• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Case

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo, nisam skužio da ima tema sa Case kombaje..pa da otvorim

Imam jedan video, kako reže do zemlje majke ti...ta njiva je vjerovatno valjana poslije sjetve...
[youtube:5o0je76h]Koe-MsCMIFw[/youtube:5o0je76h]
 
Z

zrine892

Guest
pa hvala bogu da ga reže do zemlje jer soju vrši....
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
A gdje se tak jako žuri ,jbt ne uzgleda baš da bude kiše?


Ne zuri se on nikuda... Ako imas pravi stroj s pravim hederom kao sto je ovaj, njemu cak ne smeta ni trava u usjevu, ali ovako cistu soju bi i moj zmaj vrsio bez brige... Soja se u pravilu i vrsi brze nego zito, ponavljam, ako nije polegla i nema puno trave.

Pogledaj malo bolje spoj hedera i uvlacnog grla, vidjet ces da nije krut. heder se oslanja na svoje kotace a kombajn "pliva" po neravninama na njivi, iako ih bas i nema nesto pretjerano. Heder ide do zemlje i nemas brige da ce zubci rovati po zemlji...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Heder ima automatsku nivelaciju a čini mi se da je fleksibilan.
 
B

Bobo

Guest
jd4755 kaže:
Heder ima automatsku nivelaciju a čini mi se da je fleksibilan.

Pa da. Fleksibilan je, ali sto se tice visine reza, ima svoje tockove koji se vide u prvih par sekundi clipa. Oni odrzavaju visinu reza. a jedna od glavnih prednosti je sto grlo i heder nisu fiksno vezani, vec ima mjesta za "plivanje"
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ajde probaj sa tim vršit npr. kod mene, mislim da se njiva prije mora povaljat, jel uvjek bude zemlje...taj bi zemlje navato...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Marko pa to ni nije kombaj za parcele od 1 jutra i 5 jaraka.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
petar kaže:
Marko pa to ni nije kombaj za parcele od 1 jutra i 5 jaraka.


Pa ako kod vas nema, kod mene ima jebenih tabli...stric mi ima tablu koja je dugačka malo više od 500 m ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
jd4755 kaže:
Heder ima automatsku nivelaciju a čini mi se da je fleksibilan.

Pa da. Fleksibilan je, ali sto se tice visine reza, ima svoje tockove koji se vide u prvih par sekundi clipa. Oni odrzavaju visinu reza. a jedna od glavnih prednosti je sto grlo i heder nisu fiksno vezani, vec ima mjesta za "plivanje"
Nema kotače, nego senzore, kod kojih se može podešavati visina košnje , nakrenutost itd, kao i na mom Toplineru.
Marko355 kaže:
petar kaže:
Marko pa to ni nije kombaj za parcele od 1 jutra i 5 jaraka.


Pa ako kod vas nema, kod mene ima jebenih tabli...stric mi ima tablu koja je dugačka malo više od 500 m ;)
500 m tabla, je kratka tabla, kod nas ima tabli dugih 1800 m. Kod kombajniranja na takvim tablama, problem je spremnik zrna, i još ako je mokro da traktori s prikolicama nemogu u polje.... ;)
 
B

Bobo

Guest
Cuj, nije mi cilj tu se natjerivat, al ovaj heder se bome vozi na kotacima... Da ima senzore, onda bi ga uvlacno grlo moralo nositi, a ovakav heder po njivi pliva neovisno o grlu.

Pogledaj malo bolje video clip i jos par drugih slicne tematike, pa ces vidjet o cem pricam.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Cuj, nije mi cilj tu se natjerivat, al ovaj heder se bome vozi na kotacima... Da ima senzore, onda bi ga uvlacno grlo moralo nositi, a ovakav heder po njivi pliva neovisno o grlu.

Pogledaj malo bolje video clip i jos par drugih slicne tematike, pa ces vidjet o cem pricam.
mislim da su ti kotači, ti "senzori" koji određuju visinu, jer na DF-u su klizači koji se brzo potroše. Pa su tu vjerojatno stavljeni kotačići koji su dužeg vijeka trajanja. Nevjerujem baš da se heder vozi na tima kotačima... ako se vozi onda je to vrlo loše riješenje...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
DF&Torpedo: Pa ima i kod mene i dužih, ali to sam naveo kao primjer...
 
B

Bobo

Guest
Koliko sam ja to popratio, da se radi o kotacima koji drze heder na odredjenoj visini. Takodjer je vrlo moguce da kotaci sluze kao senzori, te da se heder pomice po potrebi...

Koliko vidim da heder na sebi ima neki (mozda i hidraulicni) sistem pomocu kojeg se heder pomice gore-dolje po potrebi, a da grlo ne trpi teret. Ako je hidraulika u pitanju, vrlo je lako moguce da si i ti u pravu, jer ima nekako vise smisla , jer kotaci idu iza hedera.

Sad si me potakao na razmisljanje...

Ako imamo npr mravinjak na njivi, i picis suludim brzinama ko ovaj baja s videa, onda dok kotaci skuze mravinjak, on je vec u uvlacnom grlu... i po meni je bolje imati sistem koji senzorima blize zupcima "analizira" zemlju i tako odrzava visinu reza konstantnom.

Ove slike sam nasao kao novi "JD draper header" na combineforums. koliko vidim (a ne vidim puno) da s ovim kotacima nisu spojeni nikakvi senzori, zice ili crijava...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
A

Alen

Guest
Ja bi cijelom dužinom hedera stavio valjak ili čak dva i nek heder "pliva" po njivi... :scratch :blackeye :oops: :lol:
 
J

John Deere 3650

Guest
po mojoj procjeni.........
D&F je imao pravo; oni u ovom trenutku služe" kao klizaći na njegovom toplineru";
ali i kao nosaći hedera jer ja mislim da KAD NE BI BILO TOĆKIĆA bi se heder"raspolovio" u ovom slučaju.......
još na clipu se vidi da je heder sklopiv što je dodatni razlog točkovima....
HVALA!
 

Najnoviji postovi

Na vrh