• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Cijena psenice 2009

To kako su oni izracunali da ti ostane 70000kn na kraj godine-a gdje je lova za strojeve,amortizaciju,mirovinsko,vodnu naknadu,zakup....i jos dosta troskova....
Ma nemos vjerovat.

Iskreno ocekujem cijenu od 1kn ,iako nisam nikako zadovoljan nevidim nacina da se to promjeni,,,,,
ALI ja mislim da bi se onda ako bude takva cijena psenice MI trebali malo poigrat sa cijenama kruha-tj smanjiti je na minimum.
Neznam kako je to izvedivo ali mislim da je....
Jer nije realno da oni plate psenicu 1kn a da je kruh skuplji za 5-8puta-i vise.
 

Braud108

Novi član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
16
Re: Cijena psenice 2009

dotični gospodin grga je zastupnik stoctona,koji u hrvatskoj prodaje generička zaštitna sredstva poput motikana i travela koji su zamjena za motivel i tarot, i očigledno dobro zarađuje jer može zaorati 700 kg sedmice .o prinosu od 7 tona nema ni govora ,prvi otkosi ne prelaze 4 tone uz ful ulaganje.
 
T

tomonh

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Baš mi neizgleda neke posebno,neznam zašto to gospodin radi,al on valda zna.Vidi se da ona dva klasa imaju fuzariu kaj je novinarka držala.
Najesen idemo svi u ekološku proizvodnju.
Najviše zarađuju pekari jel je naveliko brašno oko 2kune,a kruh 6kn prosjek.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Cijena psenice 2009

onda ja radim silose i mlinove, i u sklopu toga pekaru, čini mi se da je to jedini način da preživim
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Na jučerašnjem sastanku Udruge Poljoprivrednih Proizvođača Središnje Hrvatske dogovorili smo se da se od cijene 1,25 kn ne odustaje ni lipe uz to ako i dođe do nekog subvencioniranja od strane države da to bude prema otkupljivačima, a nam da je otkupna cijena na silosu bude ovih 1,25 kn, u protivnome ide se na "izlet u zagreb". Naš predsjednik udruge Kunovec veli da ga je strah Pojedinih predstavnika slavonskih udruga, a sad sam zaboravil kak se zovu, uglavnom misli da bi se dva lika-predstavnika mogla prodat odnosno da več imaju neki dogovor. Na sastanku u srijedu će se nalazit predstavnici naše udruge i još 7 drugih udurga iz cijele RH. Na sastnaku je također kontaktiral sve predstavnike ostalih udruga koji će se nalazit na sastanku za cijenu i svi su se složili da se ne popušta na pregovorima, osim te dvojice koji nisu ni negirali ni potvrdili da će i oni tak postupit. Od države će se tražit da se zaostaci isplate od kraja ovog mjeseca te da se dogovori dinamika isplate poticaja za ovogodišnju pšenicu a onda i kasnije kulture. Ovo kaj Mavrović traži da cijen bude tih 75 lipa al da se poticaji podignu 50% je nebuloza na koju ni ne pomišljaju jer država nema para, kasne nam za prošlu godinu, a kad bi nam tek to isplatili.
Predsjednik nam je ispričal kaj su otkupljivači nudili na prošlom sastanku.
Kao nude nam tržišnu cijenu, al vele neće se uzimat uobzir cijena na mađarskoj burzi nek na francuskoj i tam je cijena 140 € po toni, ALI da moraju odbit 30-40€ po toni jer bi ih tolko koštali troškovi da oni plasiraju tu našu pšenicu na francusko tržište, pa onda ponudili 76 lipa. Za Mavrovića vele da čas priča jedno, pa čas drugo, a novinari svi oko njega....
Veli da su državni predstavnici bili jako korektni,a da su največe zlo otkupljivači koji nas oče ogolit do kosti. Cijena od 1,25 je realna cijena koštanja proizvodnje pšenice u kojoj je uključena i cijena našeg rada i od toga ne treba odustajati. Pa nismo tražil 2,5 kn pa se onda cjenkali ko Miketek 3,8 kn pa onda pristane na 2,20 kn. Pričalo se još o svačem al mislim da je ovo kaj sam napisal najvažnije.
Ugalavnom sastanak je prošo super i odlučili smo otić u srijedu u zagreb pred ministarstvo dat podršku predstavnicima na sastanku....
Pozivamo i ostale da nam se priključe i da stisnu predstavnike svojih udruga da ne odustaju od ove cijene.
 
S

Simon1980

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Kad uđete u EU morate pozabiti na neke državne subvencije! Nesmije država nikako pomoči nikome. Preostanu subvencije na hektar i cjena proizvoda koju narekuje tržište. Jedna Francuska ima toliko površina, da ako zasiju to sve ima cjela Evropa dovoljno pšenice! Kod nas država ne intervenira ama ništa jer ni nesmije. A šta se tiče cjene, blizu nam je tu mađarska i uvjek nas imaju u šahu sa uvozom. Svake godine ponavlja se ista priča: prije žetve počne se sa komentarima kako se očekuju veliki prinosi, i kako je zasijano veliko žita i kako se može uvesti po nižoj cjeni... to je sve taktičko napravljeno i tako da na kraju seljak bit če zadovoljan ako mu uopšte itko odkupi...onda si smisle i različite troškove odkupa.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Cijena psenice 2009

Znaći svugdje vlada lopovluk.
Sebićan smo narod zato nam i je tak, i to svi bivši jugosla...
Samo da je meni dobro a za druge mi se j.....
Da su japanci , švabi i ostali napredni narodi takvo razmišljali ne bi se danas ni ćulo za njih.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Mi sutra krečemo za zagreb na pregovore dat podršku našim predstavnicima.
Sakupljanje oko podne u Cafe baru Prunice u Posavskim Bregima.
U pola 1 krečemo za zg.
Sastanak su pomaknuli s 10 na 14 H.
POZIVAMO i sve ostale da nam se pridruže....
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Evo javljam se direkt ispred ministarstva, skupilo nas se jedno 50-ak članova naše udruge.
Još nema nikakvih vijesti o pregovorima.
Javim kad izađu van.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Cijena psenice 2009

Jel ste čuli, Sanader dao ostavku na sva politička mjesta :D

Sad kad je vidio da su govna do grla, ajmo gaas :!: :!:
 
Z

zekan7711

Guest
Re: Cijena psenice 2009

bas bezveze zakaj je dol ostavko
bolje da ono kaj je zakuhal nek nas zvjece stoga vun!!!!!!!!!on se bo kandideral za predsjednika republike bote vidli
ko bode glasal za njega?????
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Cijena psenice 2009

mislim da je odustao i od kandidature za predsjednika...
a sto kazete na novu "premijerku"? i svejedno ko ce bit na vlasti..nama seljacima pomoci nema :(
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Cijena psenice 2009

ja mogu reči da sam zadovoljan da je čobankovič novi ministar poljoprivrede, koliko se sječam, bolje je bilo kad nam je on bio ministar, ali za sanadera sam još šokiran. nemam ništa protiv jadranke, ali mislim da bi polančecu to možda bolje leglo.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Cijena psenice 2009

Cijena pšenice nije dogovorena, nudili su 0.95 plus 15 lipa još od države, kolko sam skužil.
Uglavnom, pregovori se nastavljaju poslije žetve negdje u slavoniji.
Dogovor između nas ratara koji smo bili tamo je ,pšenicu požeti, spremiti u silose i ne fakturirati, nego čekati.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Cijena psenice 2009

Pa ako ostane ovakvo vrijeme, zacijelo neće biti problema s viškom pšenice. Evo kod mene je i danas pao dobar pljusak i jučer i prekjućer i zadnjih 15 dana. Danas sam prisilno orao jer moram sijati tikvicu. Nije blato ali je mokro. Ne znam kak ću to kvalitetno obraditi, a rok mi je prošao. Kasnim sa svim poslovima 10 dana zbog kiše. Jećam nisam pokosio prije kiša jer je još bio malo nezrel, sad kad sam ga gledao, mogu samo čekati da susjed pokosi pšenicu pa da ga zapalim. Ništa od njega.

Dakle, ako nastave ove kiše još tjedan dana kak je prognoza, kod mene neće biti bajno. Kak je kod vas, vjerojatno ne bolje puno.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Ja upravo došao doma iz zagreba....malo smo se zadržali putem...
Uglavnom ovo se dešavalo na sastanku...
Prerađivači nude 85 lipa za pšenicu a država još 750 kn po Ha poticaja, na što naši predstavnici nisu htjeli pristat, a i Polančec se slaže da to nije uredu od proizvođača. Predlagano je da se pristane na cijenu pšenice na mađarskoj burzi uvečanoj za cijenu transporta odnosno 1,10 kn i ovih 750 kn poticaja , al na to prerađivači nisu htjeli pristat. Do pitanja o isplati zaostalih poticaja nije se ni došlo, isto kao i za repicu, te za nove poticaje, jer su se zadržali na raspravi o cijeni pšenice, zbog otkupljivača koji su se 2 sata dogovarali kaj če ponudit.
Naši su uspjeli dogovorit s državom ukidanje zaštitne, a i tržne cijene od 101€, tak da smo dobili malo na vremenu, jer možemo predat pšenicu na silos a nemogu nas prisilit da im fakturiramo robu jer nije dogovorena tržišna cijena, nadamo se da će se i cijena na burzama dići.
Moje mišljenje je da oni nemogu uvest pšenicu po 90 lipa, već moraju paltit prijevoz i avansno upaltit tu pšenicu, tako da moraju ponudit veću cijenu. Također smo probali dogovorit da cijena od 1,25 kn bude cijena koju će palćati prerađivaći, a onda da će država njih subvencionirati sa 15 lipa po kili...
Uglavnom niš danas nije dogovoreno, odnosno naši predstavnici uz podršku vlade nisu htjeli prihvatit ovu sramotu kaj nude prerađivaći.
Pregovori će se nastavit poslije žetve....
Nas iz udruge Poljoprivrednih Proizvođača Središnje Hrvatske bilo je jedno 30-ak ispred ministarstva... Novinara neš sitno jer su se svi bavili sanaderom...
A di je baš danas našo dat ostavku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh