• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
To isto radi i moj pretvarač ako mu je potrošnja pre mala isključuje se pa uključuje, osim ako pumpu stavim u veću brzinu da joj je potrošnja veća onda nemam tih problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To isto radi i moj pretvarač ako mu je potrošnja pre mala isključuje se pa uključuje, osim ako pumpu stavim u veću brzinu da joj je potrošnja veća onda nemam tih problema.
Optereti ga s nekim teretom..dobra je najobičnije žarulja..ne pretjeruj sa watima jer cica struju bez veze
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,809
Ja bum sebi lasi vužgal radi ovog UPS-a 🙃. Kakvo samo gašenje itd., pa čemu takav na dvorištu, koji je to vrag, ako ne dežura i ne kresne čim nestane struje, ode memorija na kompjutoru k vragu dok ga pošlepamo, vužgemo, ajojjjjj
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Prebacim u veću brzinu i rješena stvar iako ima to glupo složeno a nije mi se dalo rastavljati da probam ga zeznut i da mjeri drukčije. Ne sviđa mi se ni to da ventilator stalno radi, pošto mi je to u kuhinji i iritira dosta imam ga isključenog i palim po potrebi, nije prava zaštita ali je pripomoć. Već sam razmišljao da se toga riješim i nabavim drugog .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,809
Nemoj više držati olovni akumulator u kuhinji, baci ga van iz zdravstvenih razloga.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
@mtd001 koga vraga ste si vi to nabavili i ugradili? 🤔
Ili mi je akumulator kaput, to mi se ovo ljeto prvi puta dogodilo🤔
 

Prilozi

  • 17014273017333860651266238750112.jpg
    17014273017333860651266238750112.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 24

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,809
Pa dobro kaj si iza toga poduzel da ti se to ne ponovi? Kolko put u stvarnosti prekontroliraš u kakvom su ti stanju ti akumulatori ili akumulator?
Moje se solarno i centralno, sve zajedno napaja prek UPS-a, sve u njega, pa on na mrežu od 220. Naravno da su akumulatori non stop spojeni na njega i on vodi brigu o svemu, potrošačima i napunjenosti akumulatora. Nakon 11 god zamijenio sam akumulatore i vozi dalje...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Možeš li reči kakva je korist "od takvog UPS-a" u trenutku iznenadnog nestanka struje. Nije li svrha njegovog postojanja čekanje na upravo taj trenutak i trenutno pokretanje napajanja da oprema koju štiti ne prekine s radom? Ja ovo ne razumijem, za mene to nije UPS.
Pa korist je maksimalna , nema ni sekunde prekida , čim nestane mreže on u momentu preuzima na akumulator.
A juče sam nabavio i jednog od 1000w . On bi trebao i pumpe za grijanje i video nadzor a i panik rasvjetu da opskrbljuje.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
To isto radi i moj pretvarač ako mu je potrošnja pre mala isključuje se pa uključuje, osim ako pumpu stavim u veću brzinu da joj je potrošnja veća onda nemam tih problema.
to je vjerojatno ups za stolno računalo, manje snage ..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Što će mi veća snaga kad ga trebam trenutno za jednu malu pumpu.Prodaje se pod nazivom za centralno grijanje, ful sinus, u trenutku kada sam ga trebao bio mi je tu u okolici jedini izbor i nisam uopće gledao nego mi je bilo bitno da je to to, išao sam na riječ trgovca. Ionak sad nije bitno, nadam se da mi ni neće trebati. To je ovakav ako se ne varam UPS (pretvarač/punjač) za centralno grijanje 300 W - NeoTHERM IPS
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,211
to je vjerojatno ups za stolno računalo, manje snage ..
Ili čudnog proizvodjaca...moj apc je za stolno racunalo 650W i na akumulatoru i 2 pumpe tjera i Bogu hvala suti i radi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,348
Nisam ni ja rekao da ne radi, kad je veće opterećenje da on prikazuje više od 0 posto ne gasi se i radi što treba. Jedino meni smeta taj njegov rad venilatora stalno bez obzira da li je akumulator pun ili dopunjava.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da li se netko grije na dizalicu topline? ako da, koliko kWh troši, kvadratura, iskustva itd...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
HVAC im je dal pljusku..vrlo jednostavno...vanjska jedinica je u podrumu tak da mu se pac s mesom ne pokvari....niti mu krumpir proklija za tri kralja...bravo za njega .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Je l taj zna o čemu trkelja?
Pametnom dosta,hehe.

Kaj ti misliš da je kopernik ili pacsal snimao videa da bi ti kaj razumio?

To su ljudi kojima je istraživanje u krvi..nemoguče i nelogično ih tjera dalje..Ja ih razumijem ,to je moja klasa.

Toliko jeftina struja a mi još uvjek ložimo na prutje ili tehničko drvo..haha
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh