• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
NE treba ti fi 500 , dovoljno ti je i 300 , bez obzira o čemu razmišljaš kod sadnje . đubrenje , rahla zemlja ili nešto drugo , velika rupa je nepotrebna , puno posla kod kopanja , zagrtanja , a svi če ti se isto primiti , i onaj sa najmanjom rupom i onaj sa najvećom ,,,,a puno spirala ti je problem što će ti više zapinjati i teže se isčiščavati . dovoljne su ti max dvije i to toliko samo da jedna drugu pokrije ,,,,:(y):
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
20180119_204738.jpg
[/url][/IMG]
Svrdlo gotovo probano 300 rupa izbušeno
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kako ubada kad je tlo imalo tvrdo?

Prema izgledu ja sam gotovo siguran da dosta dugo traje busenje rupe,,,:(wasntme):
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Baš suprotno koliko ju pustim toliko ide ako ju previse naglo pustim preskace mi sklopka na kardanu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Čitam i pratim malo duže ovu temu i jedna stvar mi nikak nije jasna. :icon_scratch: Čemu tolike dugačke spirale radite ? Prije 7-8 godina sam šliperima ograđival šljivar i radil sam svrdlo promjera 40 cm. Našel crtalo od neke sijačice razrezal ga na pola, zakosil svaku polovicu da kopa sa gornje strane pojačal sa vinklom mislim 30x30 da se ne mota dok vadim zemlju i gotovo. Nije tak lijepo ali radi još dan danas. Kopal sam oko 100 cm dubine.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pjero svka cast :icon_thumright: Imas li mozda neku sliku/video kako to izgleda zavrseno.
Svoju sam vec kacio ali zbg autorskih prava na muziku u pozadini, onaj strari video sam morao obrisati. Burgiju sam takodje sam pravio ali bez ikakog saveta ili predznanja tako da nije bas najbolje ispala pa ju je fabricka zamenila.Na kraj videa je i snimak iz rada, sve u svemu ja sam zadovoljan, upeo sam sa njom posaditi svoj vocnjak od oko300 sadnica:cool2:
[YT]
v=WISqiCeHGhE&t=4s[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Oko 1:4 ti je nekakva okvirna mjera (diferencijali od auta).
Originalne getribe imaju 1:3 ili 1:3,18.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Da li je dobar kutni reduktor od samoutovarne prikolice, omjer je 2:1?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Od stare bembure ili kakvog opela je zakon diferencijal za to. Ovaj 1-2 je po meni malo prebrzo. Ide to u rahu zemlju, ali nek naleti kakvi korjen moglo bi pucati sam tak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh