• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

MaliBraco

Novi član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
6
Bi li IMT 539 Deluxe mogao busiti svrdlom promjera 80 cm i visine 100 cm?
Koliko bi debel lim za svrdlo trebao biti, koliki bi bio navoj spirale, jedna spirala ili bolje da stavim dvije?

Diferencijal je od Mercedesa w124 250D.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
mali braco

a zašto nebi mogo? samo normalno ne bit lakom ko krmača kad ruje....zabušit desetak cm, pa izvadit da otrese zemlju sa spirale, i nastavit. ja sam osobno vidio čovjeka koji je s 533 bušio s svrdlom od nekih 50, i išlo mu je na opisan način.
inače zabit ga u zemlju, zađe oko 30cm i zatuši traktor
 

kanacki

Novi član
Tu od
21 Pro 2013
Poruka
15
Da prenesem svoje iskustvo sa pravljenjem spirale.
Napravio sam je od 2 kruga fi50cm , ali treba 3 kom , da bi lepo izbacivala svu zemlju, debljina je 3mm i za sad posle 100kom rupa je sve ok , problem da burgija uopste ne ulazi u zemlju sam resio tako sto sam skinuo drugi noz i ostavio samo ovaj na pocetku spirale , gledajuci raznorazne slike probao sam da napravim sa dva noza ,ali pocela je da busi tek sa jednim ..Nema puno cimanja, samo dok ne krene malo u zemlju. Busim na dubinu preko 50cm.

Hvala kolegama na pomoci , bez ove teme i korisnih saveta tesko da bih sta odradio !
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bi li IMT 539 Deluxe mogao busiti svrdlom promjera 80 cm i visine 100 cm?
Koliko bi debel lim za svrdlo trebao biti, koliki bi bio navoj spirale, jedna spirala ili bolje da stavim dvije?

Diferencijal je od Mercedesa w124 250D.


Da ,
moj predlog , dobra špica koja mu drži balans , jedan krug , jedna spirala min 5 mm, obavezno dva noža , i dobra zemlja , ne kamenita i preeee suha :eek::
moj tomo 822 buši sa 500 mm kao i sa 220 :(y):
a čemu bi služili ti bunari ?????? :(wasntme):
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Evo moje bušilice za rupe...
ydum.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vidim da je dupli nož ali opet mislim da je gusta
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Bušač za rupe (svrdlo)

Pravim svradao za rupe preko traktorova pogona, pa da pitam, jel netko pravio nesto? Da mi da nekakav savjet... Unaprijed hvala :(hi):
 
D

Dzoni85

Guest
Postovanje i pozdrav svima... Planiram da napravim busilicu, i danas sam nasao reduktor koji je skinut sa masine za vadjenje repe. Odnos Ulaz izlaz je onako odokativno, na okretanje izmedju 3.5 i 4 prema 1. Posto je taj reduktor stajao horizontalno i ima sa strane cep za dolivanje ulja. Hoce li biti neki problem da ga ja postavim vertikalno?
 

Prilozi

  • IMAG0457.jpg
    IMAG0457.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 168

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Proveri gde ima odušak pa ak treba uradi na drugom mestu da ne bi curilo ulje.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Danas sam vidio zanimljivi bušač za rupe. Ustvari na prvi pogled sam mislio da 539 nosi naletni utovarivač za gnoj, ali me je bunilo šta to ima ispod konstrukcije, da li hidraulični cilindar ili što drugo? Kad je došao bliže vidio sam da je na konstrukciju od utovarivača pričvrstio reduktor, a onaj "cilindar" je u stvari kardan. Po meni pametno i jednostavno rješenje, zašto izmišljati toplu vodu kad su to već drugi izmislili.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
45cm i 4mm debljine.Rupa je 75mm a cev 50mm i možda če trebat rupu još malo povečat.Ak se ne bu u redu razvlačilo može doč još deblja cev i još veče rupe.:rolleyes:
 
Na vrh