• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
@foler uzmi običnu kantu za zalijvanje(šprickantu),skini onaj nastavak i tako sipaj uz red.
da, probat cu, ne kosta nis- no jebe me kaje to 1Ha a trostruki red cesnjaka je dug 5.8km, ukupno dugacko skoro 18km. Mogu samo po dva reda odjednom. Da ne budem pogrbljen treba na kantu dodati crijevo od jedno pola metra. Razmisljam da sjednem na tanjuracu ili drljacu pa da me frend vozi a ja iza bacam iz kantica.
treba to odradjivati s navodnjavanjem tekucim gnojivima i bok.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ipak je to malo puno za tamburanje pješke...
klupu na traktorov hidraulik, tri operatera sa tri zaljevače i lagano u prvoj...
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
rani Vrgorački -Goranov češnjak na foliji i bez folije pa ćemo vidjeti kako će biti...zasad mi se čini da je onaj na foliji "zeru" veći ..a i nema oko njega okopavanja ..milina
 

Prilozi

  • IMG_20190316_140826.jpg
    IMG_20190316_140826.jpg
    202.8 KB · Pregleda: 58

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Hrašće Turopoljsko -Zagreb :)..češnjak smo kupili od Gorana i nikad lijepši češnjak nisam vidjela u ovih 5-6 godina koliko se bavimo uzgojem češnjaka …
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
osnovna gnojidba :multicompbase +Calcinit+Trifender (bakterije)...i 1 jedna prihrana prije 10 dana Multi K
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
si bacila kakav herbicide poslije sadnje?
moj kasni s razvojem...ja sam uzeo turbo k 800kg/ha za osnovnu i multi k prills 230kg sada za vikend u red sa poljevacom za cvijece. ledja otpala ali sam odradio. vidi se gnojivo na slikama.
jos mi je zuckast ali dolazi k sebi...
slika
i dva korova. tjedan dana nakon fusilade forte nikakve reakcije. mislim da je kamilica i nekakva trava, koja ne znam.
 

Prilozi

  • ContactSheet-001.jpg
    ContactSheet-001.jpg
    117 KB · Pregleda: 48

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Najvjerojatnije stres od ovog promenjivog vremena...

Zadnjih dana je kod mene bilo ujutro mrazeva, po danu 15 stupnjeva...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Prva asocijacija mi je bila da je višak gnjoja no vjerojatno je samo do mraza i/ili bure. Ta boja može značiti i plamenjaču no ne ako je samo na vrhovima listova, to se onda smatra normalnim...

Par slika moga:




 

Najnoviji postovi

Na vrh