• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Pitanje je u pravoj temi :D a na toliku površinu možeš zasijati 400-500 kg sjemena .Ali trebaš voditi računa i o plodoredu ako nemaš druge njive ,možda bolje ,za probu, posijati dio ,ali ako misliš obrađivati traktorom možeš raditi i veću širinu između redi ,pa zasijati sve.
 

Silvija

Novi član
Tu od
16 Srp 2016
Poruka
4
Tak puno? Mislim da bi mi to bilo previše s obzirom da sam početnica.. Mislim, dosad sam sadila češnjak u svom vrtu za naše potrebe.. Ovo bi mi ipak bil preveliki zalogaj. A možda i ne bi... hm.. treba razmisliti malo:^): Kud s tolikim češnjakom??
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E to, kuda?........
Razmišljaj malo i o drugim opcijama, obzirom da veliš da si ostala bez posla - možda više kultura, pa na malu tržnicu sa njima.
Ferdinandovac? Prošla sam kroz njega, ali se ne sjećam više ima li koji grad u blizini. Ili je to neki gradič?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Je, da, Ferdinant to je tu u mojoj okolici,,,

Nego zanima me koji ph najvise odgovara cesnjaku?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Predpostavljm da je ko i luku - ispod 5, 5, nikako, luku je to minimum minimuma, 6 i više.
 

Silvija

Novi član
Tu od
16 Srp 2016
Poruka
4
Razmišljala sam i o tome da posadim više kultura i na tržnicu.. pošto imam već opg koji glasi na brata, a i mama ima svoj, koji bi mi papiri trebali kad bi htjela prodavati na tržnicama i kak do njih..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
trebaju ti njihovi papiri, i zajednička adresa je poželjna, ali ne i nužna...
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Ako hoćete samostalno prodavati morate biti vlasnik ili član OPG i upisani u Upisnik trgovaca voća i povrća . To je po zakonu . Ako ste nezaposleni otvaranjem OPG ili ako ste član automatski plaćate mirovinski zdrastveno i ostalo .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
po zakonu je i ovo moje, jer ukućani i članovi obitelji imaju pravo, i mogu pomagati onome tko ima svoj OPG, pa tako i prodavati na tržnici...

i to je pomoć, zar ne?
 

Silvija

Novi član
Tu od
16 Srp 2016
Poruka
4
Znači, mama ima opg, sad se još treba upisati u upisnik trgovaca voća i povrća? Koji je sljedeći korak? ne vjerujem da je to sve..
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
PRAVILNIK

O PRODAJI VLASTITIH POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA PROIZVEDENIH NA OBITELJSKOM POLJOPRIVREDNOM GOSPODARSTVU izdan 2014 pa ljepo pročitajte koga zanima
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ima li tko u hrv posteni berac/kombajn za cesnjak za najam, nesto poput ermea i sl.?
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Otvori stranicu 198 pa ćeš vidjeti čim ja vadim češnjak , bolje funfcionira nego ikoja vadilica . Samo podrežem cijelu gredicu od 4 reda i lijepo lagano pobirem češnjak .
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Izorao sam jednu parcelu od cca 1ha na kojoj nije bilo ništa sađeno i sijano jedno 15- tak godina, i na jesan bi gore stavo češnjak... Imate kakva iskustva sa sadnjom na novu zamlju, ja i ne baš....
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Pusti da naraste korov pa ga pred cvatnju porokaj total herbicidom. Kad sve rikne, nakon jedno mjesec dana sve zaori i miran si jedno vrijeme.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako je zemlja zaražena sa štaveljom, nebu miran. Oranjem bu sjeme koje je na većoj dubini ponovno vratil u zonu klijanja. Tak sam ja pogriješil sa štaveljom.
Možda bi bilo bolje nakon prskanja napraviti samo plitku površinsku obradu.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Izorao sam jednu parcelu od cca 1ha na kojoj nije bilo ništa sađeno i sijano jedno 15- tak godina, i na jesan bi gore stavo češnjak... Imate kakva iskustva sa sadnjom na novu zamlju, ja i ne baš....
Mi ćemo isto ove godine saditi na jednu njivu koja nije bila u funkciji 15-tak godina...
Saditi će se ručno,na foliju razmaka 25cm između redova i 15cm u redu...
Ići ćemo sa hibridima rozog češnjaka...
 

Najnoviji postovi

Na vrh