• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
To sam htio pokazati, kako je suha, tvrda... Imao sam sistem kpk no nisam htio pretjerivati jer luk inače ne voli veliku vlagu no ipak je trebalo malo više zadnjih desetak dana.
Ovo je crvenica zemlja, inače nije za bilo što čemu je plod u zemlji zbog teškog vađenja ali češnjak bude ogroman ako ima dovoljno vlage.
A prinos je vrh, na 4000m² ima sigurno sada vagon češnjaka ili 6-6.5 tona suhog.

Bolesti nisam imao ništa ali oko mene, pa čak i po nekima koji su mi se javili iz Istre pa i Međimurja bijela trulež je ove godine bila veliki problem.
Par fotografija kako je to bilo kad napadne bijela trulež:


20200523_144224.jpg IMG-20200517-WA0003.jpg IMG-ea639aa70dd9dc31bf83be1f7b617c28-V.jpg
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Moj je isto rano polegao ove godine i već se osušio, povađen i ispleteb, glavice su dosta sitnije od ocekivanog jer kad mu je najviae trebala voda nije je bilo..
 

Prilozi

  • IMG_20200529_192425.jpg
    IMG_20200529_192425.jpg
    99.7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20200529_192338.jpg
    IMG_20200529_192338.jpg
    59.1 KB · Pregleda: 30

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Marko, struka je za to govorila o višku dušika, manjku kisika u zemlji i tko zna šta sve ne. Po meni, takva je to vrsta i to ti je to.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
To sam htio pokazati, kako je suha, tvrda... Imao sam sistem kpk no nisam htio pretjerivati jer luk inače ne voli veliku vlagu no ipak je trebalo malo više zadnjih desetak dana.
Ovo je crvenica zemlja, inače nije za bilo što čemu je plod u zemlji zbog teškog vađenja ali češnjak bude ogroman ako ima dovoljno vlage.
A prinos je vrh, na 4000m² ima sigurno sada vagon češnjaka ili 6-6.5 tona suhog.

Bolesti nisam imao ništa ali oko mene, pa čak i po nekima koji su mi se javili iz Istre pa i Međimurja bijela trulež je ove godine bila veliki problem.
Par fotografija kako je to bilo kad napadne bijela trulež:


View attachment 26644 View attachment 26645 View attachment 26646
Poslije bijele truleži je njiva neupotrebljiva za sadnju luka nekoliko godina?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nemam pojma... vidiš i sam kolika je površina u pitanju.
Nije prskan od bolesti ni ništa, tako da sam vrlo zadovoljan kako izgleda ovako povađen.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Dečki može jedno pitanje? Moj češnjak je još zelen i nije za vađenje.
Pošto imam malu površinu češnjak je zaštičen mrežom za komarce zbog lukove mušice.
Da li je prošla opasnost od napada lukove mušice pa da skinem tu mrežu ili neka je još?
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Koliko je opasna hrdja?Danas sam malo gledao i jako se je rasirila.Sad nema smisla tretirati jer je skoro za vaditi ali da znam za sljedecu sadnju.
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
Kad je optimalno vrijeme za vađenje? Moj je još dosta zelen al je počo polegat

Pa... Otprilike kad je pola stabljike zeleno, pola suho...


Dečki može jedno pitanje? Moj češnjak je još zelen i nije za vađenje.
Pošto imam malu površinu češnjak je zaštičen mrežom za komarce zbog lukove mušice.
Da li je prošla opasnost od napada lukove mušice pa da skinem tu mrežu ili neka je još?

Da, nema više opasnosti...

Koliko je opasna hrdja?Danas sam malo gledao i jako se je rasirila.Sad nema smisla tretirati jer je skoro za vaditi ali da znam za sljedecu sadnju.

Nije opasna u kasnoj fazi, problem bi bio da se raširila prije početka rasta glavice...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Moram reći da je kvaliteta odnosno krupnoća glavica kod mene vrlo dobra ove sezone. Napad muhe je napravio svoje pa sam ostao bez cirka 30 posto. Kod mene isto hrđa udarila tako da sam ove godine raznih čuda doživio sa češnjakom. Cvijetovi još nisu otvorili a zemlja je vlažna pa kada zasuši mislim da je to za vađenje. Ovo sa slika je češnjak sa manjih stabljika a vjerojatno kod većih i debljih stabljika je stanje što se tiče krupnoće i bolje. P01-06-20_07.33[1].jpg P01-06-20_07.33[2].jpg P09-06-20_15.34.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Baš je kapitalac. 😂 Čestitam. :ppozdrav:
Imaju li ovakvi kapitalci jednak okus kao i oni sitniji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh