• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Moj je češnjak dozrio za branje. Još nekoliko komada povadim drugi tjedan i gotovo. Nikad nije dozrio ovako rano. No sve u svemu ja sam prezadovoljna.


ohtvt5.jpg


5pfozo.jpg
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Žao mi je. Nadam se da je obolio samo gore i da će dolje biti OK. Jeste li gledali kakve su glavice?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Narode, u dvojbi sam.
Imam 1.5 jutro površine gdje na jesen planiram saditi češnjak, tamo negdje polovicom 10.-og mjeseca.
Pola je bila uljana repica, pola je bio tritikal.
Tritikal je zasad čist, a na uljanoj repici ima dosta samonikle koja dobro raste i mislio sam ju ostaviti za zelenu gnojidbu, ali isto tako i korov raste i treba hitno nesto raditi da se ne osjemeni.

Zanima me vaše mišljenje što je bolje napraviti. Sada plitko poorati, pa pred sadnju opet duboko, ili sada potanjurati (Imam samo malu OLT 24 diska) pa na neko kratko vrijeme zaustaviti te korove, pa onda malo kasnije duboko oranje i priprema za sadnju?

Ovo na slici je stanje prije tjedan dana.
Krenuo sam tanjurati i otišao mi je ležaj na tanjurači i nisam nikako završio.

6264cf4ac46587ef49a0a852c31fc430.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
U tijeku sam nabavke nekog drugog pluga, tako da cu vjerojatno i poorati jer ce uz ovakve vremenske uvjete to jako brzo poceti rasti ponovno.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

bdavor

Novi član
Tu od
2 Lis 2017
Poruka
4
Pozdrav,

zanima me kako čistite češnjak prije prodaje? Znači kada imate par tona i niste u mogućnosti skinuti sa svakog češnjaka vanjsku ljusku rukama.

Lp
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Kad se dobro osusi to spada vrlo lagano tako da to ide brzo...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,546
naravno da za par tona treba dvadesetak ruku...po toni...i ide brzo...:icon_lol:
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87


Počelo vađenje prije desetak dana...


Gorane ,primila danas vaš predivan češnjak..ne znam jesam li ikad vidjela ljepši!?stvarno...
što je recept za ovakav češnjak ,da barem približno i nama bude takav :) !!
pozdrav iz Zagreba
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Hvala :)
Nema nekog posebnog recepta, sve se radi ručno pa možda zato a posebna pažnja se pridaje sušenju, čišćenju. Jako dobra godina je bila za češnjak, nikakvih bolesti, ma idealna u svakom pogledu da ne idem u detalje.


@bdavor
Kao što kaže ekipa, kad je češnjak suh ide to solidno. 15t godišnje(zapravo tokom ljeta) prođe kroz dva para ruku, meni i ženi i to po nekoliko puta. Od toga polovica za pletenje gdje se osim glavice čisti i stabljika a što je barem duplo veći posao. Ali bez tog ručnog rada teško postići neku veću kvalitetu, samim time i cijenu. Tako se moj pleteni od tri glavice u Kauflandu od 200g prodaje po 16,99 a Puškarićev u mrežici 6,99, isto 200g.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
zna li netko kako se kisela zemlja odrazava na cesnjak?
prema drugoj analizi imam 5.5ph a ne 6.5ph
 

bdavor

Novi član
Tu od
2 Lis 2017
Poruka
4
Pošto nisam u mogućnosti staviti oglas na forum (mali broj postova) stavit cu ovdje.
Ako nekom treba češnjak za sadnju, imam 100 kila za prodati i poklanjam kompletne upute za sadnju. Sjeme je kupljeno prošle godine od kolege Gorana s foruma.
Nalazim se u Sisku.
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
Pozdrav svima, jel rano sad do 15.10 za posadit cesnjak, sadi se u okolici sinja di je goran zigo xD, za otkopavanje imam malu frezu od honde fg201 izvrsna za otkopavanje pa ne stavljam hebricide, zemlja di se sadi je crvenica, pitam za jesen jer u proljece mi se zna desit godina bez kise pa luka ima dosta manje pa bi probao ove godine sada to posadit da se razvije dovoljno do proljeca, kakva su vasa iskustva, dali je bolje u jesen ili proljece?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Jesenski-sadnja jesen
Proljetni -sadnja proljece...tako da sve ima svoje
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Zanima me potapanje češnjaka u Folicur. Koji omjer se stavlja?
Hvala na odgovoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh