• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centrometal-kombinirani kotlovi i na drvo

  • Temu pokrenuo marin-solin
  • Datum prvog posta
M

marin-solin

Guest
Od cijenjenih forumaša na poljoprivrednom forumu koju poznaju područje grijanja,kotlove na kruto gorivo,kombinirane kotlove,akumulacijske spremnike,etažne kotlove,pelet sustave,solar i ostalo iz proizvodnog asortimana navedenog proizvođača

Molim mišljenja,prijedloge,sugestije i pomoć o sljedećim stavkama:

kvaliteti i cijenama proizvodnog asortimana,tehničkim karakteristikama,servisnoj službi,marketingu,tehničkoj dokumentaciji,web stranici,dobrim i lošim stranama,prednostima i nedostacima proizvoda,vašim prijedlozima unaprijeđenja asortimana,pritužbama i reklamacijama.......

Unaprijed zahvaljujem svima koji će pridonijeti svojim sudjelovanjem i komentarima u ovoj temi
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj,puno pitaš,ali bum ti pokušal barem iz onoga kaj sam ja videl i susrel se nekaj dočarati.Centrometal nije loš kaj se kvalitete tiče.Znam čoveka koji godinama loži već na takvu peć.Znači u kotlovnici je smještena peć na koju se vežu cijevi centralnog grijanja.Da se kužimo,peć je na kruta goriva,znači drva.I to funkcionira dobro.Jedino kaj sam ja primetil kod te peći je da dosta troši prema bilo kojim pećima na kruta goriva.Izolacija ne pregoreva i dosta je zahvalna,nisu ni neke dimenzije prevelike,a moreš baciti kladu unutra i miran si.Eto,velim,nisam se nekaj puno susretal s tim,osim ovog slučaja gde sam i osobno videl tu peć,čini mi se da sam i ložil ju jednom.Po pričanju ljudi koji su vlasnici Centrometalovih proizvoda ja sam čul samo dobra mišljenja.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Ja imam centrometalovu peć na drva, s kotlom za sanitarnu vodu. Mogu ti reći samo pohvale za nju,platio sam je 9000 kn ali vrijedi svake kune,ima veliko ložište i velika vrata tak da drva praktično netreba cijepati.Grije 110m2 kuće koja je ajmo reći vrlo dobro (nije odlično) izolirana s time da često pretjeramo s unutarnjom temperaturom i do 26C.Lani smo potrošili cca 20m3 drva. Inače moj prijatelj je monter grijanja i pustil ih je u pogon veli da sigurno stotinjak komada.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ja imam centrometalovu peć na drva, s kotlom za sanitarnu vodu. Mogu ti reći samo pohvale za nju,platio sam je 9000 kn ali vrijedi svake kune,ima veliko ložište i velika vrata tak da drva praktično netreba cijepati.Grije 110m2 kuće koja je ajmo reći vrlo dobro (nije odlično) izolirana s time da često pretjeramo s unutarnjom temperaturom i do 26C.Lani smo potrošili cca 20m3 drva. Inače moj prijatelj je monter grijanja i pustil ih je u pogon veli da sigurno stotinjak komada.

i ja imam takvu peć,grijem se s njome već 10-tu sezonu i mogu reći samo riječi pohvale za nju...
netko kaže da su potrošači,nisam baš primjetio.....
 
Posljednje uređivanje:
M

marin-solin

Guest
Hvala puno svima na odgovorima

Zanimaju me i iskustva ostalih forumaša sa centrometalom,sa njihovim pećima,solarima,servisnom službom,što je dobro,što loše kod njih....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Imam i ja peć centrometal sa 2 ložišta (drva+nafta). Po meni je jedini nedostatak prevelika količina vode unutar kotla (165 lit). Ostalo sve za 5.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam i ja peć centrometal sa 2 ložišta (drva+nafta). Po meni je jedini nedostatak prevelika količina vode unutar kotla (165 lit). Ostalo sve za 5.

Pa nebi se baš složil sa tobom da je prevelika količina vode u njoj! Jest da treba to zagrijati, ali kad je topla onda puno duže drži od neke tamo pevecove sa 25 litara vode i slično! Još bi dodal da u slučaju nedaj bože pregrijavanja peči, ima količinu vode koju može neko vrijeme bacat na ventil van a da ne pregori, a da je neka količina vode ko gajba pive onda ode unutarnja stjenka u k..., to je provjereno jer mi imamo kopiju štadlerice domače izrade i nekoliko puta zbog nepažnje nam se več pregrijala ali pošto ima veliku zapremninu vode u sebi ništa se nije dogodili!:prayer:

p.s. cijenim centrometalove proizvode ali kruže razne priče o kvaliteti matrijala za evropu, za hrvatsku i za balkan, a i sam sam se uvjeril kod susjeda da je 2.5 g stara peč procurila i ne priznaju garanciju da ih j.., a ljudi imaju plin u kuči i lože na drva samo kroz zimu za grijanje!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dok je na drva je ok, ali kad se uključuje plamenik, radi malo previše i naravno, troši, tako da nafta je samo u rezervi. Ima ugrađenu termičku zaštitu cjevastim izmjenjivačem koji je postavljen naknadno i dodatnu pumpu za recirkulaciju i brzo podizanje temperature povratnog voda.

07112012131f.jpg
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Nemam nikakvih osbnih iskustava, ali sam dosta čitao po internetu razne teme o centralnima, pećima i sl. i također se spominjalo da je Centrometal neko vrijeme imao problema s materijalima, da su se kotlovski limovi "listali". Gdje ima dima, ima i vatre, ali navodno da se to više ne događa. Konstrukcijski su navodno solidni, relativno štedljivi.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U mom kraju se nisu pokazale najbolje, Bolji imidž imaju Budarus i Viadrus, Centrometalke prođu za 5-10 godina, dok, ove rade te godine i nema ni traga prolaznosti... E sad, kako ko volji... Iskreno za Centrometal dat 9000 i da prode za 5 god, dok gusana dode 6000 i po meni ima duži vijek trajanja... Mi imali neku slovensku 27 god, ta je svoje dala :) , sad ju zamijenila gusana i jako sam zadovoljan njezinim radom
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
U mom kraju se nisu pokazale najbolje, Bolji imidž imaju Budarus i Viadrus, Centrometalke prođu za 5-10 godina, dok, ove rade te godine i nema ni traga prolaznosti... E sad, kako ko volji... Iskreno za Centrometal dat 9000 i da prode za 5 god, dok gusana dode 6000 i po meni ima duži vijek trajanja... Mi imali neku slovensku 27 god, ta je svoje dala :) , sad ju zamijenila gusana i jako sam zadovoljan njezinim radom

Gle ja osobno poznam obojicu brače što su vlasnici i mogu reči da su ljudine obojica ali kruže priče da se za eu tržište rade oplate od 8mm lima, za hrvatsku 5mm a za ostatak balkana 6mm! Sad kolko je istina neznam, znam što sam vidio i čuo! Nama je prošle godine procurila peč koju je tast doma radio 86.g po štadlerovim nacrtima, i tada smo uzeli od njegovog nekadašnjeg mentora u Metalcu 30-35kw isto doma što radi čovjek po štadler sistemu uz male dorade i prezadovoljni smo za sad! Koštala nas je 7000kn i ne žalimo niti kune! Htio je tast inače opet doma raditi ali se predomisli jer ga več malo oči zezaju pa da nebi slučajno bilo rupa u varovima i sl!
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
i ja imam centromatalovu 35kw sa bojlerom i kurimo od 2005g po 40m drva godišnje grijem oko 200m2 za sada sam zadovoljan
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
i ja imam centrometalovu peć od 35kw sa bojlerom za toplu vodu od 80 L,evo ide joj već 11 sezona bez ikakvoga kvara,a i 2 puta mi je zakuhala mojom greškom....:mrgreen:
potrošim u sezoni oko 25m2 drvi.....
samo suha drva i radnu temperaturu držim između 60 -80 stupnjeva....
neko kaže da je potrošač,ja nisam primjetio......
kada je ugasim još 2 dana drži toplu vodu...
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Kaj se tiče debljine lima na njihovoj stranici i piše da su kotlovi izgrađeni od 5mm debljine kotlovskog lima.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
imao doma staru cnetrometalovu od 83-e do 2001, pregorila jadna na mjestima. Nakon tog kupljena opet centrometalova , evo sad će joj 12 god, još je ko nova....
25-30m godišnje skuri, grije cca 200m2....
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
ako nije kasno , moja iskustva sa centrometalom - kupio novu 23 kw (etažnu) procurila za
(nepunih) 5 godina, zakrpao, izdržala još jednu sezonu, ljetos ponovo
procurila ( van sezone grijanja), bacio u smeće. lim je očito bio nikakav,
e sad kakve su kvalitete ove veće neznam . mislim da je mojoj došlo glave loša
kvaliteta lima u kombinaciji sa onom smolom što se nakuplja u ložištu , valjda bi je
trebalo kuriti punom snagom cijelo vrijeme jer se ta smola najviše stvara kad prigušiš vatru.
usput kad već pričamo o tome, čuo sam da ima nekakvo sredstvo koje se ubaci u ložište
a koje otapa tu smolu, jel zna netko kako se to zove, gdje se može kupiti i koliko košta ?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
to ti je nešto na bazi sumpora,ja sam to kupovao u željezari....
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
diavolina,košta ti nekih 20,00 kn

a da tako je, znao sam da je nešto u vezi vraga :(clap): jesi možda koristio
taj proizvod, ima li efekta, stvarno otopi smolu u peći ? i ne zapali dimnjak ?
u kojim trgovinama se može kupiti ? ja sam tražio u poljoprivrednim apotekama na
području siska , niko nema .
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh