• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Možda ga samo lijenost ufatila🤔😂

Hvala. Odgovor uvijek dobro dojde. :ppozdrav:
Dakle prilika povoljne kupnje je bila presudna za odabir 48 V.

Kaj se tiče čišćenja dimnjaka i ložišta od smole, to je u drugoj temi pa u ovoj samo tebi čestitam na stanju dimnjaka i ložišta. (y) :love:
Imam ja jedan dimnjak čišći od tvojeg, ali on je za plinski bojler. 🤭
Kolega @iwanho 24V...
Ali pec i dimnjak savrseni...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,773
Hvala. Odgovor uvijek dobro dojde. :ppozdrav:
Dakle prilika povoljne kupnje je bila presudna za odabir 48 V.

Kaj se tiče čišćenja dimnjaka i ložišta od smole, to je u drugoj temi pa u ovoj samo tebi čestitam na stanju dimnjaka i ložišta. (y) :love:
Imam ja jedan dimnjak čišći od tvojeg, ali on je za plinski bojler. 🤭
24V, jer 12 i 12 u paraleli je 12, pa u seriju tako dva put je 12+12=24. ;) :ppozdrav:

Ako je to tvoj največi grijeh poštovani @iwanho onda mi više nismo HR nego Švicarska na kvadrat. Blago meni s onima koji tako teško griješe u životu, ma sve najbolje i uživaj :ppozdrav:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Pozdrav kolege.
U idućem mjesecu planiram raditi centralno grijanje...
Zanima me dali netko ima pec Lafat 25kw
I kako je zadovoljan sa njome
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Na pelet centralno? Sumnjam da postoji skuplje grijanje trenutno, rekao bi da je tome odzvonilo i čudno mi je da netko po ovim cijenama razmišlja u tom smjeru. Centrometal Pel Tec L imam, pa i preporučam jer nije osjetljiv na kvalitetu peleta.

Ja sam prije četiri sezone kupio polovan gore navedeni kotao na pelete a u isto vrijeme kupio i pirolitički na drva (isto polovan, Froling S4), tako se potrefilo, u isto vrijeme se pojavili po dobroj cijeni na oglasnicima. Nisam se mogao odlučiti kojega bi stavio i na kraju stavio oba.
Ovoga na drva ne bi mijenjao za bilo kakav drugi način grijanja, da je ne znam kakva kriza uvijek se nađe nešto za naložit. I da ne znam koliko para da imam uvijek bi ga držao bar u rezervi a zapravo mi je svo to vrijeme primarni kotao, pelet sekundarni.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Snijezne radosti dovele do zabave u smislu nestanka struje, za sada ups i akumulator se dobro drze i pumpa radi svoj posao....
Pitanje moje prema vama glasi: ukoliko nedodje skoro struja i ovaj akumulator bude pri kraju da je bolje sada odmah drugi rezervni spojiti, da li cekati da iz ovog izvuce skroz pa zamjeniti ???? Sta po tom pitanju savjetujete.
Hvala
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
987
Snijezne radosti dovele do zabave u smislu nestanka struje, za sada ups i akumulator se dobro drze i pumpa radi svoj posao....
Pitanje moje prema vama glasi: ukoliko nedodje skoro struja i ovaj akumulator bude pri kraju da je bolje sada odmah drugi rezervni spojiti, da li cekati da iz ovog izvuce skroz pa zamjeniti ???? Sta po tom pitanju savjetujete.
Hvala
Pricekaj da se ups ugasi kad akumulatoru padne napon dovoljno da automatika u upsu proradi. Nakon toga stavi drugi akumulator.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,710
...Pitanje moje prema vama glasi: ukoliko nedodje skoro struja i ovaj akumulator bude pri kraju da je bolje sada odmah drugi rezervni spojiti, da li cekati da iz ovog izvuce skroz pa zamjeniti ?
Ako si mislil spojiti ili ne novi akumulator paralelno postojećem, odgovor je NE (ispraznit ćeš punoga, a praznog nećeš napuniti). Pričekaj kad napon padne na nekih 11,5...11V (da ga baš ne isprazniš do kraja), pa onda zamijeni akumulator punim. Pri tome smiješ nakratko spojiti novi akumulator paralelno, ako ne želiš prekid u rau UPS-a.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Akumulator nikad nije dobro iscijediti do zadnje kapi.
Moj pretvarač ne iscici akumulator do kraja,valjda ga iskopča kad padne na određeni kapacitet.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
744
Zar tako ne radi svaki uređaj s imalo pameti? Pa nije da je spojio žarulju pa da svijetli dok ima napona. Bilo kakva elektronika će se isključiti čim napon padne cca 10% ispod nazivnog.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh