• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijena kukuruza 2008

B

bok123

Guest
Kod nas kukuruzi izgledaju prekrasno. Sklop odličan, vlage ima. Veliki igrači su navodno ugovarali cijenu 1,6o kn na bazi suhog zrna. Agrokor kaže da će cijena biti kao lani? Kako je kod vas? :?:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
također,jako rodan,hvala Bogu,sačuvan od tuče zasad,nadam se i dalje... naš je bez kultiviranja,samo gnojidba ureaom i u redove sijačicom kanom,rodan kao gora.što se tiče cijene,mislim da bi trebala biti niže nego lani,jer ga lani nije bilo zbog velike suše..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bok123 kaže:
Kod nas kukuruzi izgledaju prekrasno. Sklop odličan, vlage ima. Veliki igrači su navodno ugovarali cijenu 1,6o kn na bazi suhog zrna. Agrokor kaže da će cijena biti kao lani? Kako je kod vas? :?:

dobro si napisao (navodno su ugovorili), naime kukuruz je ove godine odličan svima, bit če velike tonaže, a to znadu i svi otkupljivači, kukuruz če se nudit samo da se dade, naime naša zadruga je več najavila rušenje cijene na malo iznad pola kune, što bi rekli da če cjena po ha bit ista jer če bit prinos duplo veči od prošlogodišnjeg, što sve i stoji mala tonaža prošle godine više novaca po kili, sad velike tonaže a manje po kili i cjena na ha je jednaka, ustvari onaj koji če imat oko 15tona na ha zrna to mu je trostruki prinos spram prošle godine.
tako da cijena od 1,6kn ne stoji niti če je biti, nikad nije kukuruz bio dvije godine skup zaredom, a i ne može imat veču cjenu od krušarica i još tri puta veči prinos na ha.
kod nas je sve puno kukuruza, žetva žitarica je završila u jednom danu jer je kukuruz na oko 90% površina
kod nas se sad ruši cijena i to opasno, više nitko suhi kukuruz ne može prodat nikome jer ga nitko neče, stočari su se donekle osigurali sa hranom, a tvornicama stočne hrane pada opasno promet jer su ljudi prestali kupovat smjese , supere itd i sve više se bazira ishrana krava na voluminoznoj krmi, a njima je u interesu prodavat ali po 2,5kn il 3kn smjesa :?: neče moči ove noći niti pod točkom dnevnog reda razno :!: litra mlijeka da je manja od kile smjese :lol:
sad če netko reči da je bilo leda bla bla bla, to je sve lokalno i ne utječe na globalno tržište, drugo je suša koja je poharala državu, a drugo tuča, kod nas je prije tri godine potuklo sve pa je kukuruz bio jeftin da nitko nije pitao za cjenu, samo daj.
eto da puno ne filozofiram to je to, želim svima sreču ali cjena po saznanjima cjena neče bit veča od kune, baš iz razloga jer su se svi mislili ove godine obogatit na kukuruzu, sorry ak je ko uvrijeđen ali takvo je stanje stvari, vidjeli ste na pšenici kak ste prošli
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
eto da puno ne filozofiram to je to, želim svima sreču ali cjena po saznanjima cjena neče bit veča od kune, baš iz razloga jer su se svi mislili ove godine obogatit na kukuruzu, sorry ak je ko uvrijeđen ali takvo je stanje stvari, vidjeli ste na pšenici kak ste prošli

Da, to je istina, svi posijali kukuruze jer očekivali visoku zaradu, a gle, ak će zbilja biti cijena niska kao što kažeš, druge godine će se sijat u puno manjoj količini, pa onda neka dodje suša, i opet visoka cijena.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
nemojte zaboraviti da su npk gnojiva ,sjeme i gorivo skoro pa skuplji 100% od prošle godine.Ako kukuruz bude 1kn/kg na bazi suhog uz max prinos tu neće biti nekakve zarade.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
i ja sam prilično naivno ove godine zasijal duplo i mislil nek bude 1-1.2 kune vlažno zrno ko lani i meni super ali sve više sumnjam u to. neki dan sam gledal kod mađara i ako sam dobro shvatil oni ugovaraju po nekih 1.1kune suho zrno ali to uzmite sa rezervom jer nisam siguran da sam sve to dobro skužil
usput jel netko zna koliko su u stvari poskupila gnojiva po vrstama jer onih 15% u prosjeku ne govori puno
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Tek da kažem da sam očekivao ovakvo stanje s kukuruzom. S obzirom da se za pšenicu pričalo da će bit bar 2 kn, pa je kunu i po, tako ni kukuruz neće biti više od 0,8 kn za kilu. Dođite i recite mi u lice na jesen jesam li bio u pravu. Kukuruza će biti koliko ga nije bilo u zadnjih 20 godina. I tamo gdje skoro nikad ne rodi, kao kod nas na jednom djelu zemlji, ove godine ga ima u izobilju.
A opet priča o skupljim gnojivima i td... Ja sam u proljetnu gnojidbu išao sa sedmicom kojoj je cijena bila 2,74 kn. Nabavljajte na vrijeme. Proljetos sam za jesen pribavio sedmicu po cijeni od 3.76, pa neću najesen plačati 6 kn.
 
S

seljaček

Guest
logično vidla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu ove godine su sve parloge izorali i posijali kukuruze bude ga za izvoz ali ulaganja su 100% veča gnojivo gorivo zaštita itd. Prognoziram 1kn standard kvaliteta.
 
J

jokapz

Guest
ev opet ista priča ko sa pšenicom... Poskupla ulaganja sve ošlo nebu pod oblake a cijena če ostat ista. nek bude cijena veća za 50% od lanjske i ja ču bit zadovoljan...
Tak je bilo sa žitom valda če tak i sa kukuruzom.
Al nije u redu da sad stočna hrana poskupi a da se nepodignu cijene mlijeka i mesa....

ŠTA JE TO SA GNOJIVOM NIGDJE SE NEMOŽE KUPITI A PETROKEMIJA NAJAVILA POSKUPLJENJE????????
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ŠTA JE TO SA GNOJIVOM NIGDJE SE NEMOŽE KUPITI A PETROKEMIJA NAJAVILA POSKUPLJENJE????????
To je njihova taktika.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ček ček ček malo vi spominjete sadašnje gnojivo kad se kukuruzi trebaju brati :scratch , uokvirite se u zaradi sa gnojivom koje ste stavili u zemlju a ne ono kaj sad bute kupili jer to su dvije različite specifičnosti, ulaganje u tekuču proizvodnju i planiranje druge su različite stvari, tako je bilo i sa pšenicom svi kukali otišlo gnojivo u svibnju a pšenica več skoro ima klas, malko se uokvirite kad razglabate o tekučoj proizvodnji jer bi tako mogli otiči u širinu da vam niti 3kn za kilu ne bi bilo dost :roll:

pazi ovo cijena od 1kn il malo više prošle godine kod nas, prinos 5tona na ha, svi sretni
ove godine 15 tona na ha cijena ista, i ono svi kukulele propast svijeta, dajte ljudi pa nije ovo dječji vrtič, jedno su očekivanja a sasvim nešto drugo je realnost, sa ovakvom godinom ljudi če bit sretni i sa 1kn jer kukuruzi su fenomenalni i tamo gdje nikad nisu niti niknuli
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
EVo moj pioneer R10 i W05 visok oko 4 metra, sve po 2 klipa koji jednako napreduju, ljudi moji bit če silaže da neznam kam ju budem spremil!!!!
BC-i također nusu loši, klip je velik i bujan, bude prinosa isto da je to čudo jedno, virjani budu puni da se budu ščerepali!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
ŠANANA IMT 565 kaže:
virjani budu puni
hehehe, vjerujem da na ovom forumu ima ljudi koji i ne znaju što je to virjan.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
cabage kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
virjani budu puni
hehehe, vjerujem da na ovom forumu ima ljudi koji i ne znaju što je to virjan.

možda kukuruzana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako netko nezna - virjan = koš za kukuruz, kukuruzana i ima još tu sigurno jako puno naziva!
 
T

tarana

Guest
produktna berza novi sad
Novitet prošlonedeljnog trgovanja svakako predstavlja činjenica da su realizovani prvi kupoprodajni ugovori kukuruzom i sojom roda 2008. godine, sa isporukom po skidanju useva ( tzv. trgovina „na zeleno“). Kukurzom ovogodišnjeg roda sa odloženom isporukom trgovano je u količini od 400 tona, a postignuta je cena od 11,88 din/kg (11,00 din bez PDV), dok je sojinim zrnom roda 2008. trgovano po ceni 30,78 din/kg (28,50 bez PDV).
 
B

bok123

Guest
Samo da demantiram ove računice sa gnojivom. Ako je gnojivo poskupilo prije žetve ja ga mogu manje kupiti sa zaradom koja je ostala. Država kaže da to ulazi u kalkulaciju za 2009, ali sadase rade kalkulacije za 2009.
Oni su uvijek korak ispred nas. Tako i za mlijeko. Sojina sačma je više od pola godine oko 4 kn, hvala bogu ne ide je previše, ali bez nje nema prave smjese. :cry:
 
T

tarana

Guest
naravno da je ta logika naopaka.
recimo da je đubrivo po jutru koštalo 1kn i da je seme koštalo 1kn. a da smo mi proizveli pšenice za 3kn.
dakle 1kn smo u plusu po jutru.
a sad zamislite da ove godine đubrivo košta 100kn i seme 100 kn.
gde nas je teorijski pozitivno poslovanje dovelo?
do bankrota.

jeste karikirana situacija, ali je logika ista.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
tarana kaže:
produktna berza novi sad
Novitet prošlonedeljnog trgovanja svakako predstavlja činjenica da su realizovani prvi kupoprodajni ugovori kukuruzom i sojom roda 2008. godine, sa isporukom po skidanju useva ( tzv. trgovina „na zeleno“). Kukurzom ovogodišnjeg roda sa odloženom isporukom trgovano je u količini od 400 tona, a postignuta je cena od 11,88 din/kg (11,00 din bez PDV), dok je sojinim zrnom roda 2008. trgovano po ceni 30,78 din/kg (28,50 bez PDV).
znači kao i mađari- 1.1 kunu/kg
 
Na vrh