• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

M

manager

Guest
Re: Cijena psenice 2009

ide to gore!!

Corn, Soybeans, Wheat May Rally on USDA Report, Schultz Says
Share | Email | Print | A A A

By Jeff Wilson

May 12 (Bloomberg) -- Corn, soybean and wheat prices probably will rise in Chicago after the U.S. Department of Agriculture cut its forecast for domestic inventories, said Mark Schultz, a vice president for Northstar Commodity Investments LLC in Minneapolis.

Corn futures for July delivery may rise 10 cents to 15 cents a bushel on the Chicago Board of Trade, Schultz said. Soybeans for July delivery may rise 9 cents to 13 cents a bushel, and wheat futures for July delivery may rise 5 cents to 8 cents, he said.

To contact the reporter on this story: Jeff Wilson in Chicago at jwilson29@bloomberg.net
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Cijena psenice 2009

E pa hoće li biti poskupljenja naših proizvoda :scratch Ako nas suša posluži još mjesec dana, možda i hoće ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Cijena psenice 2009

bit ce ,bit ce.....psenica 1,4 repica x2...
definitivno ...
to zakljucujem iz stranih burzi,hvala bogu da je tako!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Cijena psenice 2009

sreca da je se pocelo malo vise trgovati sa psenicom...inace da su ostale onakve cijene od 80lipa to bi nas ubilo.
Medutim ima zbilja dobrih vijesti oko cijene polj.p i bit ce za nas pozitivno.
E samo je stvar koliko ce koga susa da sjeb....jer i da je cijena >1,5 ako nemas prinos nemas profit.
 
M

manager

Guest
Re: Cijena psenice 2009

zsolin kaže:
sreca da je se pocelo malo vise trgovati sa psenicom...inace da su ostale onakve cijene od 80lipa to bi nas ubilo.
Medutim ima zbilja dobrih vijesti oko cijene polj.p i bit ce za nas pozitivno.
E samo je stvar koliko ce koga susa da sjeb....jer i da je cijena >1,5 ako nemas prinos nemas profit.

ide kisa u srijedu 30-tak mm
a silosi puni!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Re: Cijena psenice 2009

Off topic: jel' netko gledao Latinicu večeras?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Cijena psenice 2009

Nitko od njih ništa konkretno nije rekao i kad se bar malo zakuhalo emisija završila.Razočaran sam.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Cijena psenice 2009

i ja isto ostao razocaran.....cisto bezveze...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Re: Cijena psenice 2009

Tkav sam imal i ja dojam, no gledal sam samo prvu trećinu emisije.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Cijena psenice 2009

zsolin kaže:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=10831a5b-77af-4d89-98ba-74507e6da06d&ref=lastadd
uh kad bi cijena bila 1.25 kn to bi bilo super,ali čisto sumljam.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Cijena psenice 2009

kazu da ce "inzistirat" na toj formuli za izracun cijene....a nevidim razlog zasto bi se ta "formula" mjenjala....
 
B

Bobo

Guest
Re: Cijena psenice 2009

I dalje se radi o neformalnom dogovoru, dakle, na to nemojte uopce racunati... Kamo li srece da bude 1.25, pa ja bi do neba skakao, a vjerujem i svi ostali.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Cijena psenice 2009

danas stari prodao mlinaru tonu starog žita po 0.90kn pa je odmah pitao zna li se šta o cijeni novog žita.kaže da još ništa nije definirano i da se čeka todorićeva riječ ali i da se priča o cijeni 0.70-1.00kn/kg s tim da je naglasio da od očekivane cijene od strane poljoprivrednika (a to je 1.2kn/kg)neće biti ništa. :( :shock: :? :x :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Sva mi se cini da i ovogodisnja tema dobiva naziv "Ucjena psenice 2008/09"

Decki, nece valjati nikako...

lane se svi ravnali po madjarskoj burzi i drzali se nje ko pijan plota, a ako je sad na toj istoj burzi cjena premasila kunu, onda nek uzmu tu cjenu, uvecaju ju za troskove uvoza i to je TO. Mislim da se boljem od toga ne mozemo nadati, i mislim da ce to biti zadovoljavajuca cjena. A ak bude 80-90lp, ne zelim ni komentirati sto bi moglo biti...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Cijena psenice 2009

Bobo kaže:
Sva mi se cini da i ovogodisnja tema dobiva naziv "Ucjena psenice 2008/09"

Decki, nece valjati nikako...

lane se svi ravnali po madjarskoj burzi i drzali se nje ko pijan plota, a ako je sad na toj istoj burzi cjena premasila kunu, onda nek uzmu tu cjenu, uvecaju ju za troskove uvoza i to je TO. Mislim da se boljem od toga ne mozemo nadati, i mislim da ce to biti zadovoljavajuca cjena. A ak bude 80-90lp, ne zelim ni komentirati sto bi moglo biti...
ma bit će katastrofalno za nas,a otkupljivači će da pokupe dobru pinku za koji mjesec a možda i odmah.tako je bilo i sa kukuruzom jesenas.mi dovozili kukuruz na silos a kamioni iz bosne ga odmah u bosnu vozili i to ako je kamionđiji na riječ vjerovati po 0.85 kn/kg a ja za svoju kilu dobio 0.34kn/kg.sve mi se čini da ćemo biti prevareni i sa žitom. :( :x :x :x :x
 

Najnoviji postovi

Na vrh