• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Znimljivo je neče on pravit obračun po starom ako se ja ne pristanem i potpišem isti.Ako neču onda nemoram ,pa reko čekat ću dok nebude po novom pa kaže da se neče obračunavat po novom.A prije cca 10 dana me nazovu i kažu ako ču pravit po starom novac za 7 dana, a po novom da čekam 30 dana isplatu.Nešta oni tu mute idem sutra da to riješim.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

DA u pravu si, ali neće oni apsolutno ništa dok ne budu morali samo netreba biti glup i odmah nasjesti na njihove podvale dok se ne iskoriste sve mogućnosti.
Osetina je obračunala po onom prvom obračunu po 0,98 i nosila obračune i novce po kućama, potpiši da se odričeš razlike u cijeni ili dođi po pšenicu. Potpisali su oni uplašeni i manji proizvođači a prijatelj koji ima više od nekoliko vagona nije pristao na ucijene a nije ni izvezao pšenicu kući. Daljni nastavak ne znam ali ću saznati.

Meni su do sada ponuđena tri obračuna, naravno po starom standardu a samo se cijena mjenjala i ni jedan nisam potpisao.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Evo upravo slušam polj. emisiju i prvo žito d.o.o od sutra otkupljuje po drugoj cijeni ,e baš me zanima koja je to,drugo ako mi nebudu obračunali po novom ja ode po svoju primjesu. Na mojih 250 tona uzmi 10 % pa ti vidi.Opet je sve igra brojki što više imaš više gubiš ili dobivaš.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Po izjavi direktora žita može se iščitat da na pitanje dali če te isplatiti razliku onima koji su vam prodali jeftinije odgovor da ali do 1,20 kn ,a cijena od sutra je drugačija, pa moglo bi biti kaže 1.10kn ili viša pa si ti misli.Ako smu otkupili dovoljno da imaju za svoje potrebe to je ok ali ako je izvezu i zarade pa počnu kukat da nema pšenice pa je budu uvozili po puno večoj cjeni upitne kvalitete onda smo najebali .Seljaci traže za pšenicu puno pa mi zbog toga moramo podiči cijenu kruha i opet smo mi krivi što smo mi tvornica na otvorenom i što vrijeme 50% utječe na naš trud i ulaganje a pekari zarade trostruko i pravdaju se glupim argumentima njima uvjek nešto ne štima jadan dan ovogodišnja pšenica je dobre kvalitata drugi fali glutena pa trebaju prioniti stavljanju viška aditiva koji nisu zdravi,, pa nadalje ode cjena plina ,struje i na kraju narode plačaj skupi kruh i pljuj seljaka jer nije proizveo jeftinu pšenicu.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Bobo kaže:
JAOOO, sto volim ovakve kojima nikad nije dosta...

Dajte, ljudi... jasno da svatko voli dobiti sto vise novaca, ali gdje ste bili kad su bili prosvjedi i kad se trazilo 1.20Kn... Sad se tek javljate kad vidite da su tihi 1.20 kn dali "olako" blago receno, sad bi jos vise i jos vise i jos vise... na plodove zemlje nitko nije komentirao kad su ljudi u kameru govorili da su 1.20 zadovoljni...


Meni fali prinosa 1T/kj u odnosu na proslu godinu, ali opet, moje troskove pokriva cjena ispod kune, sto je za neke nepojmljivo... agrotehniku i gnojidbu smo prilagodili tako da nam pravi sto manje troska uz odrzavanje kvalitete i kolicine prinosa... Zato i pisem da sam s 1.20kn zadovoljan, ali ako mogu dobiti vise, zasto ne, ali da cu ici traziti i prosvjedovati... NE...

Zaboravio sam na početku pitati dali ti živiš isključivo od poljoprivrede ili ti je to hobi.Ako nije previše osobno pitanje nemoj odgovorit hvala.
 
D

dmeter

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

pege25 kaže:
Znimljivo je neče on pravit obračun po starom ako se ja ne pristanem i potpišem isti.Ako neču onda nemoram ,pa reko čekat ću dok nebude po novom pa kaže da se neče obračunavat po novom.A prije cca 10 dana me nazovu i kažu ako ču pravit po starom novac za 7 dana, a po novom da čekam 30 dana isplatu.Nešta oni tu mute idem sutra da to riješim.
Opet vam ja govorim Uprite svoje udruge da upre vladu da se na ZSE osnuje robna burza kao kopija mađarske ili još bolje USA.U tom slučaju dobivat čete novac 24 sata kada vi odlučite prodat i nečete ni znati ko vam je kupija pšenicu niti vas če se ticat taj podatak.Čak čete moći odmah poslje sijanja pšenice prodavat i dobit novce od buduće pšenice,kukuruza itd
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: CIJENA PŠENICE 2010

S obzirom na obustavu izvoza pšenice u Rusiji najveći svjetski uvoznik Egipat "snašao" se i već je ugovorio kupnju 240.000 metričkih tona pšenice u Francuskoj.

prema podacima Središnjeg ureda za robne rezerve Egipat će kupiti 60.000 tona od tvrtke Invivo za 279,69 dolara po toni, a zatim 60.000 tona po cijeni 283,69 dolara po toni. Također, od Granita je kupljeno 60.000 tona za 280,90 i isto toliko po cijeni 281,90 dolara po toni.

Dakle prosječna cijena po kojoj Egipat kupuje pšenicu je oko 1590 kuna za tonu odnosno 1,59 kuna za kilogram. To znači da hrvatski seljaci na svjetskom tržištu mogu trenutačno postići i višu cijenu od 1200 kuna po toni čak i kada se uračunaju troškovi transporta i skladištenja.
ovo je sa stranica business.hr i još da se nadovežem na prijašnji post u vezi državnih zaliha kojima bi se moglo intervenirati ,ne treba zaboraviti da te iste zalihe treba iduće godine i vratiti tak da su to sve manje više novinarska škrabanja , a i Soros je(otprilike) rekel da skup pogrešnih informacija dovodi do pogrešnih odluka ,tak da ono... :roll:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

I dok je nafta nastavila rasti, cijena pšenice u oštrom je padu i drugi dan zaredom. Cijena pšenice za isporuke u prosincu oslabila je danas 5,3 posto, na 7,15 dolara po bušelu u Chicagu. U dva dana cijena je tako potonula gotovo 13 posto nakon što je sredinom prošloga tjedna uzletjela na 8,68 dolara po bušelu. Strateg za tržište roba u Coomonwealth Bank of Australia Luke Mathews rekao je kako će rast cijena motivirati farmere širom svijeta da povećavaju sadnju pšenice.

- Globalna opskrba pšenice jednostavno ne može izdržati cijene iznad osam dolara po bušelu. Nema nikakve nestašice pšenice među najvećim izvoznicima te žitarice, tvrdi Mathews.

Han Sung Min, broker Korea Exchange Banka kaže kako je na tržište pšenice ušlo previše novca u kratkom vremenu.

- Današnji pad i onaj od petka posljedica su izvlačenja profita. Radi se tek o kratkoročnoj korekciji, kaže.

Pšenica je na burzi u Chicagu ove godine poskupjela 35 posto, najviše zobg velike suše u Rusiji, Kazahstanu i Ukrajini te poplava u Kanadi.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: CIJENA PŠENICE 2010

ma to je to, svi se(razni analitičari) prave da nešto znaju a onda im se dogodi kriza u Americi ili još gore namjerno iznose krive podatke ,kao na primjer Merrill Lynch, ili naš domaći najljigaviji primjer- Agrokor- prije par tjedana su rekli kak neće kupovati i imaju je neznam koliko a sad su opet glavni u kupnji,
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Potpisujem
Informacije i dezinformacije možda slučajne možda namjerne ali teško se snaći.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Sve je to trla baba lan da joj prođe dan.Di ima vatre ima i dima .Da pšenice ima dosta na globalnom tržištu nebi se dizala tolika prašina oko nje.Svima mora biti jasno da je nema da če biti skupa i da su vremena jeftine hrane za nama na žalost.Največi razlog če biti vremenske neprilike koje su sve učestalije i biti če sve gore.A mi tu ne možemo nista učiniti ko pojedinci i svijet če biti sve gladniji ,ako se nešta radikalno ne učinini po pitanu zagađenjena na globalnoj razini.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: CIJENA PŠENICE 2010

vikali smo mi u jesen 2007 i u proljeće 2008 da je vrijeme jeftine hrane prošlo,pa smo zasijali kukuruza koliko god smo mogli,a kad je došla jesen 2008 onda je ispalo da je vrijeme skupe hrane prošlo.mislim da će i ove godine biti zasijano jako puno pšenice i da bi nagodinu mogli biti u velikim gubitcima kao i preklane.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Probaj izračunai prošle godine uz isto ulaganje sam imao cca 6,8 tona po ha cijena 0,80 plus 0,15 od države i kvalitet prosjek 82 15 3 a ova god kada svi misle da su zaradil i da su zadovoljni ,prinos cca 4,5 tone ha cijena za standard od 1,2 kn kvalitet prosjek 75 12 11 pa si probajt hvalit kako je cjena ove godine realna.Sem za one koji nisu imali štetu takvi imaju razloga za zadovoljstvo svi ostali blagi pušing na prošlu god.Agrotehnika ,gnojidba sve isto.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Moj primjer ako nekoga zanima :
Vlaga 12,33
Hl 76,88
Primjesa 15,89 ( ha, ha)
sorta Srpanjka i Lucija
cijena 1,2147

Prodao da namirim dug a ostalo čuvam do daljnjeg.
 
R

Rajtek

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Jel tko primjetio da se TISUP več 2 dana nemože otvoriti???
 
M

MOCO

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Pa tko još gleda TISUP?!
Oni itako kasne bar tjedan-dva, i pojma nemam gdje pronalaze te podatke jer većina ih nema veze s našom stvarnošću.
 
B

Bobo

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

pege25 kaže:
Zaboravio sam na početku pitati dali ti živiš isključivo od poljoprivrede ili ti je to hobi.Ako nije previše osobno pitanje nemoj odgovorit hvala.


Evo, nisam prije vidio, pa ti odgovaram sad. Poljoprivreda je nas usputni izvor prihoda, a nekad je bila primarni. Sad imamo odvojene racune, za poljoprivredu i posebno sto stari dobije placu i stara mirovinu. Sve dok je poljoprivreda sama za sebe odrziva, zamlju cemo raditi, a jos uvijek smo u debelom plusu. Ako mi na 30 kj zemlje mozemo ostvariti dobit, onda moze i netko s 300 kj...

nema veze jel hobi ili nije, ako je netko ozbiljno prionio poslu i ulaze dobre novce u zemlju, to ja onda ne smatram hobijem, posto zemlju radimo najkvalitetnije u okolnih 10 sela, i to GARANTIRAM.

Dakle, po tvom shvacanju, ja sam hobi poljoprivrednik...
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

LONDON - Nakon Rusije i Ukrajina razmišlja o embargu na izvoz pšenice što će dodatno povećati njenu cijenu. Ukrajina, jedna od najvećih izvoznica žita u svijetu razmišlja o zabrani žita, što bi moglo imati snažne posljedice na već porasle cijene pšenice, piše Financial Times.
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Sve to stoji samo što nama izgleda neče puno pomoći, jer je 85 % ljudi prodalo žito (pritisnuti dugovima banka i sl) ,i počinjem polako biti pesimističan vezano oko otkupne cijena žita.Tko ako cijena ode gore i naši če zabranit izvoz i eto nas u govnima.Jednostavno nisam više normalan i neznam šta bih rekao vezano za ovu temu .
 
Na vrh