• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Nemam penez ni cajta za ljubavnice se penaze sam v grijanje zabil.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
eto ga, Togo-u je žena već našla forum :icon_rofl:, još mu samo fali da je napisal "da draga" :(rofl):
 

tugo

Novi član
Tu od
26 Ožu 2015
Poruka
20
Ke je ziher je ziher :)


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tema je "Peći na drva"..... a ne ljubavnice....

Da mi je znati tko vas je na tu temu napeljal.... :icon_madu::icon_madu:
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Dali tko ima barun kamin, plamen požega? Sutra idem ponjega pa dali tko ima kakva iskustva onjemu.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Prekjučer nam iz čista mira pukla peć kotao za centralno 36 kw Buderus. Jučer nam već stigla nova Centrometal 40 kw i sinoć upaljena u 11.30 sati. Čudim se kako je ova stara mogla nakon 5 godina samo se tako raspuknut 10 cm u dužinu na zadnjem članku... stavio sam je u oglasnik, možda to netko kupuje pa popravlja...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mom frendu je viadrus gusnata samo pukla na zadnjem članku nakon 8god.
Nezna od čega.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zadnjem je najvruće a valjda se u njega i udara pri ubacivanju drva.

Kod nas kažu da se mogu kupovati članci posebno i mijenjati ali meni to nešto ne uljeva povjerenje.
Lijepa zeljezarija , brusilica i švajsaparat sve riješe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Dali tko ima barun kamin, plamen požega? Sutra idem ponjega pa dali tko ima kakva iskustva onjemu.

Meni se ne sviđa takva peć koja ima dolje rost, a gore plamen ide direktno u cijev.
Radije pogledaj kamin TENA, koja nema rosta već gori na pepelu. To je zapravo malo veći Amity, i gori cijelu noć, a najbolje grije kad ostane žar u njoj. Žara zna biti preko cijele noći, tak da je ujutro dovoljno samo natrpati drva, a ne treba vatru potpaljivati od nova.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Mogu se mijenjat članci ali zadnji je preko 3000 kn, neisplativo s obzirom na prirodu kvara. I ova peć nikad nije dizala temp ni blizu 80 stupnjeva - bila je opterećena s dosta radijatora... čuo sam od nekoliko ljudi slične sudbine - vidim i na forumu je ista priča. Zato smo sad prešli na Centrometal
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Teoretski se mogu mijenjati, ali to niti uvoznik, Tehnodom, neće raditi. Pitam se zakaj?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Mi smo svoju rastavili bez problema. Navodno pri ponovnom sastavljanju ide samo nekakva pasta ili sl na spojeve cijevi gore i dolje. Možda se uvozniku ne da zahebavat s time... ne znam
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tri tauzenke kuna je mnogo za reparaciju , upitno je dali će sutra stradati neki drugi jer su i oni ''umorni''.
Ma željezo je majka , drugar mi se bavi tim varenjima peći i on to časkom sredi , raspori je i unutra sredi stvari ili zamijeni dotrajali dio i opet gura dugo.
Osim naravno ako se sve otanjilo da nema smisla krpiti.


A na garanciju će ladno da te otkantaju sa izgovorom da je uzrok udarac pri loženju i ćao bejbe.
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
Mislim da je centrometal ok pec mi je kurimo 11g uvijek drva pripremamo za godinu unepred da su dobro presusena mislim da je to najbitnije za rok trajanja peci grijemo oko 200 kvadrata i trosimo 35 metara dobrih drva
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Po mom misljenju je gusana pec bolja i dugotrajnija, limena brzo istruhne(mi smo imali jednu takvu nije ni 5 god izdrzala),a kad se razmisli pa i motori su od sivog liva(gus)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da je centrometal ok pec mi je kurimo 11g uvijek drva pripremamo za godinu unepred da su dobro presusena mislim da je to najbitnije za rok trajanja peci grijemo oko 200 kvadrata i trosimo 35 metara dobrih drva
Računaj iduču godinu odiza da če počet pišat,to su im boljke,12-13 god.
Ako je sagorijevanje i dimnjak i ona cijev iza dobri onda su neki primjerci durali 15god.
Al najviše ovisi o smoli i sagorijevanju,ako nije dobro stvaraju se kiseline i kemijski spojevi koji pojedu i gus,jer ni gus nije vjecan a i upitna je debljina gusa na nekim clancima.

Na nekim dijelovima peči se ni neda variti,a i večinom je lim pretanki i nejde,kemijali smo mi i mnogi kod nas al kad nejde nejde.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prekjučer nam iz čista mira pukla peć kotao za centralno 36 kw Buderus. Jučer nam već stigla nova Centrometal 40 kw i sinoć upaljena u 11.30 sati. Čudim se kako je ova stara mogla nakon 5 godina samo se tako raspuknut 10 cm u dužinu na zadnjem članku... stavio sam je u oglasnik, možda to netko kupuje pa popravlja...

Damirko, jel to Buderus Logano G201 ili koja?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To je Logano G211 novija serija.

Ja znam bolje G201 koju imaju moji roditelji od 2003. godine. Nikakvih problema, samo riječi hvale.

Nego, jel netko udario možda malo jače s drvom kod loženja? Gus je vrag, koliko je dobar toliko je loš
 

Najnoviji postovi

Na vrh