ja posadio hektar 10.05 i sve me strah puno kiše i hladno
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ja posadio prije 15 dana i danas iso gledat gdije koja izlazi van,jel ce biti sta od toga?
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Poz ekipa,sprico sam buce sa dualom i buce nikle ali i trava,e sad jel ima kakav herbicid poslije nicanja
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Je li moguće da koštica 13 dana stoji u zemlji, onak raspuknuta sa klicom odnosno korjenčićom , a da ne izlazi van iz zemlje ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Kreso1.. oni u Slavoniji sav drač zovu trave..Fusilade je samo za travnati tj. uskolisni korov, a za širokolisne nije..
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
A sta im se dogodilo?,ja svoje sadio 29.4 i sad su tek pocele nicat gdije koja,e sad sta ce biti od tog?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
Poz ekipa,sprico sam buce sa dualom i buce nikle ali i trava,e sad jel ima kakav herbicid poslije nicanja
Basagran do 3 lista poslje nicanja ,

imali netko sljemena za prodati trebao bi za jednu ral moram ponoviti sadnju
CEDAR AGRO ima jos malo nekih 4 kile.

Je li moguće da koštica 13 dana stoji u zemlji, onak raspuknuta sa klicom odnosno korjenčićom , a da ne izlazi van iz zemlje ?
da tako je i nama prosle godine , ali ces ih morati ako uspiju izbiti van tretirati protiv ďepresije sa drinom :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Jel možeš nešto više napisati o tom drinu ( kad se koristi, koja doza i koja cijena )
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Ja svoje posijao 23-ceg. ..dio je niknuto a dio se jos necka...malo zeza pokorica..Bi mozda bilo ok kultivirati ili da ostavim?

Spricao sam sa kombinacijom dual - afalon....

Evo par slika u nastavku... Par komada mi zuti jel to od vlage velike ili? Planiram baciti prihranu a Vi?






 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh