• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

danas sam čuo da kod nas lokalni mlinar otkupljuje žito po 0.90kn.isplata odmah i kupuje samo od poznanika
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: Cijena psenice 2009

naš je još "bolji",ne otkupljuje od nikog samo deponira pa poslije možeš uzet brašno ili posije pa ti onda vidi gdje ćeš sa tim ako nemaš krave ili slično :evil:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Re: Cijena psenice 2009

kod nas navodno obračun u 9-om mjesecu ,po kojoj cijeni i kako pitaj Boga , samo voziiiii
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Re: Cijena psenice 2009

markach kaže:
kod nas navodno obračun u 9-om mjesecu ,po kojoj cijeni i kako pitaj Boga , samo voziiiii

a kam voziš :?: :?: :?:
 
T

tomonh

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Ljudi moji šta čemo,sramotno 80lipa,nema poticaja.
Jučer kolega nosil pšenicu u kombinat da mu vlagu izmjere,bio tamo neki lik iz agrokroacija ili tak neke kaj uzimaju uzorke i analiziraju i rekel da je u mađarskoj pšenica 1.18kn jel to istina...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
Re: Cijena psenice 2009

John Deere kaže:
markach kaže:
kod nas navodno obračun u 9-om mjesecu ,po kojoj cijeni i kako pitaj Boga , samo voziiiii

a kam voziš :?: :?: :?:


Ida comerce -vjerojatno najkorektniji
 

Braud108

Novi član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
16
Re: Cijena psenice 2009

cijena pšenice 1,20 -1,25 ,uz poticaj 2250 bez povečanja . ostajemo bez 15 % neisplačenih poticaja,sredstva idu agrokoru za subvenciju izvoza pšenice.dogovor potpisuju udruge ,agrokor i čobanković u ponedjeljak popodne u baranji na belju,dakle stvar je 99% dogovorena
 
F

f-100

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Belje d.d. Darda(bivsa Agroprerada) silos Ivanic grad je jucer izvjesila cijene: PSENICA-0,82 kn
REPICA-1,85 kn



:evil: JEL SU ONI NORMALNI!!!!!!!!! :evil:
 
V

vito

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Braude, a tko će platiti 120 kuna pšenicu...agrokor? kako će prisiliti druge otkupljivače na novu cijenu)...koliko si dobro informiran?...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: Cijena psenice 2009

vito kaže:
Braude, a tko će platiti 120 kuna pšenicu...agrokor? kako će prisiliti druge otkupljivače na novu cijenu)...koliko si dobro informiran?...
vjerujte ljudi nema toga što država nemre prisiliti i napraviti ,sam treba imati onog čega kod nas nema i vjerovatno i neče biti tak skoro,a to je malo dobre volje :evil: :evil: :evil:
 

Braud108

Novi član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
16
Re: Cijena psenice 2009

dio pšenice je več izvezen ,a na prijetnju seljačkih udruga blokadom silosa i državnim odvjetništvom agrokor je sam ponudio 1,20 .preksinoč je bio sastanak predsjednika seljačkih udruga i oni su pojedinačno kontaktirani od strane agrokora i čobankovića i njihov je zahtjev da se ne izlazi u javnost sa ovim detaljima.subvencija agrokoru ide opet od naših neisplačenih poticaja ,jer cijena pšenice nema vezesa ostalim poticajima .bilo je riječi i o ukidanju kapitalnih za one koji nisu u sustavu pdv.
 
V

vito

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Braude, to mi izgleda previše dobro da bi bila istina.....kod na na istoku već 15-ak dana uvelike se prodaje žito po 0,80 lipa, novci odmah ...mislim da Gorup kupuje...pogotovo, danas poslije plodova zemlje, ova tvoja vijest mi se čini nestvarnom...
 
V

vito

Guest
Re: Cijena psenice 2009

interesantno, ja sam baš sutra mislio prodati...što ću, treba novac...da ipak pričekam ili se zezaš...
 
V

vito

Guest
Re: Cijena psenice 2009

kad sam rekao 0,80 lipa, to je bruto cijena....ljudi dobiju neki prosjek, suho_vlažno oko 62_65 lipa...
 

Braud108

Novi član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
16
Re: Cijena psenice 2009

sačekajte još sutra ,popodne je sastanak u tajnosti ,informacija 100% pouzdana .nemojte prodavati nema nadoknade razlike u cijeni.
 
B

Bobo

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Zivi bili, pa vidjeli!

Ovakve ljude volim, s provjerenim informacijama koji su voljni pomoci "malom covjeku"
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Cijena psenice 2009

Samo nek se oni dogovaraju, možda nešto i dogovore. Nije mi neka sila prodati, ionako dok dobijem lovu odmah ju i potrošim, pa bolje da je uopće ni nemam. :blackeye
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

malo je ljudi kojima nije sila prodati,a i kome nije sila taj opet mora platiti troškove skladištenja koji nimalo nisu jeftini.da li će to čekanje pokriti troškove skladištenja ako i bude kasnije nešto veća cijena,a gdje su kamate na repromaterijal,a čime kupiti gorivo?malo je onih koji si mogu priuštiti da ga tako nazovem luksus.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Re: Cijena psenice 2009

josip123 kaže:
malo je ljudi kojima nije sila prodati,a i kome nije sila taj opet mora platiti troškove skladištenja koji nimalo nisu jeftini.da li će to čekanje pokriti troškove skladištenja ako i bude kasnije nešto veća cijena,a gdje su kamate na repromaterijal,a čime kupiti gorivo?malo je onih koji si mogu priuštiti da ga tako nazovem luksus.
vidi 20 lipa na tvoju količinu pokrije ti sve troškove od 6 mjeseci skladištenja i još ti ostane para to su sve trgovci lupež
i koji vataju u mutnom tako da ju kupi odtebe što jeftinije a onda on čeka ono za što se opet seljaci izbore s prosjedima veču cijenu da je dalje proda vidi oni su prodali tvoju repicu a ti još ni cjenu neznaš pa di to ima treba skladištit i čekat bolju ponudu definitivno
 

Najnoviji postovi

Na vrh