• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
q1kg.jpg

Ovih danas sam se pozabavio sa bušačem, pa da cujem vasa misljenja :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koja je redukcija ovog kutnog prenosa i kakvo svrdlo češ imat.Kod mene se zaustavilo kod svrdla ali ču i to rešit.:icon_e_wink:
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Prijenos je 1:2, odnosno kod kardan na traktoru okrene dva kruga, svrdlo okrene jedan. Svrdlo trazim, malo cu se raspitati u svojoj okolici, čuo sam da neke firme prave svrdla, pa cu vidjeti kako se cijene kreću.
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Evo ga sada završeni bušač, samo svrdlo fali :)

daoj.jpg


fg1i.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Čini mi se da bi bolje bilo da ti je nosiva greda kinematski povezana sa toplinkom. Dobio bi puno veči hod svrdla.
 

kanacki

Novi član
Tu od
21 Pro 2013
Poruka
15
Kod mene se zaustavilo kod svrdla ali ču i to rešit.:icon_e_wink:

I kod meneje opasno zapelo kod svrdla .. Ne znma kako cu resiti , ali moram :icon_e_confused:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Čini mi se da bi bolje bilo da ti je nosiva greda kinematski povezana sa toplinkom. Dobio bi puno veči hod svrdla.

Potpuno se slažem sa tobom , ak što više i ja mislim da neće bitdovoljno podizne visine , a mislim da bi i sama ruka trebala biti duža :(sweat):

Ja nešto razmišljam da bi si napravil alat za razvuč krugove,ovak nekak.

:rolleyes:
Zašto se mučiš a ne napraviš kako je radila i većina ,,, izrežeš krug , razrežeš , navariš dvije ušice , razvučeš , traktorom ili jednostavno hidroulikom traktora ( natjeraš ga na most , gurneš neku gredu pod most , zavežeš donju alku kruga , gornju za hidroulik i polako podižeš ) , ako je previše malo ga stisneš sa kotačem traktora i rješen problem :(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Čini mi se da bi bolje bilo da ti je nosiva greda kinematski povezana sa toplinkom. Dobio bi puno veči hod svrdla.
Mislim da to nece biti problem, jer kad je topling popusten da greda bude ravnom polozaju, između tla i reduktora bude oko 100 cm, što mi je dovoljno :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako je to sa podignutim hidroulikom 100 cm ,,, a koliko je to kada hidroulik popustiš ?
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Pa kada je hidraulik spusten, onda je između osovine za svrdlo i tla nekih 15-20 cm, a sa podignutim hidraulikom je oko 100 cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
To je razlika cca 80 cm , znači svrdlo bi ti smjelo biti oko 60 cm radi seljenja , nije nešto ali može poslužiti ,,, iako mi je malo čudno sa time sistemom da si dobio toliku razliku podizanja ,,,, tvoj priključak mi lići kao i svaki normalan priključak i pretpostavka je da bi dobio nekih 50 cm razlike podizanja i spuštanja ,,, osim ,, hm , ako svaki put ne frčeš toplig polugu ????
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
mozda civijek ima hidraulicni topling jer takav slican busac cu ja radit i imat cu hidraulicni topling i onda nema problelma sa seljenjem i ide jos duza greda
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda ,,, to bi pomoglo sigurno , iako mislim da je bolje rješenje što je većina i napravila bez topling poluge , a i ovo zakretanje mi baš nije leglo ,,,, sve je to malo oslabljeno i bojim se kada svrdlo zapne u zemlji ,,, jaki hidroulik ,,, lom na vidiku ,,, a zakretanje ljevo desno samog krana ,, ne vidim da bi to moglo koristiti, koliko sam radio sa bušačem te potrebe nisam imao , ako se ne možeš namjestiti sa traktorom kako treba teško da će pomoći i to zakretanje ruke ,
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Radio sam ga po ovakvom modelu. Napravljen je od masivnih u profila, mislim da nece biti problema, a sve ce se pokazati kad se krene bušiti.

j1b8.jpg



Postavljaj sliku da se odmah vidi u postu, a ne samo link
MUHA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585


Možda i jesi radio po ovome ali neki djelovi ti se razlikuju , a ovo sa strelicom je dosta bitno , tvoje mi ne djeluje dovoljno jako ,,,:(think):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koliko ja vidim na njegovoj slici samo je reduktor našrafo na več postoječi nekakav okvir i prefarbano.:confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh