• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Cisti sinus nije potreban niti za tv niti svjetlo niti komp vec za samu pumpu... ja sam svoj ups kupio na njuskalu polovnog bez baterija i samo sam izvukao produzenje zica koje su sada spojene na akumulator....dvije pumpe karakteristika sa slike dolje 16747593108294384436161071187592.jpg bez problema drzi... 16747595030606052266278538092349.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Tražil sam na netu (prema sliki) takvog kakav ima @mtd001. Nisam uspel pronaći nijednog takvog izgleda, a model ne znam.
Molim kolege @mtd001 i @mika, ako im nije problem, da napišu modele svojih UPS-eva, a ne bi škodila niti trgovina gdje su kupljeni. Na UPS-u od @mika se vidi da je čisti sinus.
Moj ti je marke CO-SinusUPS-400W-WM – ADLER ,kupio ga kod lokalnog trgovca. Ja moram imat sinusni pretvarać jer imam digitalne pumpe.
1674760029616.jpg

1674760029603.jpg
1674667864711.jpg

A akumulator kupljen u klima uređaji led žarulje grijalice akumulatori
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala lijepa svoj trojici. :ppozdrav:
Odmah sam potražil na netu. Prvo kaj sam našel s cijenom me šokiralo. To si mogu protumačiti samo tako da je prije bila cijena 803 kn, a uvođenjem eura su greškom ostavili kunski iznos kao cijenu u eurima. Trenutno ga nemaju na zalihi.

Srećom ima i normalnijih cijena (130 eurića):
Čak je u istoj WEB trgovini na akciji za 109 eura, ali ne piše je li od istog proizvođača (Sole Energy).

@mika,
s obzirom na to da je to ujedno i punjač akumulatora, pretpostavljam da su u kompletu i kablovi za prikljućiti na akumulator. Jesam li u pravu?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Da ima kablove sa malim kliještima cca 50cm dužine,
Kad nema struje i kad je akumulator pri kraju pišti svakih par sekundi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Na mojem se ventilator uključuje samo kad je akumulator prazan pa ga puni i kad nema struje kad radi preko akumulatora.
Kad mi počne palit ventilator po par sekundi svako malo znači da je akumulator dal svoje i mjenjam ga za drugog.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
To sam se ja zeznuo jer sam tražio pretvarač kojem neće stalno raditi ventilator i moć uvjeravanja trgovca bila je očito presudna a i imali su samo jedan model a tih dana su stalno nešto prtljali po stuji električari pa je bilo uzmi što ima. Realno ne treba gore ni da ima displej i sto opcija koje ionako nitko ne koristi. Mislim da ću nabaviti drugog jer ovog uključujem samo kad nestane struje, ima samo par radnih sati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
.ja sam prebrikao taj zvucnik...
Pa svrha zvučnika je da se čuje kad UPS radi, odnosno da se zna da pumpe imaju napajanje i dok nema struje. Na svima, koje sam videl, pišti taj iritantni zvuk, jer to je sigurnosna funkcija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ja sam si nabavil jedan UPS kojeg sam popravil i još samo trebam bateriju kupiti, a po svemu sudeči to bu za sljedeču sezonu.
Isto ima taj zvučni signal kaj je po meni glupost.
Neznam kak drugima, ali meni ne treba signalizirati da nema struje..... ako i zaspim nakon tih 4ili 5 vur ionak više nebu vatre da bu sistem zakuhal.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Učim iz vaših postova :) i zahvaljujem na tome. :ppozdrav:
No neke stvari me malo bune. Možda si ih ja samo ne znam dobro protumačiti.
Da ima kablove sa malim kliještima cca 50cm dužine,
Kad nema struje i kad je akumulator pri kraju pišti svakih par sekundi.
Iz ovoga proizlazi da počne pištati kad se akumulatoru padne napon ispod određene vrijednosti. To mi je ok, pogotovo ako nije na takvom mjestu da je na oku, ali čak i onda nije loše.
Na mojem se ventilator uključuje samo kad je akumulator prazan pa ga puni i kad nema struje kad radi preko akumulatora.
Kad mi počne palit ventilator po par sekundi svako malo znači da je akumulator dal svoje i mjenjam ga za drugog.
Pretpostavljam da se to događa kod podužeg nestanka struje pa se akumulator isprazni. Ako je tak oba posta su mi jasna. Jedini se nadam da ne pišti kad se akumulator puni.

To sam se ja zeznuo jer sam tražio pretvarač kojem neće stalno raditi ventilator i moć uvjeravanja trgovca bila je očito presudna a i imali su samo jedan model a tih dana su stalno nešto prtljali po stuji električari pa je bilo uzmi što ima. Realno ne treba gore ni da ima displej i sto opcija koje ionako nitko ne koristi. Mislim da ću nabaviti drugog jer ovog uključujem samo kad nestane struje, ima samo par radnih sati.
Zakaj smatraš da si se zeznul? Kaj nije boje da ventilator ne dela uvijek, nego samo onda kad je uređaju potrebno hlađenje? Kak i kad dopunjavaš akumulator, ako ga pališ samo kad nestane struje?

Pa svrha zvučnika je da se čuje kad UPS radi, odnosno da se zna da pumpe imaju napajanje i dok nema struje. Na svima, koje sam videl, pišti taj iritantni zvuk, jer to je sigurnosna funkcija.
Pročital sam u podacima za neke UPS-ove da prestanu s radom kad napon akumulatora padne toliko nisko da bi moglo doći do oštećenja akumulatora. Zvuk je jedan od sigurnosnih elemenata, a u ovom slučaju upozorava da bu UPS uskoro prestal s radom i pumpa ostala bez napajanja. Koliko dugo obično traje taj zvuk prije prestanka rada UPS-a? Vjerojatno zavisi od kapaciteta akumulatora i veličine potrošnje, ali vjerojatno je to u uskoj vezi s vremenom koje određeni akumulator može izdržati od trenutka uključenja do prestanka rada UPS-a zbog premalog napona u akumulatoru.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Zato smatram da sam se zeznuo jer ventilator radi stalno, a dopunim akumulator jednom mjesečno ili kako mi padne na pamet uštekam da ga dopuni baš iz razloga jer mi smeta da stalno vrti ko da tjera pogon a ne pumpu od 5W.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Koliko dugo obično traje taj zvuk prije prestanka rada UPS-a?
Na onom mom zvuk počinje čim nestane struje i pumpa se počne napajati iz akumulatora.
Do kud dozvoli pražnjenje akumulatora nisam stigel isprobati ali onaj drugi kaj imam, kojeg sam koristil za fešte u kleti kao pretvarač, prestane s radom kad napon akumulatora padne, nešto kao zaštita akumulatora.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Učim iz vaših postova :) i zahvaljujem na tome. :ppozdrav:
No neke stvari me malo bune. Možda si ih ja samo ne znam dobro protumačiti.

Iz ovoga proizlazi da počne pištati kad se akumulatoru padne napon ispod određene vrijednosti. To mi je ok, pogotovo ako nije na takvom mjestu da je na oku, ali čak i onda nije loše.

Pretpostavljam da se to događa kod podužeg nestanka struje pa se akumulator isprazni. Ako je tak oba posta su mi jasna. Jedini se nadam da ne pišti kad se akumulator puni
Točno tak.Ne pišti kad se akumulator puni i kad počne pištati ima još oko pola sata rada možda i duže zavisi od akumulatora. Barem ovaj moj.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala @mika. :ppozdrav:
Ovaj tvoj Sole Blue Energy mi se dopada.

Zato smatram da sam se zeznuo jer ventilator radi stalno, a dopunim akumulator jednom mjesečno ili kako mi padne na pamet uštekam da ga dopuni baš iz razloga jer mi smeta da stalno vrti ko da tjera pogon a ne pumpu od 5W.
Oprosti, krivo sam pročital tvoj prijašnji post. :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
UPS-i, s kojima sam sretal, počnu "galamiti" čim nestane struje i signaliziraju sve dok napon baterije ne padne ispod dozvoljene razine. Neki od njih imaju kontrolu stanja baterije pa počinju signalizirati i kad su na napajanju, jer javljaju da baterija ne valja. Takvi su osjetljivi i na veličinu (nazivani kspacitet) baterije.

Ovi "pretvarači za napajanje pumpi" nisu "pravi" UPS-i, pa je moguće da su neke funkcije pojednostavljene ili ih nema.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Ovaj moj
IMG_20230124_102329.jpg
s lijeve strane pokazuje koliki mu je teret, s paljenjem zelenih LED-ica od dolje prema gore. Sad je na frajlaufu za njega.
LEDica koja svijetli zeleno s lijeve strane meni pokazuje da je naponski uravnotežen.
Krajnji desni stupac lampica pokazuje trenutno stanje napunjenosti, ili ispražnjenosti akumulatora. Ova je fotka pred koji dan iza montaže novih akumulatora. Sada tu desno meni svijetle sve te zelene LEDice do vrha.

DSC00473.JPG
Ovo je grafički prikaz napona koji proizvodi moj UPS. Naime, dok sam ja tog vraga instalirao, povela se među kolegama u radioni, na poslu, žučna rasprava: je čisti sinus, nije čisti sinus. Pa smo ja i još jedan kolega s njegovim instrumentom skoknuli do mene, u podrum, da on to snimi i provjeri.
Nije me prodavatelj zeznuo, a među kolegama je nastao mir po toj temi :).

Vezano na zvukove, ja još nisam čuo da bi moj pištao, ali sam čuo da brunda, da mu je kao malo teško dok nestane struje a on daje napajanje za 3 pumpe i procesor, e sad da li mu je stvarno teško, ili on brundanjem dokazuje da uživa, nije mi bilo bitno. Služio me tako do sad cca 11 godina. Sad se nadam da idemo dalje, u naše nove pobjede i on i ja pokraj njega.

PS
Ako se netko pita zakaj je drvo na kutiji UPS-a, pa protiv mačaka, vragi se penju i zalegnu svugdje gdje im je toplo 🙃 ;) :LOL: , naše su ništarije, a rade mi pizdarije. Neka ih naši su.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Imam takvog, samo manjeg brata, i ide pi-pi, kad se isključi iz struje. Provjeri, da mu nije netko trubicu "zaštopal" ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh