• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čerupanje pilića

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Dali kot takvog strojnog čišćenja pilića se dogodi da mu pokne krilo ili noga?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Dali kot takvog strojnog čišćenja pilića se dogodi da mu pokne krilo ili noga?
da, desi se ponekad, zato trebaju u prva tri reda gušći prsti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada sam gledao gume, čini mi se da ima 2 tipa, obje su crne, a jedne su jeftinije, ali vrlo malo......i imam osječaj ko da se krune, kao pijesak sitne čestice, dok one neznatno skuplje, kao da su napravljene od bolje gume......

a netko spominjei crvene, njih nisam vidio
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Posudio sam stroj od jednog kolege napravljen pod perilice za rublju ima 70 guma, rekao je da stavim vodu 75, Čupalo ,je i kožu sa njih gdje je problem
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Posudio sam stroj od jednog kolege napravljen pod perilice za rublju ima 70 guma, rekao je da stavim vodu 75, Čupalo ,je i kožu sa njih gdje je problem

Pretopla ti je voda. Trebala bi biti između 65 i 70.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
:rolleyess:definitivno je pretopla :blackeye , teško je izmjeriti točno pogotovo kad stalno dodaješ ili mjenjaš vodu. Trebalo bi uzeti grijač od bojlera jednom na termostatu poriktati vodu i onda tako ostaviti. ali to je trošenje struje umjesto drveta paaa ... :supris:
Meni su zadnje zbog prostora obrade pod kišnim nebom malo visili na kišici dok se neitresu i krepaju , što je rezultiralo potrebom da duže budeju u vrućoj vodi pa je bilo svakako i vraćaj nazad na dokuhavanje ili pucanja kože ispod krila... i još kiša pada ko luda ali 65 kom za 2h = NEPROCJENJIVO

Imam višak "gumene prste iz Inđije komada više" kupio sam toga kao da kombaj pravim :rolfer:
pa ako nekome treba neka se javi na email.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
:rolleyess:definitivno je pretopla :blackeye , teško je izmjeriti točno pogotovo kad stalno dodaješ ili mjenjaš vodu. Trebalo bi uzeti grijač od bojlera jednom na termostatu poriktati vodu i onda tako ostaviti. ali to je trošenje struje umjesto drveta paaa ... :supris:
Meni su zadnje zbog prostora obrade pod kišnim nebom malo visili na kišici dok se neitresu i krepaju , što je rezultiralo potrebom da duže budeju u vrućoj vodi pa je bilo svakako i vraćaj nazad na dokuhavanje ili pucanja kože ispod krila... i još kiša pada ko luda ali 65 kom za 2h = NEPROCJENJIVO

Imam višak "gumene prste iz Inđije komada više" kupio sam toga kao da kombaj pravim :rolfer:
pa ako nekome treba neka se javi na email.
Kolko ih imaš viška?
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Prije dva mjeseca i ja sam napravio jedan stroj za čišćenje pilića.
To je izgledalo ovako:




Nakon farbanja vanjske strane


I na kraju izgleda ovako





Za vrijeme čišćenja perje pada po podu, ali ravno dolje, ne leti oko stroja tako da me to ne opterećuje puno


Na prednjoj strani sam napravio izlaz za perje na koji stavim vrećicu ali to ne funkcionira najbolje, oko 1/3 perja završi u vrećici a ostatak na podu, ali velim to me ne živcira.

Bubanj i remenica su od vešmašine, motor je od brenera trofazni 750W, spojen na jednofazno, donja ploča je 5mm debela, grebenaste sam stavio dvije, jedna za pokretanje a druga za mjenjanje smjera, pošto nisam imao odgovarajuću da napravim obadvije funkcije s njom. Potrošio sam 80 guma za čišćenje. Sa čišćenjem sam zadovoljan!! Jedino još moram napraviti neki poklopac za motor iznad da mi perje ne pada direkt na njega.

Počeo sam s izradom drugog stroja. Bubanj je od ventilatora ventilacije stare vojarne, debljina stjenke 4mm, vagao sam ga i ima 24kg. Na ovaj stroj budem stavio 100-120 guma. Do sad sam samo izbušio bubanj


 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam kupio gume, i sada razmišljam kako napraviti, od bubnja perilice nebi radio, možda da uzmem ravni lim, i na njemu izbušim rupe i onda ga odnesem saviti u valjak.......

o ovim diznama dam razmišljao, da ispiru dok se vrti, al bolje uzeti bateriju od tuša ili za zaljevanje vrta........

zašto imaš 2 sklopke????
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Napisao sam da je jedna skopka za pokretanje motora, a druga je za vrtnju lijevo-desno. Mogao sam to napraviti sa jednom tropolnom 1-0-2 ali takve nisam imao doma. Ovako izgleda malo kompliciranije pa si ljudi misle da je to dobar stroj :icon_fU:
Dok sam radio taj stroj bio sam na jednom gradilištu i vodač mi je dal tu cijev pa sam ju samo zato zmontirao, izbušio sam rupe 1mm po njoj tako da voda čisti cijeli stroj iznutra, ali to ne koristim jer nisam motor ničime zatvorio pa voda ide po njemu, to je samo da sve skupa izgleda bolje i kompliciranije :drink:
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Dobro izgleda , ali bi ja stavio više guma i malo bolje pokrio motor da nebi bilo plesa sa zvjezdama :(handshake):
 
D

dariospionjak

Guest
ja sam kupio gume, i sada razmišljam kako napraviti, od bubnja perilice nebi radio, možda da uzmem ravni lim, i na njemu izbušim rupe i onda ga odnesem saviti u valjak.......

o ovim diznama dam razmišljao, da ispiru dok se vrti, al bolje uzeti bateriju od tuša ili za zaljevanje vrta........

zašto imaš 2 sklopke????

prijatelju procitao sam da si kupovao gume da li mi mozes reci gdje ih ima recimo zupanja,osijek,vinkovci i koja je cjena
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
prijatelju procitao sam da si kupovao gume da li mi mozes reci gdje ih ima recimo zupanja,osijek,vinkovci i koja je cjena
U Šidu na vašaru svakog 15 u mjesecu, Nikola iz Inđije pravi najkvalitetnije gume.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam tamo kupio, mislim da imam 150 komada, kako sam uzeo, tako još stoje u vrećici.......mislim ih sada upotrijebiti za nešto drugo, nevezano za čerupanje pilića
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
prijatelju procitao sam da si kupovao gume da li mi mozes reci gdje ih ima recimo zupanja,osijek,vinkovci i koja je cjena
Ako nisi kupio gume pogledaj na njuškalu prodavatelje strojeva, svi ti oni prodaju gume.
Ja sam prošle godine naručio od čovjeka iz Belišća 100 kom. guma, i to me koštalo 300 kn, dosta novca ali prošle godine 2 ture i ove godine 2 ture po 60 kom. isplatilo se. Dao sam br. tel. rođaku ove godine od prodavatelja guma i on ih je dobio po nižoj cijeni. Dobio je mekše gume i savijaju se, dakle u mom slučaju su se pokazale bolje tvrđe gume.

Prošle godine smo ih stavljali u vodu hladnu pa toplu, neki su bili dobri, a na nekima je pucala koža. Ove godine smo mjerili temperaturu vode 71 -64 oC i gotovo se nema što čistiti a koža nije pucala.
 

vragolastim

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
11
u izradi sam stroja za čerupanje pilića, pa molim forumaše koji ga već imaju da mi daju podataka koji je potreban broj okretaja, da ne bi došlo do trganja pilića ili da je stroj prespor.
Pročitao sam negdje da je broj okretaja 200 o/min, ali htio bih provjeriti.
Unaprijed hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
180 je za promjer bubnja 500...600mm
 

Najnoviji postovi

Na vrh