• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puknuti je odgovoril,tvrdi stiropor za podove preko svega najlon i daske koje se nađu pod rukom na djelove di se jednom mjesecno nekaj odnese na tavan.
Mtd to je druga stvar,i moja preporuka da ne sparas na vuni,znači max kolko ide debljine,vune nikad preveč.
Ja zivim u potkrovnom stanu u visokoj prizemnici,u kosine 15cm,a na stropove 40cm vune i nema zime ni vručine!
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
@karlo.bozic,,,nekad sam vozio pumpu za beton pa sam i to vidio,,,stiropor,najlon i na to beton najmanje frakcije i mikro vlakna u njemu,pa ti netreba armatura,cca 5 cm debljine i to je to
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod nas se za takve podove stavlja POLITERM.Smjesa betona,kuglica od stiropora i nanosi se strojno.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
@karlo.bozic,,,nekad sam vozio pumpu za beton pa sam i to vidio,,,stiropor,najlon i na to beton najmanje frakcije i mikro vlakna u njemu,pa ti netreba armatura,cca 5 cm debljine i to je to

Ja imam na jednom dijelu kata postavljenu tvrdu staklenu vunu i gore 5cm betona s vlaknima. Kad je stari odlučel to napraviti, majstor je pričal da to ne bude dobra, a već je sad 15 godina prošlo i nigdje nije ispucalo.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Tavan cu i ja morati izolirati...
Koliko sam citala dobro rjesenje je 5cm tvrdog stiropora i gore 5cm glazure...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako nemaš drugih ogranićenja osim financijskih, malo se strpi, prikupi još financija i stavi 15 cm stiropora, ne buš požalila.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Mtd upravu si preporod je,al ljudi zaborave da toplina ide prema gore i prolazi kroz deku,pa bi bar 5cm stiropora poslozenog po deki odozgora promjenilo stvar gubitka topline i crnih stropova...

Ja imam stropni stiropor centimetar debljine.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da nije novo,bolje išta nego ništa.
I naravno ovisi kaj imaš kat iznad,ako je hladan kat ili potkrovlje i nema izoliran pod gubitci su od 20-30%.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
1 centimetar stiropora izolira potpuno isto kao i 30 cm betona...tak da s jedne strane izgleda kao da to nije ništa, a s druge opet izgleda kao da je nešto...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kvaka je što je toplo samo dok gori u njemu...kad je veći minus, treba jedan peći***** od 0-24...
tak se i moja familija nekad grijala...dok nismo prešli na kaljeve peći...pa na kraju i na centralno...

zapravo, puno bi se komotnije grijal naš mali.alen kad bi investirao par kuna u jednu kaljevu peć...i bolje bi koristio drva (ovaj gus ima iskoristivost od svega 70 posto)...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Imam i ja kaljevu peć u prizemlju, a ovo je u potkrovlju i ložim samo kad je jače hladno.

 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo da se ja malo uključim s svojim iskustvima:
prije točno tri dana, propustio grijač na štednjaku Fekonja (slovenski) koji je služio 13 godina, 25 KW za centralno. Grijao 100 kvadrata s 6 radijatora i komb. bojler za toplu vodu. Iznimno zadovoljan, osim primjedbe na težinu (oko 300kg) kad je bio on novi a ja mlađi nije bio tako težak, a sada nas 4 ispustili smo dušu iznjeći ga van. Ako nekom treba da obnovi grijač ili koristi kao obični štednjak, preporučam ga, stavio sam ga na Njuškalo 14009148.
Sad kupio Senko 25 jer nisam imao vremena mjenjat grijač, i za tih par dana čini se dobro, samo nisam navikao na elektroniku...mehanika je još uvijek za mene zakon, a čini mi se da previše gori jer sam ga morao podići za 5 cm, zbog rupe u dimnjaku, i sad ima taj razmak dolje gdje vuće previše zraka.
Za razliku od prethodnog vizuelno izgleda lijepše zbog stakla na vratima ložišta, stvarno prava idila, imam ga u dnevnom boravku cijevi idu u drugu sobu gdje je pumpa i ventili, inače koristim otvoreni sistem centralnog, a godišnje sam trošio 20 metara drva.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Priguši ju još na dovodu zraka tj.regulatoru propuha i neće smetati što je podignuta.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nekužim još taj regulator jer je elektronski,a i dimnjak mi je veći fi 160 a peć 130, pa možda i zbog toga vuće ko ludo, ali nebrinem se toliko, pokazat će ona svoju moć kad budu pravi minusi.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Regulator ti određuje otvorenost klapne prema temperaturi vode u kotlu, ali ti rukom na točkiću određuješ kad će npr. potpuno zatvoriti dovod zraka ili da li će biti potpuno otvoren kad je peć hladna. Najlakše je da kad ti peć ima optimalnu temperaturu, 60-70 stupnjeva ili na koliko je već držiš, ak prejako gori ideš regulatorom u minus, ak izvadiš ladicu za sitna drva vidjećeš kak reaguje klapna sa strane.Cilj je da kad temp.pređe 80 stupnjeva klapna potpuno zatvori i zaguši peć.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
evo, moj majstor i ja pred točno tri dana pustili u pogon isti takav senko 25 (bez pećnice) kod mog vujca i to gori ko mutavo...okreni klapnu sim-tam, zatvori sve dovode zraka al u njoj tutnji...
iznenadila me kako dobro grije ona sama, praktično i netreba radijator u kuhinji i dnevnom boravku...
jedno pri svakom startu rošta u njoj, negdje nemrem odzračiti...ali kad pređe 50 smiri se pa se i ne živciram jako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh