• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
ispricavam se na dva uzastopna posta!
admin neka obrise.
ovo su moje bundeve sijane 20.04 pneumatskom sijacicom, svaki red,razmak u redu 50cm,prskane dual goldom,2 puta kultivirane sa kultivatormom imt, prihrana 75kg kana na 0,35ha.
 

Prilozi

  • 20130622_081701.jpg
    20130622_081701.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 482
  • 20130622_123517.jpg
    20130622_123517.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 707
  • 20130622_123534.jpg
    20130622_123534.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 476

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
danas u obilasku sam primijetio dadosta cvijetova je neoplodjeno i otpadaju odma nakon cvatnje,u cemu je problem?
 
M

mac92

Guest
danas u obilasku sam primijetio dadosta cvijetova je neoplodjeno i otpadaju odma nakon cvatnje,u cemu je problem?

mozda prerano posijane, cvatnja je negdje tek u 7mj, polovicom 8mja, a berba tijekom 9mj...osim ako se ne varam...
cudno je da tvoje vec imaju sad plod :O
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
mozda prerano posijane, cvatnja je negdje tek u 7mj, polovicom 8mja, a berba tijekom 9mj...osim ako se ne varam...
cudno je da tvoje vec imaju sad plod :O
pa gledaj svi u mom selu sijeju odma par dana nakon sjetve kukuruza.

kaj bi se dogodilo da npr sad postrno posijem bundeve ima tko kavih saznanja?
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
pa gledaj svi u mom selu sijeju odma par dana nakon sjetve kukuruza.

kaj bi se dogodilo da npr sad postrno posijem bundeve ima tko kavih saznanja?

danas u obilasku sam primijetio dadosta cvijetova je neoplodjeno i otpadaju odma nakon cvatnje,u cemu je problem?

Nije to nikakav problem, to su muški cvjetovi i normalno je da otpadaju. Što se tiće oplodnje, najprije se formira plod (tikva) a tek onda na njoj cvijet za oplodnju. Svaki plod koji nije oplođen otpada.
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
pa gledaj svi u mom selu sijeju odma par dana nakon sjetve kukuruza.

kaj bi se dogodilo da npr sad postrno posijem bundeve ima tko kavih saznanja?

Ovisi kakva će biti jesen, tikva treba oko 130 dana pune vegetacije prije dozrijevanja. Ja sam jedne godine uspio ali je berba bila koncem desetog mjeseca,
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
mozda prerano posijane, cvatnja je negdje tek u 7mj, polovicom 8mja, a berba tijekom 9mj...osim ako se ne varam...
cudno je da tvoje vec imaju sad plod :O

Sjetva tikve čim ranija to bolja, kad nema mraza, cvatnja počinje nekih 40 dana nakon sjetve (muški cvjetovi) a ženski nakon formiranja ploda.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tikvari kak su tikve? Ja se borim sa ambrozijom u pm! Gusta je ko da je sijana sa sijačicom! Danas sam se odlučio za probu uzeti jedan kučni prepatat za špricanje protiv nje pa ču isprobati, nemam šta izgubiti! Jeli netko več možda koristil tu tekučinu od Aleksandra Stefanovića iz Savske Vesi i kako se pokazala?
Uzeo sam 20l po 10 kn/l, za 200kn neću propasti a možda mi spasi stvar, veli da ide oko 100 l na hektar! Živi bili pa vidjeli!:confused::icon_pray:
evo dva linka pa malo proučite pa prokomentirajte!
http://www.medjimurje.hr/clanak/2889/2010-09-07/ambrozija-je-u-medimurju-vec-mogla-biti-unistena

http://www.medjimurje.hr/clanak/2889/2010-09-07/ambrozija-je-u-medimurju-vec-mogla-biti-unistena
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
u clanku pise 30-ak L/ha a ti napisao 100...vrlo zanimljivo, nadaj se da djeluje:)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
baš me zanima kaj bu ispalo z tejo tikvi...naše su čiste ko suza,dok najdem vremena,pa bum poslikal..več su lijepo zatvorile redove,a drača nema...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
u clanku pise 30-ak L/ha a ti napisao 100...vrlo zanimljivo, nadaj se da djeluje:)

Ja mislim da dijeluje jos kak evo slika ambrozije koju sam na vrtu poprskal sa 5ml medicinskom špricom za probu onak iz zraka 5 minuta prije nego sam napisao onaj post!
7q1h.jpg
[/IMG]
khfq.jpg
[/IMG]
zvxg.jpg
[/IMG]
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Bok ekipa, svi nešto pričaju herbicidi ovaki, onaki... a da li je itko ikada risiral I probat pošpricat korov između redova sa nekim totalnim herbicidom, dok je još tikvica recimo u fazi 3 do 4 lista ?. Tikvu dobro zaštititi, a između tretirati totalcem.

Uzevši teoretsku pretpostavku da se tikvica može dobro zaštititi kod prskanja dok je tako mala, zanima me kako bi se i da li bi se to kasnije odrazilo na njezin rast i prinose. A i prolaz na nalizi ploda

molim pokoji komentar

thx
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
frontier, nakon sjetve a prije nicanja buča...
totalni bi mogal između redova, ja sam tak staze u lubenicama radio, međutim to je vrlo škakljivo...pogotovo ako malko puhne...
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
thx Darijus,

da li netko zna, nakon špricanja korova s focus ultra herbicidom, koliko je potrebno da se uoče prve promjene na korvou ??

korov je visine cca 10ak cm, prošlo je dva dana i ja još ne vidim nikakve promjene, doza je bila 2 L/ha. Jedino što nikako nisam uspio je količina vode po preporuci je do 200 L po hektaru. Ja sam potrošio dvije šprice na 1.2 hektara i to sa ferijem 539 u drugoj brzini.

Ne znam kako je moguće utrošit samo 200 L vode na hektar, pritisak mi je bio ispod 3 bara i svejedno sam morao 2 šprice točit...

thx
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh