• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Od plemenjace ne treba sada. U biti ne treba od ničega sada.
No lani je kod nas u siječnju bilo +18 vise dana pa je dosta rano bilo štete od muhe.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Meni padalo napamet par puta uzet rolu svijetlijeg linoleuma i na njoj isprobadat rupe..
Leć ju na zemlju,i kroz rupe, u zemlju, nagurat češnjak..
Da sam ima kakvu pri ruci, sigurno bi proba bar jednu ploču od 5-6-10 kvadrata..
Ali koliko sam kojekakvih planova ima, za realizirat ih sve, tribalo bi mi 500 godina, i to, da mi od danas više ništa ne padne na pamet..:icon_rofl:

U jednom poljoprivrednom kombinatu su probali saditi pome, krastavce, i paprike u sitniju piljevinu, čini se da uopće nije bila loša ideja!!!
Imaju mlin za granje, i korita, a kemiju su bitno smanjili..tako sam čuja od nekih zaposlenika..
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To je dobro, onda krastavce ne moraju kiselit uopće :icon_fU:
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Meni padalo napamet par puta uzet rolu svijetlijeg linoleuma i na njoj isprobadat rupe..
Leć ju na zemlju,i kroz rupe, u zemlju, nagurat češnjak..
Da sam ima kakvu pri ruci, sigurno bi proba bar jednu ploču od 5-6-10 kvadrata..
Ali koliko sam kojekakvih planova ima, za realizirat ih sve, tribalo bi mi 500 godina, i to, da mi od danas više ništa ne padne na pamet..:icon_rofl:

U jednom poljoprivrednom kombinatu su probali saditi pome, krastavce, i paprike u sitniju piljevinu, čini se da uopće nije bila loša ideja!!!
Imaju mlin za granje, i korita, a kemiju su bitno smanjili..tako sam čuja od nekih zaposlenika..

Bolje ti je uzet kakvu deku mekše je za ležat ali odma stavi 50 x20 metara.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Ljepi pozdrav svim povrtlarima ;)
Evo vec se dugo spremam i ove godine sam odlucio probat zasadit cesnjak, kolko sam mogao procitat ima jesenska sadnja i proljetna, posto sam na jesensku zakasnio odlucio bi se za proljetnu sa manjom kolicinom sjemena da vidim kako bi mi se pokazalo i da naucim baratat s njim, razmisljao sam o 30-40kg no sad neznam tocno dal ima neko za prodat a da je okolica zagreba mozda? dal se skuzi razlika izmedju jesenskog i proljetnog i kako? I kad bi ga bilo najbolje sadit vremenski?
Evo malo puno pitanja pa ako imate volje da odgovorite.
Hvala unaprijed :)
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja sam zasadio nešto malo za svoje potrebe negdje krajem 11-og ili početkom 12-og mjeseca nesjećam se više a u ovoj je fazi.
Temperatura zemlje danas mjerena je skoro 9c luk je ispod agrila i folije.

 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Ja sam zasadio nešto malo za svoje potrebe negdje krajem 11-og ili početkom 12-og mjeseca nesjećam se više a u ovoj je fazi.
Temperatura zemlje danas mjerena je skoro 9c luk je ispod agrila i folije.


Savršenstvo, zavidim ti.:icon_thumright:

Ljepi pozdrav svim povrtlarima ;)
Evo vec se dugo spremam i ove godine sam odlucio probat zasadit cesnjak, kolko sam mogao procitat ima jesenska sadnja i proljetna, posto sam na jesensku zakasnio odlucio bi se za proljetnu sa manjom kolicinom sjemena da vidim kako bi mi se pokazalo i da naucim baratat s njim, razmisljao sam o 30-40kg no sad neznam tocno dal ima neko za prodat a da je okolica zagreba mozda? dal se skuzi razlika izmedju jesenskog i proljetnog i kako? I kad bi ga bilo najbolje sadit vremenski?
Evo malo puno pitanja pa ako imate volje da odgovorite.
Hvala unaprijed :)

Evo ja ću napisat štogod, valjda će ti pomoći. Idealno vrijeme sadnje je od sada pa do mjesec dana, najčešće se zemlja ne može obrađivat u ovom periodu pa se sadi u u ožujku ali nije to to... Neke karakteristike proljetnog: obavezno meka stabljika, velik broj unutarnjih češnjeva, sjajne i brojne ovojnice, najčešće crvenkast iznutra... Cijena je ono po čemu se razlikuje od jesenskog također, sada ga je teško kupiti ispod 50kn/kg, baš zato što nema domaćeg puno sada, bar koliko ja vidim oko sebe. Ima mađarskog ali ga baš i ne preporučam saditi, posadio sam kilo njega njega i iako savršeno izgleda klica mu je spužvasta, vjerojatno je tretiran pa i na to obrati pažnju.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Ljepi pozdrav svim povrtlarima ;)
Evo vec se dugo spremam i ove godine sam odlucio probat zasadit cesnjak, kolko sam mogao procitat ima jesenska sadnja i proljetna, posto sam na jesensku zakasnio odlucio bi se za proljetnu sa manjom kolicinom sjemena da vidim kako bi mi se pokazalo i da naucim baratat s njim, razmisljao sam o 30-40kg no sad neznam tocno dal ima neko za prodat a da je okolica zagreba mozda? dal se skuzi razlika izmedju jesenskog i proljetnog i kako? I kad bi ga bilo najbolje sadit vremenski?
Evo malo puno pitanja pa ako imate volje da odgovorite.
Hvala unaprijed :)

Da si se prije javio ja imam proljetnog češnjaka ali sam prodao i ostavio sam za sebe da sadim ako sve ne posadim neka manja količina možda bude za prodati.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
U principu sam jako rijetko ovdje pa da se javim.

Ja svoje 4 tone posadio zaključno sa sredinom 12. mjeseca.
Iako Zagrepčanin, mjesto radnje je Lika.

Veliko iskustvo je skupljeno. Puno stvari na koje ne možeš unaprijed računati, ali eto. Snaga volje je tu.
Sljedeću godinu obavezno idem na novu sadilicu i obavezno kupiti kvalitetnu runilicu. Za cutter i pealer tek trebam sve proučiti.

Evo par slika;

Ovdje je orunjeno otprilike 2,5 t.





Sadnja.





Niknut.





P.S. Veliki pozdrav Goranu. :(hi):
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Puno hvala na odgovorima, pa da to je problem zemlja je mokra nemogu traktorom na nju nikako sad..
Josipdolac da sam se sjetio prije pisat tu steta, pa odlucio sam probat sa 30-40kg gledam po njuskalu pa ima nekih oglasa da ljudi prodaju slavonija ako se ne varam?
I jos mi je cudno kao ima vise sorata proljetnog hmm kako znat koja je bolja i da me ne prevari?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ja sam bas gledala neki dan, ima na njuskalu proljetni po 15kn....jeftiniji od kineza...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Ko zna šta je to i zašto se prodaje tako nisko, nema tu nikakve računice za onoga tko to prodaje. Po veletržnicama je sada 40kn i domaći i mađarski ali domaćeg je manje i još će malo narasti cijena. Zapravo je cijena u ovom periodu lutrija, često ljudi kalkuliraju, lani ga se nije isplatilo čuvati do zime jer nije išao preko 25kn ali ove godine će solidno proći onaj tko ima veće količine.
Ali svejedno, od vađenja je iskalirao 50% a kako je to i inače neisplativija vrsta nema ga ni smisla u ovom periodu prodavati ako cijena nije bar duplo veća od ljetne.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Daj stavi link ako imaš

Na ebay.com (ukucaj thermometer) imaš za 4,64 funte a mjeri i vlagu u tlu, pored toga ima puno lipih i jeftinih (u odnosu na naše cijene) stvari za nas poljoprivrednike.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
pozdrav svima

evo i mog luka, posađeno je 60-ak kg. gnojeno je NPK-om prije sadnje.
da li ga treba kasnije gnojiti folijarno?

pozz
 

Prilozi

  • WP_20150202_005[1].jpg
    WP_20150202_005[1].jpg
    41.4 KB · Pregleda: 213
  • WP_20150202_006[1].jpg
    WP_20150202_006[1].jpg
    61.6 KB · Pregleda: 140
  • WP_20150202_007[1].jpg
    WP_20150202_007[1].jpg
    67.6 KB · Pregleda: 151
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh