• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

dbegic

Novi član
Tu od
5 Ruj 2016
Poruka
29
Ja sam u četvrtak preorao i odmah isfrezao, tako da ima nešto vlage u zemlji, a sutra ide sadnja desetak kg :(hi):
navodno bi oko vikenda moglo biti malo kiše?
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Pozdrav!
U ponedjeljak smo posadili 100-tinjak kg na cca. 1500 m2.
Pošto je zemlja bila dosta zarasla, mislio sam tretirati sa Dual Goldom.

Sada pitanje:
200-300 l vode uz do 1.4 l Duala na hektar.
Koliko vode i Duala trebam upotrijebiti?

Po ovoj računici bi trebao koristiti oko 50 l vode i 200 ml Duala. To ne znam kako da sa leđnom prskalicom raspodjelim?

Hvala
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
172
Vidim da neki koriste nativo za cesnjak pa ako moze informacija koje bolesti pokriva i u kojoj koncetraciji ga stavljate, vidim da nije registriran za cesnjak dok za druge kulture odlicno djeluje.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Tu si potpuno u pravu :icon_wink:
Prošle godine ga nisam pogledala od 11 mjeseca, kad sam došla u vrt u 3. mj. pala sam na rit koliki je bio.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
polegao je i blago pozutio. kad sam to vidio skoro sam se ubil. goran me smirio:(rofl)::tractor:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Goran 1985@
imaš li za prodaju sjemena od proljetnog češnjaka ili netko drugi s foruma......
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Ja nemam proljetnog. Najlakše ćeš ga naći u svojoj Slavoniji, većinom se kod vas sadi.

Jučer slikano:

 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Plastenik je 400m², ove godine sam tu imao 900kg ali može to i malo bolje. Dovozio sam zemlju za plastenik, iz dubine je i prve godine nije to bilo kako treba. Već je sada duplo bolji nego lani. Nije češnjak inače nešto isplativo saditi u plasteniku ali meni on služi svakako primarno za sušenje češnjaka nakon vađenja. Većina bude za pletenje pa moram tako...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Češnjak u plasteniku zna biti nikakav podivlja u visinu a glavica nikakva,nemora značiti ovo je moje viđenje.Mislim da mu je mjesto vani a plastenik je idealan za sušenje....zna goran@ jer i ja ga sušim u plasteniku.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Imam još jedan plastenik od 250m² koji mi je za sadnju svega i svačega za osobne potrebe tokom zime i svake godine mi ostane jedna gredica mjesta i tu posadim češnjak. Bude ogroman, često glavice od 200g u suhom stanju. Stvar je očito sklopa sadnje, puno više mjesta, zraka i sunca dobije tako.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Sve ima veze u proizvodnji od sjemena sklopa vlage itd...
Češnjak u plasteniku nije nikako isplativ a sad kako ko hoće.....jer u plasteniku paprika,paradajiz,krastavac i dr. kulture daju najbolje rezultate one su osjetljive za razliku od češnjaka.Koliko bi trebalo plastenika za ozbiljnu proizvodnju češnjaka....a navodnjavanje je obavezno u plasteniku.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Naravno.... Meni on mora biti prazan od 01.05. do 01.08. i onda mi malo toga i igra osim češnjaka. Nekakve salate eventualno ali nemam ni vremena ni tržišta za njih. Ok mi je ovo, navodnjavanje kišnicom a i prvi počnem prodvati pa i to dobro dođe...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
U pravu si jer radiš češnjak i trebaš ga imati što duže i što prije kako bi mušterije bile zadovoljne.
U tvom slučaju ima logike to što radiš.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Ima tko iskustva sa sadilicama i vadilicama iz sekre, kakve su ?
I kakva iskustva imate sa sadnjom ćešnjaka u proljeće ?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ak su to one male sa zlicicama za 5600kn to je sranje...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh