• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Multi k kupljen u zel.hitu na Goranova hvalna pisanja o tom ako se dobro sječam 25 kila je 350kn i rade radni danom do 16h a subotom do 12h i nakon prve primjene se uvidjela razlika ...naravno pozitivna :smile: od sad če bit u redovitoj primjeni
isto kao domača tekuča gnojiva uradi sam plastične bačve napunjene biljkama gavez, kopriva , bazga i naravno sadnja mrkve uz češnjak

pozz foler :(bear):
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Evo i mojeg, ručno sađenog.

Molim Gorana i ostale iskusne majstore da komentiraju zadnje dvije slike. Koje su sorte, valja li to šta?







 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
evo i našeg
to je za restoran ,naručili da budu od metra
 

Prilozi

  • vijenci 2015.jpg
    vijenci 2015.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 133
  • vijenci 2015-1.jpg
    vijenci 2015-1.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 154

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Jako dobro izgleda, to im je za ukrasa ili?

Koje su sorte, valja li to šta

Odlican je, a najbolje od svega je sto nema nadorestaka ove godine na toj vrsti. Znam da je lani to bilo užas na njoj...
Ne volim proljetni jer se evo vadi na +40C, treba ga vise zaštićivati i slabije rodi ali nema sumnje da je to cjenjenija i kvalitetnija vrsta cesnjaka. Ne znam za sortu, to nam ti kaži...
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Lijevo sa ljubičastom opnom je ljubitovački, a desno je neki domaći iz mog sela, prošle godine bilo 5 kg, sad imao 25 kg čistog sjemena, sad ćemo vidit koliko će biti kad se povadi.
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Odlican je, a najbolje od svega je sto nema nadorestaka ove godine na toj vrsti. Znam da je lani to bilo užas na njoj...
Ne volim proljetni jer se evo vadi na +40C, treba ga vise zaštićivati i slabije rodi ali nema sumnje da je to cjenjenija i kvalitetnija vrsta cesnjaka. Ne znam za sortu, to nam ti kaži...[/QUOTE]

Gorane kad se kod vas vadi proljetni (sadili smo tvoj)...inače onaj tvoj rani kod nas dospio isto ko i ostali krajem 6.mj smo ga čupali
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Je li netko cuo za srpski Bosut ili ga probao saditi???

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Lbc7RNnfxZA[/YT]
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Naravno, dobar luk no u nas i nije bas trazen.

inače onaj tvoj rani kod nas dospio isto ko i ostali krajem 6.mj smo ga čupali

Ha, razlika izmedju ranog i srednjeranog je oko 7-10 dana u vremenu vadjenja. Ako se uzme u obzir da se češnjak moze vaditi kroz dvadesetak dana, od zelenije do zrele faze, onda se vrijeme vadjenja moze poklapati, zasto ne...
Proljetni ja vadim ovih dana, vi kontinentalci tjedan kasnije...

Evo jedan grafikon sa madjarske stranice gdje se dobro vidi razlika ranog, srednjeranog tj. jesenskog i kasnog tj. proljetnog.

Obratite pozornost na vrijeme sadnje, koje bi sigurno odgovaralo vremenu u kontinentalnoj RH.
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Kod mene češnjak pobran i na sušenju kako je kod vas jeli kod vas možda i prodan .
 

Prilozi

  • JESENSKI.jpg
    JESENSKI.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 118
  • PROLJETNI.jpg
    PROLJETNI.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 106
  • ZA   SADNJU.jpg
    ZA SADNJU.jpg
    30 KB · Pregleda: 107

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kolege, što je ovo? Zašto toga imam na nekim lukovicama? Nema puno, ali nađe se.

fIMxWH3.jpg
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Moja pretpostavka: prerano si ga uskladistio, bio je nedovoljno suh.
Napisi stogod o tome kako si ga susio i kako je skladisten.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Znam ja sto je to ali ti nisi odgovorio...

Moze biti botritis ali svejedno mislim da je to zbog loseg skladistenja. Ako nema toga puno onda se nemaš zašto ni brinuti, koja glavica uvijek ostane zarobljena bez dovoljno zraka...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Vađen je prošli tjedan i odmah je čišćen u ovakve glavice kao sa slike i stavljan u drvene gajbice, nije debelo slagano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh