• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
E ljudi može mala pomoć?
Namjeravam bušiti bunar u središtu Virovitice pa ako neko zna kaki je teren,mali za hidropak.
Bit pitanja je ako ima šljunka dolje ,onda ništa od bunara jer nemam kolonu protiv zarušavanja.
Ak neko zna -unaprijed zahvala (dobi bunar u po cijene).
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
To ćeš viditi na terenu ;) Imaj usvakakih terena, večinom imaju šljunak. Mogu ti dati broj od bunardžije koji blizu tebe stanuje a dosta radi tamo da se savjetujete. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
E ljudi može mala pomoć?
Namjeravam bušiti bunar u središtu Virovitice pa ako neko zna kaki je teren,mali za hidropak.
Bit pitanja je ako ima šljunka dolje ,onda ništa od bunara jer nemam kolonu protiv zarušavanja.
Ak neko zna -unaprijed zahvala (dobi bunar u po cijene).



Ma što ne reče. Reci ti meni gdje je to u središtu Virovitice nije valjda u robnoj kući. Reci gdje bušiš pa ću da ti kažem sve.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ma što ne reče. Reci ti meni gdje je to u središtu Virovitice nije valjda u robnoj kući. Reci gdje bušiš pa ću da ti kažem sve.

Gdje će u robnoj kući.....možda jedino na tavanu....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma ne kod robne kuće neg kod pijaca .

Reci ulicu nemaš straha, Rusanova, Gupčeva Ili na Tuđmanovom trgu svejedno je, za čega bi trebao služit taj bunar. Evo ti ukratko na području Virovitice kad gledaš od Slatine sa drsne strane nema vode. Od centra prema Grubišinom i prema bjelovaru ima vode. Kod groblja ima vode i to dosta. Zašto nema desna strana, zato što se sa te strane nalaze šećerana i virdžinija koje imaju po nekoliko velikih bunara koji su pokupili svu vodu. Kod pijace neznam ali računaj na bijeli pjesak neće se zarušavat ali ga je dosta teško bušit. A može biti i ono što je kao tijesto nikako da ga ispereš stalno ide. Ako pogodiš na to sranje bit će ti zabavno.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pitanjce kod bušenih bunara 110 mm ili 150 mm koliki je max minimalni nivo vode od razine zemlje znam da vrijednosti nisu iste kod svih bunara ali neke okvirne cifre.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pitanjce kod bušenih bunara 110 mm ili 150 mm koliki je max minimalni nivo vode od razine zemlje znam da vrijednosti nisu iste kod svih bunara ali neke okvirne cifre.
Pozdrav!

zbog čega ti je bitan nivo vode.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
zbog čega ti je bitan nivo vode.

Zbog vađenja ispumpavanja a imam kao što sam već pisao kopani bunar oko 9 m dubine pa sam mislio u njemu bušiti treba uzeti sve mogućnosti u obzir.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zbog vađenja ispumpavanja a imam kao što sam već pisao kopani bunar oko 9 m dubine pa sam mislio u njemu bušiti treba uzeti sve mogućnosti u obzir.
Pozdrav!


Zavisi sve od toga sa kojom pumpom namjeravaš vući tu vodu van. Znaš da motorne pumpe nemogu povuć vodu više od sedam metara a i to joj je teško. Ako hoćeš pravu stvar onda kupi dubinsku pumpu i riješio si stvar nema problema. Naš poštovani kolega Salel ima takvu pumpu od 2,5 kw i pitaj ga čovjek je takav da će sve da ti kaže. Kod tih pumpi nije bitan nivo vode moj kolega ovdje ima bunar 60 m a vodu vuče sa 40 m.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Zavisi sve od toga sa kojom pumpom namjeravaš vući tu vodu van. Znaš da motorne pumpe nemogu povuć vodu više od sedam metara a i to joj je teško. Ako hoćeš pravu stvar onda kupi dubinsku pumpu i riješio si stvar nema problema. Naš poštovani kolega Salel ima takvu pumpu od 2,5 kw i pitaj ga čovjek je takav da će sve da ti kaže. Kod tih pumpi nije bitan nivo vode moj kolega ovdje ima bunar 60 m a vodu vuče sa 40 m.

Baš zbog toga sam i pitao ali to je teško predvidjeti sve zavisi od lokacije ali neke okvirne vrijednosti.
Pozdrav!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Asestic zbog zakona spojnih posuda znaš točno na koliko je voda. Ovisno o terenu,podvodnim vodama i bazenima, biti će ti određena visina vodenog stupa. U starom bunaru vidi na koliko ti je voda, najčešće tu će ti biti i kod bušenog bunara. Ukoliko ti je bunar ikada presušio, možeš očekivati da je vodeni stup niži.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Asestic zbog zakona spojnih posuda znaš točno na koliko je voda. Ovisno o terenu,podvodnim vodama i bazenima, biti će ti određena visina vodenog stupa. U starom bunaru vidi na koliko ti je voda, najčešće tu će ti biti i kod bušenog bunara. Ukoliko ti je bunar ikada presušio, možeš očekivati da je vodeni stup niži.



Zbilja zanimljivo kod mene u bunarima voda na PET metara a kod bušenih nema vode ni na TRIDESET metara. Pa mi nije jasno jesu li te boce možda popucale kad je takva razlika.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Zbilja zanimljivo kod mene u bunarima voda na PET metara a kod bušenih nema vode ni na TRIDESET metara. Pa mi nije jasno jesu li te boce možda popucale kad je takva razlika.

ovo nije samo kod tebe, bilo je u mojoj okolici slučajeva da su ljudi probili kamenu ploču i ostali bez vode, a kupa teče na 30 metara od dvorišta...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ovo nije samo kod tebe, bilo je u mojoj okolici slučajeva da su ljudi probili kamenu ploču i ostali bez vode, a kupa teče na 30 metara od dvorišta...


Znači i kod tebe se porazbijale posude. Samo kod mene nema kamenih ploča ovdje je samo pjesak i mulj, A kilometar dalje voda na dvadeset metara. Spomenuo sam groblje na izlazu iz Virovitice prema Grubišinom polju bunar dubok 24 metra pampa od 4kw vode toliko da još jedna takva pumpa može radit bez problema.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod nas blizu vodocrpilišne zone br 2. nema nikako vode. Jer su minirali ploče kako se površinska voda ne bi mješala sa pitkom vodom sa 180 m.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zbilja zanimljivo kod mene u bunarima voda na PET metara a kod bušenih nema vode ni na TRIDESET metara. Pa mi nije jasno jesu li te boce možda popucale kad je takva razlika.

Koji dio moga posta ti nije jasan? Ako dole nema rijeke ili jezera tj akumulacije vode možeš kopati do Kine da tražiš vodu, vjerovatno ćeš je onda i naći he he. Kapilarna voda kod kopanih bunara je nešto drugo. No ako Asestic zna da vode ima jer svi imaju bunare, ako ima u njegovom kopanom bunaru zašto ne bi imao onda i u bušenom? ;) E takav bunar će imati vodeni stup visine cca kopanog bunara. Jedino da sad on odluči se baš popet na neko brdo i tamo bupšiti. Zakoni postoje i to je tako. Ti Siki nemaš vode nego imaš neku baricu od par kubika dnevno :p

Evo samo za Sikija :)
1tracerhome.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koji dio moga posta ti nije jasan? Ako dole nema rijeke ili jezera tj akumulacije vode možeš kopati do Kine da tražiš vodu, vjerovatno ćeš je onda i naći he he. Kapilarna voda kod kopanih bunara je nešto drugo. No ako Asestic zna da vode ima jer svi imaju bunare, ako ima u njegovom kopanom bunaru zašto ne bi imao onda i u bušenom? ;) E takav bunar će imati vodeni stup visine cca kopanog bunara. Jedino da sad on odluči se baš popet na neko brdo i tamo bupšiti. Zakoni postoje i to je tako. Ti Siki nemaš vode nego imaš neku baricu od par kubika dnevno :p

Evo samo za Sikija :)
1tracerhome.jpg



Tako je povikaše seljci skinuše gaće i skočiše u potok.

Svi bunari oko mene i moji prvi susjedi imaju bunare i voda je na pet metara. A bušeni bunari nemaju vode. To ti je ono asestic zna da ima vode zato što svi imaju bunare ma moš mislit. Rekoh ti ja da teorija i praksa nemogu zajedno. Rečeno jednostavnije dvije vode treba da se spoje samo jebiga nema one druge vode pa se nemogu spojit Vjerovatno kinezi sade rižu pa im treba.:cool2::icon_kidra:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Tako je povikaše seljci skinuše gaće i skočiše u potok.

Svi bunari oko mene i moji prvi susjedi imaju bunare i voda je na pet metara. A bušeni bunari nemaju vode. To ti je ono asestic zna da ima vode zato što svi imaju bunare ma moš mislit. Rekoh ti ja da teorija i praksa nemogu zajedno. Rečeno jednostavnije dvije vode treba da se spoje samo jebiga nema one druge vode pa se nemogu spojit Vjerovatno kinezi sade rižu pa im treba.:cool2::icon_kidra:

bitno je pogodit u venu, a sigurno kad ti rašljar "nađe" vodu lakše je pogodit venu kad se kopa klasični bunar, nego bošotina od 130mm. Kod bušenja bušotine mala pogreška dovodi do toga da se promaši glavni dotok vode, a pogodi eventualno neka sporedna mala vena
 

Najnoviji postovi

Na vrh