• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Koliki je obično korak puža za pojedini promjer?
Treba li puž biti dolje dvostruki, a dalje jednostruki?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radil sam sa sličnim Stihl 056 dobro radi ali u suhoj zemlji treba više puta vadit svrdlo a ne zakopat do kraja onda ide teško van svrdlo je bilo 220 mm a dužina1000 mm.
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
Ljudi gdje bi mogao nabaviti svrdlo za traktorsku bušilicu cca 400 - 500 mm.
Reduktor sam nabavio i krećem s projektom bušilice. Ovo što sam vidio na forumu mnogo mi je pomoglo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,109
iz3wnt.jpg


Ak netko treba svrdlo info u pp
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ovo je samo šneka , da bi bilo svrdlo treba još poraditi na njemu ,,,, a već kada se prodaje bilo bi dobro napisati i promjer ,, inače izgleda dosta čvrsto ali mislim da je spirala za traktorski bušač previše ..... što ne znači da se višak ne da izrezati ...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sutra probam to razkrivit pa šta bude bude.Trebam samo jedan kraj kruga dobro pričvrstit za sto pa možda i uspijem.Neču direkt sa oštricom noža več ču nešto mekše podložit pa da vidim kak ga krivi.Vreme je baš pravo za takve gluposti.:icon_fU:
post image
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
zar nije bolje da ga razvuces na izvlacenje, zavaris komad lanca na plocu zakacis za sjekiru cjepaca i das komandu prema gore,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@abarth , koliko je debela ova ploča?

@power , nemože tako oako je jedan krug , samo će da se slomije suprotno od ovoga razreza i ništa , mora postepeno i polako , ja bi ovo ako nije mnogo debelo sve čekićom odradio lagano
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Po ovom što sam čito po ovom forumu nek bi 4mm bilo nekak dovoljno za spiralu.Na početku spirale- nožu -ču navarit neki pravi material i probat pojačat na uvijanje.Sad je vreme loše pa ču se malo igrat pa i probat ga složit tak kak treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Jasno ti je da moraš razvlačiti na cjev koja bude služila kao osovina?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Neču tak jer če bit teže razvuč (ajde od oka na krug oko 15cm)radije ču posle zapunit luft između osovine i ovog razvučenog kruga sa savijenom palicom i zavarit.Kako sam več reko vremena imam i tvrdoglav sam mora da uspe a koliko čitam i ti nisi dosta drukčiji.:(y):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nemora na cijev razvlačiti jer je samo jedna spirala a pošto se radi o 4mm mislim da uz tvrdoglavost to neće biti problem
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429

upload imgIde ali nož mi previše seče drvene komade sa kojima pritiščem da krivi.To što sam danas krivio od 4mm ide bez problema,tak da sam mišljenja da bi ovaj cepač od 10T odradio i krug od 5mm.
online photo storageIskrivio sam oba kruga tak da sutra ih varim zajedno i još malo razvučem.:icon_fU:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jedno pitanje za razmišljanje. Naime jel tko zna jel postoji sistem vezanja svrdla za kutni prijenosnik sa kardanskim zglobom. Znači da svrdlo i prijenosnik nisu vezani kruto te da se na taj način prenosi moment.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Muči te koso bušenje rupa?
To bi se dalo riješiti paralelogramom. Arno je imal nekakav takav sistem.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Radi se o ovakvom stroju:
1m5c.bmp

da se nepotrebno ne komlicira oko vješanja prijenosnika. Znači, jednostavno da se prijenosnik veže kruto za profil, a da se kutni posmak prilikom bušenja kompenzira kardanskim zglobom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh