• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Stvarno koplicirate stvari .

Lim za spiralu od fi 40 cm svrfla nema potrebe biti deblji od 3 mm .


vaš velečasni

Sreća pa imam nešto malo iskustva nego da me nagovoriš na ovakvu egzibiciju , 3mm :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad ja ispravljam oficira onda ti mene opeomeneš kaznenim bodovima i govoriš da neš toleriral naše ..jel , te razgovore .

Sreća pa imam nešto malo iskustva nego da me nagovoriš na ovakvu egzibiciju , 3mm :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
ti imaš svoje mišljenje , ja svoje ..tko je kriv bilo kome ako sluša mene ili tebe .
Ja se nisam ismijaval iz tebe ili tvojih upisa , poštuj sugovornika .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ne ismijavam se tebi nego debljini od 3mm , i dalje se smijem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Muha ak možeš dobit tabelu bi lepo bilo stavit je ovde da se može malo orientisat po njoj.
Tabela je problem jer kao što i sam vidiš te spirale se sastoje od različitih koraka tak da......
Kad idem do njega budem ga priupital jel postoji kakva formula po kojoj on to računa :icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nosač svrdla i napravljena među prirubnica,pola je cev a druga polovina je puno železo.Privareno i sa donjeg dela još 16mm vijak i stegnuto,drži ko pas ježa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ništ od proračuna, on ima hrpu šablona koje je prikupil odavna i veli da su nekad to inžinjeri računali, a on je samo mjere uzimal još kad je bil zaposlen.
Veli da mi rečeš korak koji želiš i debljinu osovine pa da bu onda on otprilike rekel ili da se poslužiš papirom pa po tome napraviš.

Dal je savjet da korak napraviš isti od početka do kraja jer da tak svrdlo bolje i lakše radi.
Ja sa tim iskustva nemam pa samo prepričavam njegove rječi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Tak je, s imenima nemoramo baš javno :icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ništ od proračuna, on ima hrpu šablona koje je prikupil odavna i veli da su nekad to inžinjeri računali, a on je samo mjere uzimal još kad je bil zaposlen.
Veli da mi rečeš korak koji želiš i debljinu osovine pa da bu onda on otprilike rekel ili da se poslužiš papirom pa po tome napraviš.

Dal je savjet da korak napraviš isti od početka do kraja jer da tak svrdlo bolje i lakše radi.
Ja sa tim iskustva nemam pa samo prepričavam njegove rječi

I ovo je dobra ideja :(wasntme):
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
ja sam jednom prilikom vidio gdje je čovjek napravio, od rashodovane đubretarke s vodoravnim razbacivačima, u obliku spirale (ne vilice),
uglavnom imo je jeb.. dobre živce, s jednog razbacivača obrusio s cjevi sve varove, svuko spiralu dolje, i na cijev (otprilike 6cm debljine, ih je malo po malo vario i narezivo na mjestima da ih je mogo stegnut (mislim da je oko krug i pol uspio stegnut, pa prerezo, pa opet tak, i dobio spiralu iz više komada tak.
i bušilica bušila ko luda, a na kraju završila kod cigana za staro željezo
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sad je skompletiran,fali još svrdlo i osiguranje na istom.ARNO ak mi možeš reč kolika je dužina kardana na tvom kad je na TVeu,samo tak da imam za usporedbu.Još nešto koje debljine cev ste upotrebili zapravljenje svrdla,deblja je lakše se napravi ali za bušenje je bolja tanja.Za 40 cm svrdlo bi dao 5-6 cm i oko 90 dugu što mislite če klapat.:icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Meni ovi uglovi kardana izgledaju malo agresivno pri podignutoj burgiji
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Slika gore je max. podignuto i na toj visini je preveliki lom kardana a na 1,4m kardan sasvim pristojno stoji.Vidi na zadnji slici je prirubnica 70cm od tava a kardan ima min. lom.Mislim da če mi 1,4 m bit dovoljno za normalan rad jer svrdlo neču radit duže od 90cm sa špicom.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sad je skompletiran,fali još svrdlo i osiguranje na istom.ARNO ak mi možeš reč kolika je dužina kardana na tvom kad je na TVeu...
Dužina skupljenog kardana je 130 cm , a kolika je na TV-u to bi morao montirati da bi se točno vidjelo ali onako od oka mislim da je 160 CM , a za osuvinu svrdla je jasno da je najbolje što deblje meso - stjenke - ali svi mi radimo od čega imamo pa i od obične bešavne ili šavne cjevi :(doh):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
ispričavam se ako ovaj moj post nije za ovu temu, ali ubijam dosadu, pa sam nabaso na youtube na jedan video bušilice...razara panj. neznam dali to uopće mogu nazvati bušilicom al tak mi izgleda:(rofl):

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Fl7c_s1Umao[/YT]

evo da podjelim s vama kolegama:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
To ti se zove stump grinder. Nema puno veze s kopanjem rupa.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
decki trebal bi pomoc znaci radit cu jednu buslicu za rupe pa me zanima koliko ste stvaljali visinu izmedju donje tocke kopcanja poluga i toplinga
 

Dizel

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
2
Bilo je pitanja dali postoje kakve formule za proračun spirala, pa evo ja pronašao ovo na jubitou. Meni je pomoglo.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YSyR8Q_u6zc[/YT]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za svaki traktor su druge mere jer moraš gledat za kardan da ti ide paralelno sa polugom nosača.To češ morat sam sa probavanjem ocjenit tu visinu priklopa s tim da imaš najnižu i najvišu tačku glavne poluge.Nešto više ti mogu reč drugi koji su ga več prije radili i to za veči traktor.Ja sam ga prilagodio TVeu tak da ti to ne pomaže ništ.Mojeg sam dva puta rezo da sam dobio što sam htio.:icon_e_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh