• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Kod mene je berba drugi tjedan, guzva je svi vidim da beru kombajneri jedva do zraka dolaze, budemo vidli kod mene su na izgled solidne buce…
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Mokrih,ili suhih?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matac1984

Novi član
Tu od
21 Pro 2017
Poruka
13
Imam 60 kg suhih izvjetrenih koštica,ak je neko zainteresiran..ostalo mi za prodaju..
0914445855


Za ubuduće,ovakvim porukama je mjesto u malim oglasima a ne u temi,pozz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matac1984

Novi član
Tu od
21 Pro 2017
Poruka
13
Samo jedno iskustvo da podjelim s vama možda nekom bude od koristi.
Sjetva je bila ove godine na par jutara pol sam stavil gleisdorf,a pol sam stavil Rustikal hibridne koštice.
Prvo prešanje stavim samo gleisdorf koštice ulje je ispalo top svi kupci prezadovoljni.
Krenem s drugim prešanjem,Rustikal čisti,vraćam se doma iz uljare prvo mi nekaj čudno auto mi ne miriši kak prvi put..Reko pusti nek se ohladi.
Stavim drugi dan u jednu šalicu gleisdorf a u drugu Rustikal i dam familiji i prijateljima da probaju...
60 ,70 posto jači i intenzivniji miris ima gleisdorf a kaj se tiče okusa rekel bi da su podjednaki možda je mrvicu intenzivniji gleisdorf.
Jesu veči prinosi sa rustikalom ali je definitivno nekvalitetnije ulje dobiveno od hibrida.
 

bado

Novi član
Tu od
7 Tra 2023
Poruka
6
Pozdrav,bavim se proizvodnjom muskatne butternut tikve i raznim vrstama ukrasnih tikvica. U temi se spominje tretiranje posle setve a pre nicanja Dualom,Stomp Aquom...Do sada nisam radio tretiranje korova,jedino je motika radila... Molio bih iskusne proizvodjače za savet dali je bezbedno po tikve raditi pomenutim preparatima,sejem direktnom setvom nodet sejalicom. Površina je 2 ha.
Kod nas u Vojvodini niko ne radi tretiranje,i slabo se proizvode tikve te niko nema iskustva. Još jednom molim iskustva onih koji su radili Stompom i Dualom.
Hvala
 

Prilozi

  • 20220708_183807.jpg
    20220708_183807.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 18
  • 20220806_104826.jpg
    20220806_104826.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 18
  • 20220625_085013.jpg
    20220625_085013.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 18

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Vrlo oprezno sa tom kombinacijom...to su sve zemljisni i treba poslije sjetve prije nicanja...
Ja to nisam znao, a moj stari vjerovao drugima i pospricao s tom kombinacijom i spalio sve tikve. Problem.je bilo sto je.nakon prskanja bilo dosta kisovito, tikve su niknule.i onda kad je udarilo sunce sve ih spalilo...
Nisam sad dugo sadio bundeve, ali u sloveniji je postojalo registrirano sredstvo za bundeve...u hrvatskoj nije postojalo...al ne mogu se sad sjetiti kako se zove...ako moze netko pomoci...
Mozda centium...al nisam 100% siguran...
 
Posljednje uređivanje:

bado

Novi član
Tu od
7 Tra 2023
Poruka
6
Hvala,mislio sam na tretiranje pre nicanja tikvi...ili sa Stompom ili sa Dualom...ne u kombinaciji...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Trebalo bi biti ok. Trebalo bi sprijeciti ono prvo nicanje korova da bundeve dodu do 2-3 lista i onda.mehanicki proci izmedu redova i okopati oko bundeva...tako smo mi uvijek radili...
I onda su one uspjele zatvoriti redove i manje vise pokriti sve...
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Poštovane kolege, da li ima da se kupi seme uljane tikve golice ili u ljusci negde u Osijeku, Vukovaru ili Vinkovcima? Treba za ovogodišnju setvu. NS seme iz Novog sada nema ove godine. Šta se kod Vas seje?
 

bado

Novi član
Tu od
7 Tra 2023
Poruka
6
Hvala na savetu,to je smanjena doza po hektaru ali predpostavljam ne bez razloga.
Ako radi posao odradiću i ja litru na hektar posle setve...fitotoksičnosti po tikve nije bilo ili su malo bolovale?
 

Matac1984

Novi član
Tu od
21 Pro 2017
Poruka
13
Pozdrav..ima tko iskustva sa Gleisdorf Atomic hibridom...prinosi?
Vrecica je 270 eura pa me zanima dal prinos kostica opravdava cijenu ..
 

MakisaKZZ

Član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
61
Pozdrav svima.Ima li tko iskustva sa sijanjem buca sa olt mehanickom sijacicom?Naime kupio sam plocu za sijanje buca,narihtao zupcanike da najmanje baca al opet mi se cini da previse baca,da cu puno vise sjemena potrositi nego inace.
 

Najnoviji postovi

Na vrh