• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

a šta ako ne bude tih 20 lipa i ako još pojeftini kao prošle godine.neka hvala ja neću reskirati prodati ću po cijeni po kojoj se dogovore pa kako bude.pričekati ćemo sutra pa ćemo nadam se malo više znati.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Re: Cijena psenice 2009

Braud108 kaže:
sačekajte još sutra ,popodne je sastanak u tajnosti ,informacija 100% pouzdana .nemojte prodavati nema nadoknade razlike u cijeni.

i kako prošao sastanak?
 
M

MFstef

Guest
Re: Cijena psenice 2009

evo danas je zval mlinar koji je otkupil pšenicu od nas,trenutno je cijena 82 lipe
pa kaj velite na to??
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

ma šta se tu može drugo reći nego da je ta cijena sramotna i da nam pravi gubitak
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Cijena psenice 2009

I onda kada je sljedeci sastanak oko cijene psenice?
Na netu nista nepronalazim...
Jel ce biti sta od prosvjeda ili sto?
 
M

MFstef

Guest
Re: Cijena psenice 2009

zsolin kaže:
I onda kada je sljedeci sastanak oko cijene psenice?
Na netu nista nepronalazim...
Jel ce biti sta od prosvjeda ili sto?
e to i mene zanima
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Ja večeras idem na sastanak vodstva udruge, tam budem čul kaj se zbivalo na tom famoznom sastanku i kaj nam je dalje činiti.....
Javim sutra rano ujutro,a možda i na večer ak dođem u normalno doba..
 
B

Bobo

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Jedva cekam da vidimo sto ce na kraju biti s psenicom...

Ovo sto nam rade je sramota, ljudi... SRAMOTA.

Problem je u tome sto je sad psenica u silosima, i u zetvu se islo bez ikakvih konkretnih dogovora... To je zovem macak u vreci.

Nadam se samo da bude oko i blizu 1Kn a na bi bilo lose ni ista vise. kako mi se cini da ce kvote za poticaj ove godine biti nerealno visoke, pa nitko nece imati dosta za poticaj, al da ce se otkupna cjena dobiti i nesto vislja... Igre macke i misa.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

sve je ovo jedna velika pušiona,dolazi i 8. mjesec a cijena se još nezna iako mlinari već melju naše žito i polako pune svoje kase dok su naše prazne i dok nam rastu kamate na repromaterijal.stvarno sramota
 
M

MF3095

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Lp.Momci!I kod nas u Sloveniji se još isto nezna cijena pšenice.Kad budem znal javim.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

pa to je više ne sramota nego jednostavno za ubit nekog.

kupi naftu,gnojivo,sjeme,zaštitu,platiš to ko suho zlato
ak ti i da tko na rate,ili poček zaračun ti kamate.
a ta gamad ruši cijenu,i još te razvlači a ti živi od zraka,
oni para imaju, silosi im puni i boli ih da ne kažem kaj.
 
L

las2

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Jeste čuli da su dobar dio našeg žita već izvezli,a novce nedaju....
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

http://teletekst.hrt.hr/?str=203-01

Dečki, mi smo samo pijuni na na šahovskoj ploči gospodina T, koji može radit snama i cijelom državom kak mu se digne....
A o prodanim dušama koje neke predstavljaju, treba razjebat.....
A pola ovoga kaj je Mavrović izjavil nije istina...
 
T

tomonh

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Žal mi je kaj nisam jučer mogel doč na vaš sastanak da čujem sve iz prve.
Dat če nam naše pare od kukuruze i graja sretna...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Cijena psenice 2009

mavrović i Novaković su jućer išli potajno kod Agrokora i navodno došli dp 95 lipa, treba ih u top izgurat i ispucat u tunguziju!!!!
 
A

agrocro

Guest
Re: Cijena psenice 2009

pozdrav svima!

ja sam prakticki novi na forumu ali nisam u nasem biznisu.. :D naime zelim samo reci par stvari, da sam zavrsio poljoprivredni fakultet i da mi otac u upisniku ima 500 hektara i uhodan obiteljski posao..

ovakva godina nezapamcena je, pocevsi od kapitalnih ulaganja od kojih nema nista, preko onih 15% neisplacenih poticaja za 2008 do cijene psenice na cijenu 5,77 za kilogram NPK 7:20:30 i ja osobno sam za blokadu silosa i granicnih prijelaza i to jos jucer!!
ovako svoj rad necemo naplatiti, to je sigurnije od svega danas..a i ovi sto nas predstavljaju tko su oni??? vec godinama, jesu oni legalno izabrani predstavnici seljaka ili su im funkcije izlobirane unutar uskih krugova potkupljivaca??? to vas pitam?

i jel se zna sta konkretnije..na podnevnom dnevniku ni rijeci o psenici??!!,,bitno je da prokleti novinari od onih jadnih ljudi sto su poginuli u vlaku prave atrakciju..zalosne stvari..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

ono kaj ja vidim da sustavno nas sve u svim sektorima uništavaju.
više je uvoza nego izvoza,ono što je uveženo mora bit prodano nekm,a tu se poteže da nema izvoza u toj količini
znači negdje se moraš zadužit,jel kupil si više nego prodal razliku pokrivaš zaduženjem nebitno kojim i gdje.
al nemožeš se ni vječno zaduživat.a uvjek postoji i faktor x.koji može utjecat.
dakle po meni treba proizvodit i izvozit,podmiril si vlastite potrebe i prodal si i time došo do novaca.
ograničit uvoz proizvoda koji se kod nas proizvodi,carinama,porezima ili kako več a taj novac uložit u proizvodnju domačeg proizvoda.kroz poticaje,kapitalna ili sl.
štoviše osobno mislim da nebi ni trebala kapitalna ili poticaji da možeš svoj proizvod uredno prodat i naplatit po normalnoj cijeni.
jel koja svrha kad moraš skupljat 100tkn,2godine da bi dobil nazad 40tkn.a mogo si ih zaradit za 6mjeseci da je cijena i plačanje normalno.i u dvije godine zaradil si 300tkn +100kn koje si uložil za nabavu nečeg.
po meni bilo bi bolje da je niža cijena mehanizacije,repromaterijala ili sl, da su manji porezi i kamate na to.
jel ni isto platit 200tkn ili 150tkn istu stvar.prije skupim 150 neg 200 a dok sam skupljal razliku več sam izgubil,jel sam mogo sa nabavljenim več zarađivat.
mislim to je ono kaj mi več svi znamo,al kad če ONI više shvatit.
 

nikola2104

Novi član
Tu od
19 Sij 2009
Poruka
25
Re: Cijena psenice 2009

SUVIŠAN JE SVAKI KOMENTAR Neispravan link obrisan! [tt_news]=44373&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=2157b9c382
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

ne radi ti link.
si mislil na otkup pšenice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh