• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Case

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a ča taj je bolji od onega lani predlani ča je kupia onaj lik, onaj lexion na gusjenicama? lexion je bi dosta skuplji a meni djeluje i bolji lexion
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
mislim da nije bolji jer je lexion od pavlaka koštao 400 000 eura. novinari pišu gluposti
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
mislim da nije bolji jer je lexion od pavlaka koštao 400 000 eura. novinari pišu gluposti

Znaš da novinari nemaju blage dume o poljoprivredi,samo nek se piše...
Sad bacaju drvlje i kamenje na nas...
AL 22.5t opasno,tu trava neraste,nisam gledal dal ima zadnji pogon,al mislim da je još trebal odriješit kesu za gusjenice....
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
tu sam i ja malo krivo bio pročitao, pa zato kažem jer su napisali da je to najmoderniji stroj u hrvata... a gledam sam cijene onakvih leksiona od pavlaka na mascusu i sl pa kostaju duplo od ovoga, polovni
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Vidim slabo posjecena tema, izgleda da se kod nas u okruzenju malo zna o Case IH kombajnima. Iako ga nisam nikada imao (planiram), mislim da je jedan od naj-naj kombajna, bar sto se tice starijih, nama dostupnijih modela. A ponajvise mi se svidja sto su "axialni" kombajni fantasticni za kukuruz i soju. A ako iko zna praviti axialne kombajne onda je to Case IH.
http://www.youtube.com/watch?v=nnN7VCNRrDI
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vidim slabo posjecena tema, izgleda da se kod nas u okruzenju malo zna o Case IH kombajnima. Iako ga nisam nikada imao (planiram), mislim da je jedan od naj-naj kombajna, bar sto se tice starijih, nama dostupnijih modela. A ponajvise mi se svidja sto su "axialni" kombajni fantasticni za kukuruz i soju. A ako iko zna praviti axialne kombajne onda je to Case IH.
http://www.youtube.com/watch?v=nnN7VCNRrDI

Kod mene kolega ima CASE AXIAL kombajn neznam koj broj al je jako velik,žitni heder mu je 6.50 m.Navodno je dobar kombaj kaže kolega,a da je močan u radu to sam vidio,samo gdje ja prođem sa svojim JOHAN DEERE tu on ne može jel je pre širok.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Kod mene kolega ima CASE AXIAL kombajn neznam koj broj al je jako velik,žitni heder mu je 6.50 m.Navodno je dobar kombaj kaže kolega,a da je močan u radu to sam vidio,samo gdje ja prođem sa svojim JOHAN DEERE tu on ne može jel je pre širok.

Da, zato oni bas nisu za vrsenje usluga, a jedini nacin transporta takvog hedera jeste na prikolici. Al sa tim hederom zito nestane sa njive:eek::
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
pa nije bas da nestane sve zavisi kakva je tabla ali moze 2,5-3,5 ha/h
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
u triticale nas je case iznenadio radi perfektno ovrši bolje nego john deere a manje lomi .
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
u triticale nas je case iznenadio radi perfektno ovrši bolje nego john deere a manje lomi .

Cuo sam da taj "Axialni" sistem vrsenja vrlo malo loma ima, pogotovo u kukuruzu i soji.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
da ima jako malo loma u soji kad smo lani kosili soju loma je bilo manje nego u soji koju smo dobili za sjeme ili u brojkama 1,1 % primjese ali tu je više bilo sturog zrna nego loma.
u pšenici smo smanjili vjetar da se primjesa digne sa 1,5 na 1,9 tako da sad prodamo i malo pljeve.
 
N

nikolad

Guest
da ima jako malo loma u soji kad smo lani kosili soju loma je bilo manje nego u soji koju smo dobili za sjeme ili u brojkama 1,1 % primjese ali tu je više bilo sturog zrna nego loma.
u pšenici smo smanjili vjetar da se primjesa digne sa 1,5 na 1,9 tako da sad prodamo i malo pljeve.

CASE kombajn aksial je najbolji kombajn u svijetu u kukuruzi jer ima loma i ostalog oko 02% a najbolji kombajn iza njega imao 2% primjesa.Taj sistem na case-u još nitko nije stigao makar su mnogi pokušali kopirati npr.df.Novi 9210 ima bunker od 12,555 kg i istovari za 113 sekundi vidio sam kada su bili na kipanju case i clas na vagi imjerili su brzinu i težinu kipanja case je bio puno brži. Na demostraciji u Požegi se moglo vdjeti brzinu rada kipanja i ostalog pa se vidjelo da taj kombajn u Švedskoj ne zovu badava kraljem
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
pa to za lom i oštećenja zrna je istina jer je daleko nježniji prema zrnu . ali i drugi kombajni mogu to odraditi dosta dobro samo ih treba poštelati. ja kad kosim podesim po uputama iz knjige i to je u pravilu to ako se teže vrši onda malo dignem okretaje i stegnem bubanj ali kvaliteta uzorka ostane gotovo ista .
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Ima li tko case 1460?Odlučio sam ga kupiti i ako netko nešto zna o tom kombajnu molim da napiše iz iskustva!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Rijetko ko ga ima pa i nema bas iskustava... znam samo za jednog, a znam i da ima drugog za dijelove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh