• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma to nije ni slična pumpa. Obrati pažnju na moć dizanja vode.

na njoj mislim da piše 3000 litara ,visina dizanja ako se dobro sjećam 63 m

cjev jedan col ,,, na mojih 24 metra radila zadovoljavajuće ,,, jer sam iskopao bunar fi 80 pa sam želio ispumpati vodu ,,, a bilo je 12 m ili cca 6000 litara a sad bi trebao da je mogu povremeno koristiti za zaljevanje iz tog bunara,
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,553

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
tako je, to je to...najniža cijena najveća učinkovitost...;)
ima ih i većeg promjera, moj susjed ima jednu di ide cola na nju...samo kaj je promjera 12 cm, pa prema tome mora biti i rupa u zemlji...

Da to nisu skupe pumpe i donekle se može poslužiti ,ali,,,,,,,,,,,,,,,,,,, koliko sam čuo one NISU za duži rad jednostavno stanu nakon nekog vremena pa kada se odmore ponovo krenu ,,,, vjerojatno neki bimetal u njima ,, ima nešto od njih i kod nas u PEVEC-u istina skupljije nego preko oglasa ,,, zato me zanimaju one jer mi izgledaju obzirom na cijenu dobre samo da doznam gdje se u stvari trže te RUSKO - KINESKE , il čije već jesu ,,,,,,,
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Pedrollo je čisto ok. Iznenadio sam se na jednom pokusu gdje su 4 rotora kroz fi 32 mm progurali 6 m3. Utrošak energije manji od večine novih fenova :)

Pitao sam čovjeka koji je majstor za struju i slične stvari,ali kvalitetan majstor....koliko agregat mora biti jači od pumpe: rekao je 4-5x
I to je to. Pedrollo im aopciju da pumpa od 0,55 kw ima super tehničke karakteristike po pitanju izbačaja i dosega vode.
Cijena je oko 2500 kn. Većina ljudi kažu da u dosta slučajeva pumpa kod novog bunara jednostavno crkne jer uvijek ostane pojeska i da prvu treba žrtvovati.
Kod Pedrollo odu neka krilca i to je gotovo.

Za Grundfoss ne znam.
Što se tiče Einhell proizvoda...iz iskustva sa raznim njihovim proizvodima znam da nisu baš koma,ali nisu su za intenzivnu upotrebu. Doduše, nisu tako niti skupi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,553
točno, imaju bimetal ali se i dosta teško griju jer su uronjene u vodu pa ih to dobro hladi...taj moj susjed ima bunar iz kojeg obično u jednom pumpanju izvuče 2 kubika vode, i pumpa to odradi bez pauze...a stara je već ko metuzalem...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pedrollo čak napiše na pločici da je snaga recimo 750 w ali da može ići do max 1300w!! E sad neki proizvođači bih odmah napisali da je to pumpa 1300 w. No bolje kupiti pedrolo 12 kg i 750 w nego einhell 1500w sa 9 kg , zar ne?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Još da je za te pumpe manjeg kapaciteta nači solarne ploče ajme veselja ;) Ili nekog pump jacka na vjetar ;)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I sam sam razgovarao sa jednim serviserom u vezi tih pumpi ,,, istina i on kaže pedrolo , grinfus , ali na kraju onaj ali ,,,, ma sve ti je to isto samo ime drugačije na neke čak pašu i isti djelovi ,,, a skoro svaka se može navitlati ,,,, tako da mislim da je bolje sa istim karakteristikama potrošiti 4 kinesko ruske nego jednu pedrolovu ,,,,,
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
točno, imaju bimetal ali se i dosta teško griju jer su uronjene u vodu pa ih to dobro hladi...taj moj susjed ima bunar iz kojeg obično u jednom pumpanju izvuče 2 kubika vode, i pumpa to odradi bez pauze...a stara je već ko metuzalem...

Kopanje bunara fi 180 mm, plastične cijevi a prva cijev betonska fi 400 mm. za 15 m dubine 7000,00 kn. Jel to realno ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kopanje bunara fi 180 mm, plastične cijevi a prva cijev betonska fi 400 mm. za 15 m dubine 7000,00 kn. Jel to realno ?

Ja platio fi 80 cm , sa betonskim cjevima njihovima 500 kn metar ....,,,,.. 24m 12 000 kn;) ,,,, standardna cijena ,,,, i trenutno 12m vode
:)
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Još da je za te pumpe manjeg kapaciteta nači solarne ploče ajme veselja ;) Ili nekog pump jacka na vjetar ;)

Pitao sam i za to...Naš zajednički poznanik (koji me i upoznao s tim električarom) mene nafurio da za 10000,00 kn dobijem 1 kw stalne snage...
Otišao ja kod njega...i kad sam rekao što trebam...on kaže "Pedrollo 4sm 0,55 kw + solarno=odustani,preskupo"
Navalio ja...i on računao.....Da bi to moglo sve raditi trajati 5 godina (akumulaori naravno gube snagu....itd,itd...izbaci cifru od 30000,00 kn....
Za te pare mi bolje naći nekog u selu da za 100 kn ode natočiti par litara goriva u agregat i upaliti agregat (ugasit će se kad potroši gorivo) i tako par godina....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,553
a neznam, kod tog mog susjeda je čovjek bio što mu je čistio bunar, kaže iskop novog bunara 400 kuna po metru za fi 1000 (jedan metar) ili 50-75 kuna za probnu bušotinu fi 100 (deset cm)...

dakle, taj bi bio 6000 kuna, ali bi bil puno širi...
jel cijena s tvojim ili njegovim materijalom?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a neznam, kod tog mog susjeda je čovjek bio što mu je čistio bunar, kaže iskop novog bunara 400 kuna po metru za fi 1000 (jedan metar) ili 50-75 kuna za probnu bušotinu fi 100 (deset cm)...

dakle, taj bi bio 6000 kuna, ali bi bil puno širi...
jel cijena s tvojim ili njegovim materijalom?

sve njegovo ,, bez računa ,, može i račun ali 25%+ ,, 100 je bila po 800 kn
bez probnih bušenja ,, jedino sam dao gl majstoru 300 kn za rašljanje
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Ja platio fi 80 cm , sa betonskim cjevima njihovima 500 kn metar ....,,,,.. 24m 12 000 kn;) ,,,, standardna cijena ,,,, i trenutno 12m vode
:)

To je ok cijena za 100 kn više "pravi promjer".
Pričao sam s čovjekom koji ima velike površine povrća i navodnja tifonima.
Mislim da ti tifoni troše 80 m3 na sat....

Veli on da betonska cijev po količini propusnosti vode nikako parirati ovoj plastičnoj jer ne može tako brzo propustiti vodu zbog toga jer plastična ima puno veću ajmo reći "rupa" za ulaz vode
On je na području gdje je na 5-6 m doslovno jezero ispod. Tifoni šibaju stalno i ne osjeti pad vode.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
To je ok cijena za 100 kn više "pravi promjer".
Pričao sam s čovjekom koji ima velike površine povrća i navodnja tifonima.
Mislim da ti tifoni troše 80 m3 na sat....

Veli on da betonska cijev po količini propusnosti vode nikako parirati ovoj plastičnoj jer ne može tako brzo propustiti vodu zbog toga jer plastična ima puno veću ajmo reći "rupa" za ulaz vode
On je na području gdje je na 5-6 m doslovno jezero ispod. Tifoni šibaju stalno i ne osjeti pad vode.

to su ogromne količine vode ,,,, samo je stvarno upitno ako toliko troši da se to nigdje ne osjeti da fali ,,, pa to je izvor jedne rijeke ,,, čudo majke prirode
 

Najnoviji postovi

Na vrh