• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ako se i kad se odlučiš kaj buš napravil moreš koštice k nama dopelati (Uslužna uljara Presečki, Cargovec 6) to ti je glavna cesta Varaždin-Ivanec. Mislim da smo ful korektni kaj se poslovanja tiče evo i član Krešo ti to more potvrditi, on ti je kod nase već ko doma kolko dolazi na preradu... Sistem ti je koštice na preradu a Krešo i ja prek ceste v krčmu :partyman:

Daj mi reci pošto tiskate suhe, bio sam jučer kod Bibera iz Podturna, oni isto kod vas prešaju, nismo se uspeli dogovoriti za prodaju, kaže gospođa da su mi dosta oguljene kod branja tak da sam odlučio sve baciti u ulje, pa kome rit kome glava da barem nešt izvučem van a za drugu godinu ču ili koperaciju ili sušenje u sušari pa onda prodaja. Ova godina je bila probna sa 2000 čhv-a, a iduče idem na 2-2.5ha, sad znam de smo pogrešili kod sušenja na mrežama, covjek uči dok je živ!:madmana::rolleyess:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
neznam baš jer jako puno ljudi z Međimurja dolazi s košticam k nama... Ja osobno ne poznam gospodina Siladija ali čujemo od ljudi svašta o njemu pa i Krešo svašta zna... Mislim da cijena nebude išla nikaj gore jer robe na tržištu ima puno i ponuda je velika a i Austrijanci ne otkupljuj (bar za sad) jer su im tikve super rodile...

Ma i ja sam cul na radiju 1 oglas da netko otkupljuje po 25, ali nisam stigao uloviti tko. Nebi me cudilo da je to onaj sistem pola sada a pola kad na vrbi rodi grožđe!:mrgreen:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ovo za siladija navodno je sad solarno plačanje, a kaj se tiče astrijanera navodno se kod njih ručno brane plačaju dosta skuplje od kombajniranih
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi dragi pa prošlo je vrijeme kad je dogovor vrijedio na ljepe oči,tko ima lovu dobije robu,razne kompenzacije i počeki vam samo stanjuju živce a najbolji su oni koji daju nekih par lipa više a polovicu nikad ne isplate,tu kod mene ljudi dali u 2 mjesecu bikove radi 50 lipa nekom bez novaca do sada su dobili nekih pola novca i šta su oni profitirali sa boljom cjenom,vi kada ste znali proizvesti tu bundevu znate i prodati:prayer:
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Poštovani forumaši vidim da se sve vrti oko cjene koštica. Pa cjenu suhe koštice određujete vi i niko drugi. Odredite si neku realnu cjenu i nema spuštanja. Ja to radim godinama i vjerujte mi uvjek prolazi, pitanje je samo vremena. Za neku bolju cjenu treba pričekati šesti sedmi mjesec, naravno ko može s obzirom na financije, a sada je cjena takva kakva je. Otkupna cjena je svuda približno ista, kuna gore dolje. Koštice na tavan i čekaj povoljan trenutak !
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
:eek:
Krešo s naglaskom na realnu jer ima ljudi koji treže i 35kn za kg, samo neznam ko bu im to platil... Trenutno je takvo stanje na tržištu da koštice ima i nema razloga dizati cijenu a kak bude dalje neznamo, vrijeme i zakon tržišta budu pokazali svoje..

A dali je 20 kn. realna cjena ?:roll:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
:eek:

A dali je 20 kn. realna cjena ?:roll:

Pa slusaj, realna ili ne, takva je kakva je! S obzirom na otkupnu cijenu ostale robe, npr. kukuruz, pšenicu i ostalo, kolko sam skuzil, nama malima sa 4-5 hektara naisplativija kultura je buča ili duhan, jer sa ostalim si samo u minusu ako nemas iz toga finalni proizvod! Sa ulozenih cca 500€ po hektaru ne racunajuci svoje ruke i ako imas sreče da dobiješ poticaj i plavi dizel čak ti par stotina euriča ostane u đepu ako imaš solidnu godinu!:supz:
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Pa slusaj, realna ili ne, takva je kakva je! S obzirom na otkupnu cijenu ostale robe, npr. kukuruz, pšenicu i ostalo, kolko sam skuzil, nama malima sa 4-5 hektara naisplativija kultura je buča ili duhan, jer sa ostalim si samo u minusu ako nemas iz toga finalni proizvod! Sa ulozenih cca 500€ po hektaru ne racunajuci svoje ruke i ako imas sreče da dobiješ poticaj i plavi dizel čak ti par stotina euriča ostane u đepu ako imaš solidnu godinu!:supz:

I prosle godine je cjena bila ista kao i sad , ja sam imao 3,5 tone suhih koštica i uspio ih prodati po 28 kn. i to u drugom mjesecu. Da sam sačekao do sedmog mjeseca cjena bi bila znatno viša, a tako bi se moglo dogoditi i sad. Koštica baš nema previše s obzirom kakva je bila godina. Trenutno je ponuda velika kao i svake sezone na početku ali nevjerujem da će predugo potrajati, samo treba pričekati pravoi trenutak !:idea:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I prosle godine je cjena bila ista kao i sad , ja sam imao 3,5 tone suhih koštica i uspio ih prodati po 28 kn. i to u drugom mjesecu. Da sam sačekao do sedmog mjeseca cjena bi bila znatno viša, a tako bi se moglo dogoditi i sad. Koštica baš nema previše s obzirom kakva je bila godina. Trenutno je ponuda velika kao i svake sezone na početku ali nevjerujem da će predugo potrajati, samo treba pričekati pravoi trenutak !:idea:

Ma u jednu ruku si u pravu ako ih imas gdje kvalitetno osušit i uskladištit da ti ne dođe nutra crv ili slično isplati se čekati ako ti nije sila za lovu!
Evo, u petak brat zvao Ivanušu iz Hraščana za otkup i veli čovjek da tek za dva tjedna kreču sa otkupom kad vide kak bu situacija nakon kompletnog skidanja sa polja i sušenja!
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
krešo kod nas cijena ničega onda nije realna... U kojoj drugoj kulturi kad se sve zbroji i oduzme (mislim na uloženo i dobiveno i naravno uloženi rad) više zardi tak da mislim da je cijena dobra a svako ima pravo na svoje mišljenje pa tak i vi a bome i ja...

Ovo nije moje mišljenje nego čista matematika. Prosječan prinos ove godine puta 20 kn/kg minus uložena sretstva i uloženi rad je dobra zarada ?
Za koga ?
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
6 kuna je prerada po kilogramu...imaš gore broj pa moreš nazvati i zapisati se jer delamo na zapis... Je Bibere jako dobro poznamo oni su dosta jaki...
admin- jel dozvoljeno ovakvo reklamiranje?!!
 

tikvan

Član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
50
osobno mislim da smo većina informirani tko gdje i po kojoj cijeni otkupljuje, preša i ugovara proizvodnju tikvi. Nego ajdmo malo pričat kakve koristite ralice za zgrtanje. Znamo kakvi postoje sistemi austrijskih firmi s hidromotorima, al zanima me kakva imate iskustva s homemade ralicama? Osobno koristim ralicu od 3 cijevi okomito položene na zemlju, u V s kotačem za reguliranje visine i graničnikom-usmjerivačem na kraju ralice.
 
P

pumpkin_oil

Guest
Evo za sve zainteresirane proizvođače tikve: XXXXXXXXX

Necemo se bas odmah reklamirati...

Bobo

evo slažem se s "tikvanom". Nakon što sam objavio oglas kako ugovaram proizvodnju tikve dobio sam zabranu od administratora. Idemo stavit iste kriterije za sve
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
poštovani proizvođači tikvi za ulje,tko ima mislilM MFa 1135 i kombajn za bundeve danas prošao kroz moje selo pa ljudi doživjeli čuđenje jer ih baš i ne vidimo svaki dan:rolleyess:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Domach, daj mi reci kak imate za vikend radno vrijeme? Roba mi je pri kraju pa bi moral dojti opet stisnuti nekaj, ali pošto samo ujutro radim pase mi za vikend ili kroz tjedan poslje 15h! Jel bi se dalo kaj riješiti ili da nazovem direktno k vama pa se dogovorim!?:?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kroz tjedan radimo prema potrebi a inace radimo svaku subotu (ova je puna). Najbolje da nazovte u ponedjeljak pa vas zapisemo za drugu i onda uglavnom jos nismo prevec puni pa se moremo i oko termina dogovoriti, a odma morete i cuti dali budemo koji radni dan radili mozda popodne pa ako bi vam tak pasalo....

Budem se sutra onda najavil pa se dogovorimo!

p.s. Ne moras me Vikati, pa smo domači!:partyman::drinkers::D
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa, zanima me kak skladištite bučino ulje? Stiskal sam u prvoj turi nekih 52 litre, stavil u inoksicu 60 l ostavil 7 dana da se slegne pošteno i onda nekaj flaširanje nekaj u plastične kanistre i u podrum na hladno! Imate li kakav bolji prijedlog za skladištenje veče količine, zanima me dali ga mogu ostaviti da stoji u inoksici do zadnjega ili ga baš treba pretočiti i zatvoriti! Riječ je o običnoj inoksici za vino!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
sve si dobro napravil tak i mi delamo... e sad kaj se tič daljnjeg čuvanja u inoksici neznam jer nama nikad u bačvi ne stoji više 7dana+minimalno 4 dana taloženja i hlađenja, mislim da mu nikaj nebrem biti ako je na hladnom mjestu... kaj se tiče plastičnih flaša i karnistri nakon 3-4 mjeseci ulje u plastici počne gubiti svojstva tak da je to zadnja solucija čuvanja i skladištenja ulja... još ti je nabolje sflaširati ga u staklene flaše i dobro začepiti tak da nebrem zrak nutra i tak more stajati godinu dana od dana prerade....

Ma zanam za plastiku zato ju niti ne volim baš prakticirati, staklo je ipak staklo, mogel bi jedno 2-3 one 20L demižonke staklene kupiti pa nutra držati!?:scratch
Ma niti meni ne stoji dugo, evo od one pedesetke ostalo je neksnih 5-6 litara, zato i dolazim u ponedjeljak opet kod vas na prešanje!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh