• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

L

las2

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Izvoze psenicu za 0,75 kn, a poslje ce je uvoziti po kunu i nesto...
Gdje je tu logika???
Bitno da se vecina silosa unistila, neki za trg. centre... Tako je to kad budale upravljaju s državom..
 
A

agrocro

Guest
Re: Cijena psenice 2009

daniels kaže:
štoviše osobno mislim da nebi ni trebala kapitalna ili poticaji da možeš svoj proizvod uredno prodat i naplatit po normalnoj cijeni.

evo cijele filozofije...zastiti proizvodjaca hrane cijenom proizvoda..uvjetuj to dobrim prinosima i bit ce mir u kuci!!..tako europa funkcionira vec desetljecima i drze proizvodjace hrane kao kap vode na dlanu..

a kod nas nitko ne spominje petrokemiju koja je digla cijenu najveceg inputa u poljoprivrednu proizvodnju mineralnog gnojiva za vise od 100% i zastitarske tvrtke koje su takodjer izasle sa cijenama 30% vecim od prosle godine..

prosle godine kilogram psenice iznosio je 1,5 kn na ulaganja primjerice NPK 7:20:30 od 2,3 kn za kilogram...a ove godine namecu nam cijenu psenice 0,8 kn kada je cijena NPK 7:20:30 skoro 6 kn..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

osobno se vodim logikom, jest moram al nemoram imat lukzusni auto,ili slično.
kad bi budale to shvatile bilo bi nam dobro svima,bitno da imaju aute po 300 ili više tisuča €.
a tebi evo 80 lipa.
nedugo sam slušal čini mi se da je bila riječ o Danskoj vladi koja ima 8-9 službenih vozila a naši 120.
ma trebalo bi jednostavno im nedat žito dok ne plate.
kad bi ga imali gdje stavit.
na vagu puta toliko lovu na sunce pa istovarit.
naravno da nije moguće al bilo bi ljepo.
 

nikola2104

Novi član
Tu od
19 Sij 2009
Poruka
25
Re: Cijena psenice 2009

AKO CEMO VEC O LOGICI U BOSNI ZAŠTITNA CIJENA 40KM(160 KUNA),DA PLATE ŽITOZAJEDNICI 140KN ZARADILI I ONI I ŽITOZAJEDNICA A MI U BANANI,E DA I U BOSNI JEFTINIJI KRUH
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

ak sam shvatil dobro 100kg=160kn u Bosni?
 
L

las2

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Nama, ratarima u hrvatskoj da bi nesto malo zaradili treba zito biti oko 1,10-1,20kn.
No stanje na burzi je 0,70-0,80kn.
E sad kako proizvesti jeftinije zito, tj. kako biti u plusu ako je cijena ispod kune?????????
U drugim zemljama ratari prodaju po cjenama ispod kune, kako im to uspjeva???
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Cijena psenice 2009

ili dobivaju masne poticaje ili ce bankrotirat kao i mi...
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Cijena psenice 2009

pa kad nas petrokemija guli duplo, u srbiji gnojivo je u pola cijene.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

ne sam u srbiji
pa bilo je na televiziji kad je išla sjetva kuruza da se čovjku isplatilo uvest iz austrije umjetna gnojiva.
razlika mu bila čini mi se 50000kn.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

o cijeni pšenice više nitko ni ne govori,izgleda da je i novinarima ta tema dopizdila.a nama kamate idu a i troškovi skladištenja.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Cijena psenice 2009

Najgore je što se po cijeni pšenice formiraju i cijene pivarskog ječma ,repice i ostalih žitarica tako da mnogi koji pšenicu i ne siju ovise o cijeni iste.Ako ovaj cirkus ne završi do kraja idućeg tjedna treba nešto hitno učiniti jer ne radi se tu samo o pšenici nego o kompletnoj poljoprivredi,toliko su obezvrijedili sve polj.proizvode da stvarno više neznam šta i uz kakva ulaganja sijati.Ja sam imao 105 ha žetve svojih površina,prinosi odlični na sve tri kulture a sad sam doveden u situaciju da razmišljam da li uopće više sijati jer svjesno ići u gubitak nije normalno.Neka uvedu poticaj na ugar kao u EU pa će se brzo napraviti reda na tržištu.Kolega mi radi na carini kao fitopatolog i tvrdi da se kvalitetna pšenica ne može uvesti izvana bez 1,30kn,dakle ovo što nam plasiraju o jeftinoj pšenici vani je priča za malu djecu.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

ma sve je ovo početak kraja,ja sam bio prisiljen da za repicu napravim fakturu po 1,50kn s tim da će mi platiti razliku u cijeni kada se ista odredi,ali to mnogi nisu uspjeli dogovoriti a novac im treba.od kukuruza iz 2008 sve je krenulo nizbrdo :roll: :(
 
D

dmeter

Guest
Re: Cijena psenice 2009

josip123 kaže:
ma sve je ovo početak kraja,ja sam bio prisiljen da za repicu napravim fakturu po 1,50kn s tim da će mi platiti razliku u cijeni kada se ista odredi,ali to mnogi nisu uspjeli dogovoriti a novac im treba.od kukuruza iz 2008 sve je krenulo nizbrdo :roll: :(
Ljudi moji oni vas zajebavaju cijena na svjetskom tržištu 330 do 480 $ dolara plus prijevoz do Evrope
Australija 320 $ ta kad bi se uvezla iz Australije kod nas bi koštala 3 kn kg
Francuska 180-190 Eura tona Mađari mogu davat i mukte šta se vas tiće vi morate uprit da se uveze zaštitna carina na žitarice od 50Eura tona i to je to i nemojte prodavat vaš trud đabe radije ga dajte stoki ili pognjojite zemljište s njim.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

mislim da bi se željena cijena brzo postigla da opet izađemo sa traktorima na ceste i granične prijelaze sada kada je špica turističke sezone pa da turisti ne mogu ni u hrvatsku a ni iz hrvatske.tada bi se vjerovatno odmah dogovorila nekakva realna cijena.čujem na dnevniku da je cijena u srbiji 1,30kn,a oni imaju i jeftiniji repromaterijal od nas i veću cijenu žita,pa se ja pitam kako njihovi otkupljivači mogu otkupljivati po 1,30kn,a ovi naši ne plaćaju ni kunu.ako ovako nastave uskoro u hrvatskoj neće imati od koga otkupljivati ratarske kulture jer dosta nam je ovih ucjenjivanja.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Cijena psenice 2009

Gdje si cuo da je u srbiji 1,3kn? to nije tocno.
U makedoniji je 1,45kn a u srbiji je oko 0,75kn-ali imaju kojekakve pogodnosti npr pola zita za traktor,pa dio za robne rezerve i slicno.
Ali 1,3kn nije.
Ali vjerujem da je cjelokupni proces proizvodnje u srbiji jeftiniji sto znaci da i psenica moze biti jeftinija.
Ali tih 80lipa sto nude nama je ne nisko nego potpuno neprihvatljivo-iako vjerujem da se i na tu cijenu moze naci koji biser da ce na tv izjaviti da je solidno zaradio-cudima nikad kraja.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

pogledaj hrt-ov dnevnik prilog iz srbije pa ćeš vidjeti o čemu pišem.ako lažu novinari lažem i ja.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

da danas sam navečer gledao i rekli su da je u srbiji 1,30kn kila žita ali nije bio hrt nego nova tv
 

Najnoviji postovi

Na vrh