• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pokusavaju da skratim dosadne jesenje kisne dane napravih sebi novu igracku sa kojom(neocekivano)izbusih 150rupa za potrebe kazana:icon_pidu:,a ujedno je i ruka za dizanje tereta il kako ko vec to zove.
Ima par nekih sitnijih mana koje se daju israviti,al sve u svemu ja prezadovoljan:cool2:,jer sam bio ubedjen da ce umesto u njivu kod cigana na kamion.




.



 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mali ti e korak spirale , trebao si unutrašnju rupu napraviti veću i više razvući spiralu.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Prvi put pravio,nisam imao koga za savet da pitam i dobio ovo,sad za u buduce znam:8):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Mnogi se zeznu sa tom unutrašnjom rupom , ostave je premalu pa onda bude problema na razvačenju.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam je izrezao prema precniku cevi/osovie oko koje ide a zapravo trebao je par mm mozda cak i cm sira da bude od osovine.Ako nista bar sam naucio za u buduce,ako budem opet pravio,ne kazu dzabe covek se uci na svojim greskama.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Sad se sjetih da imam ovakvu presu u podrumu , moraću je pod hitno pokrenuti :(wasntme):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
btw , rupu za spiralu nije problem izračunati .
primjer
promjer cijevi = 50 mm , opseg cijevi =157 mm
traženi uspon 100 mm
zamislimo pravokutni trokut , gdje je jedan kateta opseg cijevi svrdla a druga kateta uspon ,.
hipotenzza tog trokuta je opseg rupe koju treba izbušiti na limu

opseg rupe = 186 mm

186/3.14=fi 59.2 mm

ili ako ne barateate brojikama pitagorinog teorema možete to nacrtati na papiru

tu sigurno treba dodati koji milimetar za pogrešku do koje dođe kod razvlačenja lima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ja kad sam radio sebi, prvo sam racunao...ali oko je trazilo jos, onda sam na licu mista autogenim jos prosirio dok nisam dobio sto zelim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jednostavnije je da uzmeš konac i saviješ ga oko cijevi u korak koji želiš , izmjeriš konac i lako izračunaš rupu koja treba , naravno kako puknuti reče dodaš tolerancije jer nije to kasnije teško popuniti varom i to je to.
 

juanjuaninho89

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
26
Busilica/burgija za rupe u zemlji?

Pozdrav svima.
Da li neko ima shemu za rucnu izradu traktorskog busaca za rupe za vocke?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Mozda ti moj video izrade moze biti od pomoci
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=W_hDTCuxNEg[/YT]
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
U fazi sam izrade bušilice za zemnju fi 500mm. Reduktor je neki industriski težak masivan omjer 18-1. Zanimame koji je kardan odgovarajuć zato koja kategorija i dali treba imati kakvu zaštitu i još koja je dužina spirale dovoljna?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Spirale su ti dovoljne 3-4. Kad bi stavio više spirala mogao bi više zemlje odjednom izbacit (izvadit) ali bi i opterečenje za sve bilo veče.
Jel to za vočke?
Za kardan neznam.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Da toje za orahe a planiram 4 spirale stavit. Kažu mi daje reduktor spor a toje pužni reduktor i nepoderiv je zato biga stavio.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Probaj privremeno neku konstrukciju napravit samo da vidiš kako će radit, a onda radi definitivno.
Nema tu nekih velikih sila na konstrukciju, barem ja mislim. Bitno je da je fiksiran na traktor da se spriječi lom kardana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh