• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bunar se zbog gline počne urušavat, pa se ne može staviti cijev na dno bez kolone.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
nemam pojma, valjda ce bunardžija znati.
zemlja se nalazi kod Grabovca.
 
Posljednje uređivanje:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
nemam pojma, valjda ce bunardžija znati.
zemlja se nalazi kod Grabovca.

Kakav te bunar zanima....bušeni, fi,....dubina.....meni je čovijek upravo iz Baranje došao i probušio bunar.....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kakav te bunar zanima....bušeni, fi,....dubina.....meni je čovijek upravo iz Baranje došao i probušio bunar.....

Budi dobar pa daj broj tog čovjeka može i na pp
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Kakav te bunar zanima....bušeni, fi,....dubina.....meni je čovijek upravo iz Baranje došao i probušio bunar.....

pa minimalno fi 100, a za dubinu ne znam, to će valjda on reći
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Lijepi pozdrav ljudi!
Ja vam bušim bunare ,male ,primitivne ,seljačke pa ako mogu kako pomoć.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Lijepi pozdrav ljudi!
Ja vam bušim bunare ,male ,primitivne ,seljačke pa ako mogu kako pomoć.

Pozdrav i tebi , meni trenutno hvala bogu ne treba ali bi volio vidjeti koju sličicu , opreme i načina bušenja ako nije problem ,,, a znaš da nas zanima i cjena :D:
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Ovdje ti je cijena 125 kuna po metru, alkaten 2" ,i ovdje bunari mogu dati na tu cijev sa hondom 25 kubika na sat!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovdje ti je cijena 125 kuna po metru, alkaten 2" ,i ovdje bunari mogu dati na tu cijev sa hondom 25 kubika na sat!

to je sa materijalom ? kolike su prosječne dubine ? slike ??:icon_e_confused:
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Ma nemam nikakvih slika prijatelju,kad radiš nemaš se vremena naslikavat.Dubine se kreću od 18 do 26 metara.
Kod nas je sve pijesak i moraš bit brz ,za bunar dubine 25 metara imaš 50 minuta vremena inače si gotov(sve ti uzme majka zemlja)!
Promjeri cijevi koji se obično koriste kod nas:
5/4 cola za domaćinstva kapaciteta 5 kubika -hidrofori,hidropaci
2" za navodnjavanje malih voćnjaka ,plastenika -tomosice .honde 25 kubika
2 1/2" za velike parcele ,rolomati ,traktorske pumpe -oko 60 kubika po satu.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Colske mjere mogu još nekome koristiti.

 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mateuss znam ja što pitam ;) ALi čekam odgovor pošto su mi neki protoci malo više optimistični za pijesak a ne šoder.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Naime o ćemu se radi. Bunardžije dođu i kažu da buše bunar 2" i onda stave alkaten fi 50 i recimo to je to.
Dođu po pumpu i traže 2" (to su tomosice, honde, kinezi benzin i dizel, DMBovke i tako. Problem nastupi kad protok bude manji od deklariranog. Jer fi 50 je 2" ali je unutarnji dio alkatena recimo fi 40 a to maksimalno propušta 7-8m3 a sve ove nabrojane mogu dati ovisno o visini vodenog stupa od 300-400 l/min. I onda krenu drame... Nekad fi 50 progura i 200 l/m ali voda mora biti na metar. Onda cure semerinzi, odšarafi se rotor i slično, krenu čak i pretnje tužbom na sudu! Svi krenu od činjenice da je bunar super i u bunaru ima vode koliko ti srce želi. Pumpa ne valja!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Mateuss znam ja što pitam ;) ALi čekam odgovor pošto su mi neki protoci malo više optimistični za pijesak a ne šoder.

ako kroz 50 milimetra cijevi vuče 25 kubika vode na sat onda je brzina uspinjanja vode u toj cijevi NEVJEROJATNIH 5 METARA U SEKUNDI...

već kod brzina od približno jedan metar u sekundi idu kameni šakači van, a tek kroz ovo...:icon_pray:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Baš me danas nazvao jedan gospodin koji me prošlu sezonu mrzio iz dna duše zbog pumpe :) Krenula priča oko plastenika, jer mu nisam htio uzeti maržu i poslao ga kod poznanika na preporuku po plastične plastenike. Kupio ih je odmah 4 a sad bi kupio još destak, stavio lubenice u njih i treba opet broj. Riješim ja to njemu i spomene mi pumpu (tri puta mjenjao semering i dva puta šarafio rotor) kako je na kraju sezone lubenice počeo navodnjavati kupus iz kanala. Kaže uplašio se kako je pumpa pirila dripove i koliko je redova mogao otvoriti kaže to iz kanala tri puta jače :) Jednom sam ja otišao kod njega na njivu da vidim što ja to skroz servisiram semeringe, nije mi jasno, je to kinez ali najbolji ;) Došao ja 2" bunar sporazumjeva fi 50 alkaten, nepovratni ventil (iako je pumpa samousisna) fi 50 (bar da je broj veći stavio ali taj je skuplji) brdo nekih redukcija, spojnica strašno. Pumpa na punom gasu :) Pokažem mu ja da pumpa sa manje gasa daje protok kao i na punom gasu i da bunar nema kapacitet dostatan za maksimalni rad pumpe, ali nije mi baš vjerovao :) Do kupusa :) Bilo je još gorih slučajeva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh