• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Češnjak izvađen. Zdrav, ogroman. A ja i dalje ne znam što i kako sa bebicama koje se nalaze u korjenju.
Većeras ću ga staviti u zemlju ... pa što Bog da :icon_e_confused:

2portc6.jpg


2db78kg.jpg
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Pozdrav, nisam veliki znalac, ali sadim ovaj ogromni češnjak već tri godine jer ga je lako očistiti (jedan češanj dosta). Istina nije tako aromatičan kao naš obični, ali može proći. Ove male lukovice se mogu posaditi i trebao bi izrasti češnjak, e sad koje veličine ne mogu tvrditi jer nisam probala. Čovjek od kojeg sam kupila glavice za sjeme je rekao da se te male sade i da naraste veliki češnjak. Kod našeg češnjaka sam sadila one male sjemenke sa vrha biljke i dobivala male glavice koje bi se onda trebale ponovo saditi, naravno razdvojene na češnjeve da se dobije normalni luk. Da li je i kod ovog takav slučaj neznam jer svaki put ostane na tome da ću posaditi pa se negdje zagube.
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Pozdrav drustvo. ja sam posadio jesenas desetak kila onog sto ima sjeme na vrhu ali mi je sav ostao sitan,koji bi mogao biti razlog? inace sam tu vec sadio prije tri godine i bio je odlican. mozda sam malo gnojiva bacio,neznam.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Jel to sa bagerom vađeno?? :eek:

Skoro da je :(hi): Em je velik em je bio jaaako duboko pa sam morala zamoliti štihaću za pomoć.

Ja sam ove godine naslijedila vrt nakon što je mama umrla i nemam baš velika znanja ( jedino sam se do sada bavila batatom ) ali imam volju i srećom izgleda da mi ide od ruke.

Ja znam da mi je mama govorila da ima češnjak koji se stalno obnavlja i da ga ona nikad ne sadi, nego kad isčupa, na njegovom mjestu izraste novih 2-3. Kad je vidjela upitnik iznad moje glave pojasnila mi je da se u korijenu nalaze mali bebači od kojih nastaje novi luk. Samo na žalost nisam shvatila da li ih je ona ostavljala u zemlji ili ih je sadila kasnije :s:

Kad sam vadila, vidjela sam da je dio ostajao u zemlji, a dio je ostao na korijenu, pa mi je nekako logika govorila da ih stavim u zemlju. Da ih je mama sadila naknadno bili bi uredno posađeni a ne raštrkani po vrtu na sve strane.

Ove male lukovice se mogu posaditi i trebao bi izrasti češnjak, e sad koje veličine ne mogu tvrditi jer nisam probala.

Prema priloženim slikama trebao bi izrasti veliki češnjak poput mog. S tim da ga mama nije nikad ni sadila nego se sam obnavljao. To je nevjerojatno, ali istinito.

Pozdrav drustvo. ja sam posadio jesenas desetak kila onog sto ima sjeme na vrhu ali mi je sav ostao sitan,koji bi mogao biti razlog? inace sam tu vec sadio prije tri godine i bio je odlican. mozda sam malo gnojiva bacio,neznam.

Mislim da se odgovor na Vaše pitanje nalazi u postu iznad Vašeg od kolegice Adan.
Koliko sam shvatila od sjemena se dobiju male glavice, koje se ponovo trebaju posaditi da narasti veliki pravi češnjak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Mislim da se odgovor na Vaše pitanje nalazi u postu iznad Vašeg od kolegice Adan.
Koliko sam shvatila od sjemena se dobiju male glavice, koje se ponovo trebaju posaditi da narasti veliki pravi češnjak.

Ma ne,nisam ja posadio sjeme,krivo si me shvatila,nego sortu koja ima to sjeme na vrhu. Lučice koje sam sadio su bile normalne veličine,nešto drugo je u pitanju. A i kiše je bilo dosta,tako da nije bilo suše.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Imaš od 5 kg u Agromaisu.
A ima negdje i od 3 ja mislim.

Ja imam viška 1000 komada bijelih od 5 kg ako tko treba.

Poslano sa mog SM-G920F
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Prvi put ove godine smo sadili češnjak za vlastite potrebe molio bih savjet kako ga uskladištiti da što dulje ostane .Tražio sam na guglu ali niš pametnog.Hvala unaprijed.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Prvi put ove godine smo sadili češnjak za vlastite potrebe molio bih savjet kako ga uskladištiti da što dulje ostane .Tražio sam na guglu ali niš pametnog.Hvala unaprijed.




Standardno: suha, mračna i hladna prostorija a za dugu trajnost je bitno i da ga ostaviš sa peteljkom, ispleti ga po mogućnosti...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Jučer sam na Zelenoj tržnici kupil manji vijenac domaćeg Češnjaka. Srećom manji, jer kad sam ga sada probal .... I onaj kineski bolje miriši i jače "grize" od ovog. Ovo je Češnjak samo po imenu :fiery:
DSC_0055.jpg
[/url]print screen[/IMG]
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
-Moj grize. Očistila pola kile u cugu bez rukavica (nikad više), lijevi palac i kažiprst pocrvenili i pekli dva dana, koža se ispeglala - nema otisaka, onda se smirilo, ali nakon tjedan dana koža pobijelila i oljuštila se. Opasan je, uzrokuje opekotine visokog stupnja. O mirisu (ne volim češnjak) ne želim pričati. Češnjak je uzgajan na crnoj foliji, crijeva za navodnjavanje kap po kap postavljena, ali nisu upotrebljavana jer nije bilo potrebe, gnojidba - peletirani kokošji gnoj i ništa više. Nikakva prihrana ni zaštita nisu korištene, nije bilo muhe, ali gredica do češnjaka je bio crveni luk iz lučice, isti tretman, ali je imao muhu. Uglavnom uzgoj na crnoj foliji je zadovoljavajući - naravno za manje površine i nas koji od herbicida koristimo samo poluatomatsku motiku (gore dižeš, dolje pada sama). Onaj krupni češnjak, mislim da ga je Goran nazvao slonovski, još je u zemlji, isto super raste pod folijom, ali je po mirisu i okusu sveta vodica.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Jučer sam na Zelenoj tržnici kupil manji vijenac domaćeg Češnjaka. Srećom manji, jer kad sam ga sada probal .... I onaj kineski bolje miriši i jače "grize" od ovog. Ovo je Češnjak samo po imenu :fiery:
DSC_0055.jpg
[/url]print screen[/IMG]

Koliko si to platio ako smijemo znati?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ne izgleda mi lose taj cesnjak s trznice....
Samo kako to je da je tako slab i kineski grize a kamalo taj domaci ,trebao bi biti jaci od kineza.
 

Silvija

Novi član
Tu od
16 Srp 2016
Poruka
4
Evo mene među žive! Bok svima i prije svega hvala na dobrodošlici. stvarno ste me iznenadili ugodno! Bravo dečki! Već vidim da ću uz vas sve brzo naučiti Za početak jedno pitanje.. Imam zemlju nešto manju od pola hektara. To je dosad bila livada a ja planiram obraditi zemlju i posaditi češnjak kao što sam već rekla. Koliko kg češnjaka mogu zasaditi na tu površinu? Još baš nisam skužila kak to tu funkcionira, jel ovo pitanje za novu temu ili ja to slobodno tak samo pitam?

Silvija je prisutan Daj bodove za Silvija reputaciju Prijavi poruku
 

Najnoviji postovi

Na vrh