• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
kontam nemam ništa protiv tvoje priće ali mislim da je Cabage upravu i sam imam jedno desetak bunara i rađeni najprimitivnije neki su stari i 20 godina isvi su fi...75 -svi rade idan danas od Drave sam udaljen cirka 5 km zraćno kopali su 3 majstora da ih ne reklamiram ali sve 5 Cijena sitnica ---vode kolko hoćeš kaćio sam na njih i žalecovu veliku pumpu i radilo super----- De mi reci ona kineska dizelka na slici kako se pokazala

Ne kažem ja ništa na Cabageove postove. Tako je na tom terenu i nema druge. kod nas je drugačija priča. Bez sita ni za živu glavu. Mjenjao bi rotora kao da si bunardžija ;)
Kinez kod te udruge je nov nov, ima preko 800 sati čuvaju ga kao oko u glavi. Strašno u kakvom je dobrom stanju. Nigdje kap ulja, nigdje gorivo ne curi, filteri čisti...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Čuo jesam da je lani poskupjelo, no godina je bila za bunare bušiti:rolfer:


Nije samo godina jedini je sa kolonama na ovom kraju pa može kako hoće.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ne kažem ja ništa na Cabageove postove. Tako je na tom terenu i nema druge. kod nas je drugačija priča. Bez sita ni za živu glavu. Mjenjao bi rotora kao da si bunardžija ;)
Kinez kod te udruge je nov nov, ima preko 800 sati čuvaju ga kao oko u glavi. Strašno u kakvom je dobrom stanju. Nigdje kap ulja, nigdje gorivo ne curi, filteri čisti...

O Kontam, i mi smo stavljali na cijevi dolje onu gustu gustu mrežicu šta koriste naftaši, mislim da je čelična i sav se zrežeš dok ju namotaš na cijev. A gusta je da boli glava, čisto mi za ne povjerovati da tolko vode može kroz te rupe:drinkers:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
bunarije.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Evo kako su meni ljudi riješili pitanje navodnjavanja....
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637


Uploaded with ImageShack.us

dubina 22met., fi63,vode neograničeno bar za sada,cijena 1700 kn,sav posao obavljen za 3 sata,dole imam 4 met metalnih(nisam siguran)sita tako da nema pijeska,čovijek me spasio jer sam mislio kopati široki bunar kao što neki imaju.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Fontana ti za prati ruke?

Ima ona više funkcija.Točno je i da treba za prati ruke jer j...š bunar a nema vode,dobro dođe ljeti hladit pivo bolje nego hladnjak,a najbitnije je to da mi ta pumpa drži vodeni stup tako kad upalim hondu samo okrenem ventil i voda je tu,nemora pumpa vući.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E ako je za hladit pivo i lubenice ond au redu ;) Koliko je litara u minuti protok bunara?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
dubina 22met., fi63,vode neograničeno bar za sada,cijena 1700 kn,sav posao obavljen za 3 sata,dole imam 4 met metalnih(nisam siguran)sita tako da nema pijeska,čovijek me spasio jer sam mislio kopati široki bunar kao što neki imaju.

Zgodno i ljepo smišljeno napravljeno ,, a hvala bogu jeftino i još služi svrsi :drinkers: , imam i jedno pitanje , vidim nepovratni ventil :?: dali on treba i čemu služi ,,, koliko vidim on je između pumpe i fontane :?: pošto fontana nema nikakvi ventil voda kod zaustavljanja motora automatski pada osim ako nije fontana idealna pa drži ,, mislim da taj ventil ne koristi ,istina i ne šteti :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
trebal bi imati jedan ventil odmah iznad t spoja a ispod fontane, tak sam ja imal u početku složeno...napumpaš ručno, okreneš ventile i voda odma ide...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nema tu nepovratni ventil, to mu je obični ventil koji služi kao skretnica da voda ide u pumpu ili u fontanu ;)
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nema tu nepovratni ventil, to mu je obični ventil koji služi kao skretnica da voda ide u pumpu ili u fontanu ;)

Bravo,to je obični ventil,to tako funkcionira perfektno.Nikad do sada mi nije pobijegla voda,jer prvo upalim pumpu i ona naravno stvara podpritisak, zatim okrenem ventil i voda je odmah tu.S obzirom da ja imam još njiva na drugom mjestu ja pumpu jednostavno prenesem, tako što zatvorim ventil i okrenem spojnicu a fontana i dalje radi.U pravu ste sve mora funkcionirati(dihtati)od fontane,spojeva do ventila.Nevidim potrebu za drugim ventilom jer i on je cc-a 200kn.Što se tiče pumpe to je hondawb 20xt 600 lit-min.Ta pumpa nemože ništa na punom gasu jer sam testirao.Kod mene ljudi koriste čak pumpe od 1100lit na ovakve bunare.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nema tu nepovratni ventil, to mu je obični ventil koji služi kao skretnica da voda ide u pumpu ili u fontanu ;)

trebal bi imati jedan ventil odmah iznad t spoja a ispod fontane, tak sam ja imal u početku složeno...napumpaš ručno, okreneš ventile i voda odma ide...

Ne treba drugi ventil ako ti je pumpa fontana ispravna,to je samo trošak.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bravo,to je obični ventil,to tako funkcionira perfektno.Nikad do sada mi nije pobijegla voda,jer prvo upalim pumpu i ona naravno stvara podpritisak, zatim okrenem ventil i voda je odmah tu.S obzirom da ja imam još njiva na drugom mjestu ja pumpu jednostavno prenesem, tako što zatvorim ventil i okrenem spojnicu a fontana i dalje radi.U pravu ste sve mora funkcionirati(dihtati)od fontane,spojeva do ventila.Nevidim potrebu za drugim ventilom jer i on je cc-a 200kn.Što se tiče pumpe to je hondawb 20xt 600 lit-min.Ta pumpa nemože ništa na punom gasu jer sam testirao.Kod mene ljudi koriste čak pumpe od 1100lit na ovakve bunare.

Sory , ja nisam dobro vidio sada kada malo bolje pogledam onda se vidi da je to ventil , a ne nepovratni ventil ,,,, ali da mi je neko rekao ja bi mislio da to ne može tako funkcionirati ,,,, čudi me da ne povuče zrak iz fontatane , to jest da može povući vodu a da se ne ozrači kroz fontanu :cry: ali ako radi onda i može :p


 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
pa ako su kože ili gumice na klipu ili klapni na fontani dobre ,rade isto kao i nepovratni ventil, stoga pumpa (motorna) može povuć vodu bez da odzraći fontanu, ali s vremenom kad se potroše dosjedi od klapne ili klipa(fontana sa klipom ili klapnom) više ni nove gumice ili kože neće biti dobre pa če motorna pumpa prije povući zrak iz fontane nego dići vodu,rješenje je da se iznad t-komada prema fontani stavi obični kugličniventil ili nepovratni
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
dubina 22met., fi63,vode neograničeno bar za sada,cijena 1700 kn,sav posao obavljen za 3 sata,dole imam 4 met metalnih(nisam siguran)sita tako da nema pijeska,čovijek me spasio jer sam mislio kopati široki bunar kao što neki imaju.

SA koje dubine ta pumpa vuče vodu ?
Koliko znam sve te pumpe pa i recimo Honda koja je najbolja vuku vodu sa sa 6-8 m max. Koja je to pumpa ?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
I kod mene je obična honda pumpa koja vuče vodu do 8 met.dubine.Vratimo se sada na ručnu pumpu koja je u stanju dići vodu s možda 50 met.dubine.U slučaju da je voda ispod 8met napumpaš ručno i problem riješen.Nadam se da si skužio koja je funkcija te ručne pumpe,a da ne spomnjen ledenu vodu s 22met. u kojoj je pivo pravi melem.Ja vodu imam na 2-3 met. dubine.
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
I kod mene je obična honda pumpa koja vuče vodu do 8 met.dubine.
Vratimo se sada na ručnu pumpu koja je u stanju dići vodu s možda 50 met.dubine.
U slučaju da je voda ispod 8met napumpaš ručno i problem riješen.Nadam se da si skužio koja je funkcija te ručne pumpe,a da ne spomnjen ledenu vodu s 22met. u kojoj je pivo pravi melem.Ja vodu imam na 2-3 met. dubine.



Al si ga sad ............ ako sa fontanom digneš vodu sa 50 m ja ti napravim pumpu od čistog zlata. Očito da je voda kod tebe toliko duboka da ju možeš rukom dokučit.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
upravo je to i napisao da vodu ima na 2-3 metra ,i da kako kažeš nema te pumpe koja bi vukla sa veće dubine od 8-10 metara
 

Najnoviji postovi

Na vrh