• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Pozdrav zajednici,posedeno 400kg češnjaka.
Pitanje je da li ima smisla kombinirat stomp 330 ec i dual gold nakon sjetve pošto su oba herbicida protiv jednogodišnjih travnih korova?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Pa da, vecinom se kombiniraju ta dva preparata, nemaju isti spektar. Meni je Stomp dovoljno dobar i sam.
 

davor333

Član
Tu od
13 Svi 2013
Poruka
30
Pozdrav i tebi, ajde nam reci kako si tih 400 kg posadio? Ručno ili strojno? Čitam nešto unazad po temi i netko je komentirao da je samo iz ruke bacao u rupu te da je mozda malo duže trebalo da nikne al je izašao sav. Pitam zato jer ne vjerujem da si na 400 kg svakog okretao kako treba...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Što se herbicida tiče - Stomp obavezno koristi jer je on jedan od rijetkih koji će ubiti mišjakinju,a ona je zapravo najveći zimsko - proljetni problem.Pošto nakon nicanja kulture više nećeš moći napraviti aplikaciju,učini to sada i preveniraj porast tog opasnog korova.U uvjetima tople zime to se širi ko blentavo i guši sve pod sobom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Pozdrav i tebi, ajde nam reci kako si tih 400 kg posadio? Ručno ili strojno? Čitam nešto unazad po temi i netko je komentirao da je samo iz ruke bacao u rupu te da je mozda malo duže trebalo da nikne al je izašao sav. Pitam zato jer ne vjerujem da si na 400 kg svakog okretao kako treba...

4 kg na sat...norma za posadit, posijat gnoj i zagrnut...sve ručno...nije nemoguće...ak ne vjeruješ dođi k meni u proljeće lučicu saditi...:(happy):
 

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Zahvaljujem na savjetima, stomp + dual gold ide.
Posađeno petorednom sadilicom koja ima svoje prednosti i nedostatke.Kod mene je najveći problem bio što su češnjevi poprilično veliki pa ih oni mali tanjurići ne hvataju kao u slučaju sitnijeg češnjaka, uglavnom lakše nego na ruke.

Imam dojam da je ove jeseni odustalo dosta onih koji su prošle godine prvi puta sadili ili su znatno smanjili sadnu količinu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Demetra

Novi član
Tu od
18 Velj 2014
Poruka
23
Ma neće bit pada, treba istisnut kineza, talijana i španjolca, ljudi su željni domačeg češnjaka.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
pozdrav
mi smo prošle godine prvi puta posadili 10 kg, ove godine 60 kg (sav urod od prošle godine). ručno sađeno 5 ljudi 3,5 sata...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,677
Dosta je malih odustalo jer je cijena pala,nije više po 100 kuna ko pred par godina.Valjda su mislili nabrzaka okrenuti lovu.
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Prosle godine sam sadio 20kg , ove godine nešto manje oko 15kg.I to je nas troje posadilo za pola sata. Ljepo sam isfrezao i napravio pripremu za motokultivator kojim sam ocrtao redove i samo smo pikali za razliku od prosle godine kad sam ga pikao uza špagu što je naspram ovog išlo jako sporo.
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Posadeno 20 kg i za jos 20 kg nas prekinula kisurina.
Gorane imam definitivno 2 vrste,ovaj drugi ima crvenkastu ljusku al i njemu nije prosjek nesto, 11-12 cesnjeva
Medutim zadovoljni ljudi,zadovoljna ja pa ne mijenjam vrstu do daljnjeg...
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Ja sam posadio 250 kg ove godine i to strojno sa modificiranom olt sijačicom za kuruzu. Ide dobro samo je zemlja bila jako vlažna i teško se pripremala, no bitno da je češnjak u zemlji, a dalje bumo vidli.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
ja nemogu u polje jako je vlažno nema šanse prirediti zemlju a trebo sam već posaditi i češnjak i crveni luk za mladi u proljeće
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
al i njemu nije prosjek nesto, 11-12 cesnjeva

Ko da je to malo :)

Evo moga rekordera na ranom - 24 češnja:

upload image online
..................

Tko je ono rekao da će biti suša u 11. 12. mjesecu? 200 l/m2 je već palo a tek je 13.???

Par slika neposredno nakon pljuska:


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fKuZdnGXAHE&feature=youtu.be[/YT]
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Ja se uvijek nadam sušnoj godini, tako i ovaj put bez obzira na gredice. Bio bi red napokon na jednu takvu...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sam posadio 250 kg ove godine i to strojno sa modificiranom olt sijačicom za kuruzu. Ide dobro samo je zemlja bila jako vlažna i teško se pripremala, no bitno da je češnjak u zemlji, a dalje bumo vidli.


jel se može vidjeti kako izgleda takva sijačica????
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
treba vam stari tip oltovke, i samo digneš cijevi da ti je lakše bacati (da se ne grbiš) češnjeve...može se to odraditi i sa poluautomatskom krumpirašicom, tam se čak možete i voziti...uz oltovku treba cipelcugom...

ne delajte znanost iz davno poznatih stvari...:icon_e_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh