• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Re: Buče bundeve

Ja kad ih operem puno prije mi se posuse i lakse ih je okretati dok se suše...

Koja je sorta najbolja za ulje, odnosno koja daje najvise kostica, a samim time u ulja

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Bravo Dario. Zanima me kak ih perete jer sam prao pod pritiskom i koliko vidim nije dobro.
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Re: Buče bundeve

Stavim kostice na improvizirani drveni okvir ispod kojeg je ona mreza i lagano sa vodom idem i mijesam rukom kroz kostice, godinu prije sam u bacvi pral, al je veca zafrkancija

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
To sam i ja napravio ali mislim da nisu dobro oprane jer su stalno nekak ljigave. Mislim da to mora biti bolje ali neznam kako.
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Re: Buče bundeve

Ja nisam imal tih problema, moras ih onda duze prati i mijesati da sve s njih skines...probaj i bacvu pa samo velikim cjedilom grabis van

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
mi peremo s ovime:icon_razz:
Nu2s9y0.jpg

2XEQr0y.jpg

QFgDpAc.jpg

chlJceH.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ovo je jedna od rijetkih stvari koje su od pomoći.
Kolega, neznam kak da ti zahvalim osim da stisnem zahvalu. :icon_thumright::icon_pray:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Stroj je vjerojatno predviđen za veće količine koščica a sad kako pere nema komentara , predpostavljam da dobro i polako što nije loše osim potrošenog vremena ,nekako mi izgleda pre malo izlaz iz posude za doziranje , jer ja imam slično složeno za vjetrenje graha a i on izlazi dosta sporo , a kako izlaze mokre i balave koščice ,,, nekako imam osječaj da ni ne izlaze same več im treba pomoć ,,,, stvarno bi volio vidjeti jedan video zapis pranja ,,,
ja perem u koritu za furenje svinja u velikoj količini vode po nekoliko puta , vadim sa površine ručno sa sitom napravljenim od bubnja veš mašine , ručno prebirem ostatke mrene od tikve u vodi , sve istresem u šuplju kadu od veš-sušilice , pa tako par puta vratim u korito sa puno vode ,,, što se bolje operu lakše se suše što je već rečeno ,,,nism probao ali nekako slutim da bi mlaka voda pomogla pri pranju ,,,, isto kao što mislim da bi u ovom bubnju za pranje više pomoglo da je donji dio bubnja u desetak cm vode nego one šprice odozgo ,,,, ali opet neznam kako stroj radi a vjerojatno i grješim u razmišljanju .
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Fora je u tome kaj imaš prečke do pola bubnja i one se tu okreću, dok u nastavku bubnja one klize po bubnju i skine im se dio sluzi. A da nema mlaznica, koštice bi se zalijepile za bubanj i to ne bi funkcioniralo. Ta peračica može oprati onoliko koliko poberemo. To sad izgleda tako. Kasnije to služi za rešetanje koštica, samo se ubaci ventilator tipa iz konzuma u sredinu bubnja i to je dovoljno da smeće zadrži na početku, a koštice mogu proći. Za nagodinu će ići špindla i puno veći spremnik.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sa time svime sa slažem što si rekao , sve stoji , ipak sada je sazona , bilo bi ljepo da staviš video uradak da se to bolje vidi , jer svako nešto izvuče za svoje potrebe kako mu paše a kada se takav stroj vidi u radu pune je lakše da si svako sam prisloži kako mu odgovara , a opet kada napraviš prepravku , pa da se i to vidi , da li sam u pravu da za sada sporo ili nikako samo ne izlazi ,,, mislim mokro , za vjetrenje vjerojatno i nešto ide ali isto vjerojato ne dovoljno brzo,,,,
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
evo ti jedan

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=JpUDrHcO3kk
[/YT]

samo je ovo s dvostrukim bubnjem koji odvaja primjese prilikom pranja, i time se skrajuce vrijeme susenja
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Izlazi onoliko koliko nasipaš:eek::,a sad ovisi koliko dobro će se koštice oprati. Bubanj ima brzinu od 30 okretaja u minuti i to je taman. I to je za naš kombajn dovoljno. Drugo je ako toga imaš više. Evo Županić ima peračicu koja moze oprati 1.5 tona na sat. Na njoj su i dvije turbine koje vuku smrklje van, i to je pravi stroj.Ali njemu treba tolika peračica.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da se pohvalim. Nema ih puno, al veseli pogled na njih.
DSC_0068.jpg
[/url]screen grab[/IMG]
Još je na njivi i raste. Kad ju uberem, slijedi vaganje.

Danas pobrane i buče i bijeli kukuruz. Ova najveća ima 32 kg.
 

Aurelius

Novi član
Tu od
20 Svi 2016
Poruka
8
Bok ljudi,

trebam savjet, nekaj ne stima, tj. nije stimalo.

Tikve su bile lijepe, bilo ih je puno, bile su zrele, malo ih je bilo gnjilo. Sjeme je bilo frisko (valda ... ja sam ga kupil u vreci), bile su spricane, dobile su globusa, nije bilo puno draca. Na zemlji ih je bilo lepo za videti.

Rezultat - za plakati. Na 1600 klaftri ispalo je 120 kg *mokrih* koscica. Znaci suhih bude 50 kg, valda.

Izvana sve u redu, a unutra katastrofa. Otvoril sam ih par - unutra jako, jako malo kostica.

Kaj sam krivo napravil??
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Buče bundeve

A koja sorta je u pitanju, mada kak god pogledaš, to je puno premalo za tu površinu. Jesi možda pretjeral sa dušikom? Tad vole otić u meso, a koštice bude jako malo, pošto veliš da su bile ljepe debele?!

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Imam jedno pitanjce, ako netko slučajno zna...da li je istina da u svakoj buči ima jednak broj koštica? mislim, meni to nema smisla al me frend uvjerava da ih ima, pa ak oima neki znalac da potvrdi :)
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Malo se danas stavljalo u redove . . .
 

Prilozi

  • IMG-1474811437409-V.jpg
    IMG-1474811437409-V.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 101
  • IMG-1474816230277-V.jpg
    IMG-1474816230277-V.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 91
  • IMG-1474811450901-V.jpg
    IMG-1474811450901-V.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 86

Najnoviji postovi

Na vrh