• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

A

agrocro

Guest
Re: Cijena psenice 2009

seljak03 kaže:
Slažem se sa vašim komentarima ali imamo jedan VELIKI problem ništa ne činimo da nešto promjenimo. Ja prdlažem blokadu svih otkupnih stanica, mlinova, pekara, blokadu cesta tj. auto-puteva (dok je stranaca) da vide stranci kakvu imamo vlast.
POSEBNO SAM LJUT NA MAVROVIĆA KOJI DAJE TAKVE IZJAVE DA JE TO STRAŠNO NJEGOVU BI IMOVINU TREBALO KONFISKOVAT PA DA VIDI MALO KAKO JE TO KAD TI NEKO UZIMA TRUD MUKU I ZNOJ A TI NEMOŽEŠ NIŠTA. SRAM DA GA BUDE NE VRIJEDI NI KOLIKO JE CRNO POD NOKTOM KOD gospođe Vlatke Pokos.

PITAM SE ŠATA BI SE DESILO KADA BI SELJACI FAKTURIRALI SVOJU ROBU PO CIJENI KOJU SAMI ODREDE DALI BI KUPAC MORAO TO ISPLATITI?
JER MI MORAMO PLATITI REPRO MATERIJAL KAKO NAM PRODAVAČ ODREDI. ŠTO ZNAČI MI SMO SADA PRODAVAČI I MI KROJIMO CIJENU.

blokirati sve...nepreostaje nam nista drugo,, ali kako i to napraviti sa ovim placenicima koji nas predstavljaju??

mavrovicu stavi se u top i ispucaj kod todorica!!..dali su mu hektare drzavnog zemljista, da ekoloski proizvodi i dize milijunske poticaje..al na osnovu cega??..sta smo mi ocekivali da ce nas mavrovic podrzavati??
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

sve izračunat i po tome napravit cijenu pšenice pa ko oče nek kupi.bilo bi ljepo tak.
mogu oni uvozit i držat se cijena svjetskog tržišta,baš me zanima od kud državi novci da plati ak uvozi a sad nema novca.
a činjenica je ak ne radiš,proitvodiš nešto da možeš prodat.
od kud češ kupit nešto
a država odnosno oni koji sjede tam, sam troše a ne proizvode.
 
A

atomizer

Guest
Re: Cijena psenice 2009

dečki njima paše da mi čim manje proizvodimo jer uvoz tada radi i neko debelo zgrče pare.boli njih kara za nas.država ne kupuje pšenicu.kupuju privatnici.država po svakom uvozu robe naplati PDV i zdravo!slažem se s izjavom da to nije nikakvo rješenje za hrvatsku več zasukat rukave i raditi.samo rad če nas izvuči......aliiii treba prvo da si pojedinci napune zalihe pa onda nek se drugi .ajebavaju privredom i zdravom ekonomskom strategijom.

mavrović je totalno razočarenje i nemam više komentara.
šta se pak cijena tobožnjih tiče pšenice u okruženju mislim da se ko pijani plota drže za tu mađarsku.nek odu u srbiju pa vide cijene ili u bih.
dalo bi se o svemu razglabat do božića.
šta nas stalno kaj se repromaterijala tiče vežu uz petrokemiju.dajte onda uvezite gnojivo konkurentno iz neke druge zemlje koje je kvalitetnije i jeftinije.
friščić je isto danas prosral izjavu na tv-u oko proizvodnje i ulaganja u jedan hektar pšenice.
treba zatvoriti sve granične prilaze i bez obzira na turističku sezonu jer drugačije se njih nebude postavilo na pravu poziciju i da se ozbiljno pozabave strategijom oko proizvodnje.dokle god su traktori u dvorištu oni su u prednosti.treba pregovarat kad nebudu turisti mogli ni van ni unutra .e onda mi pričaj priče i prodaji muda pod bubrege dok ti svaki dan blokada granice odnosi na milijune eura zarade.
 
F

Fendt 309

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Nisam još komentirao oko ove teme ali svaki dan pratim što ima,ako ima,novo vezano uz tu famoznu cijenu.Nisam neki velik proizvodjac ali sam imao malo manje od 10 ha pšenice.U silose u Garešnici sam predao 56200 kg pšenice.Bila je zasijana i odrzavana po svim agrotehnickim normama.Volim obradjivati zemlju i širio bih proizvodnju ali sam jako razocaran nastalom situacijom,kao i vi svi.Moramo pokusat stat na kraj ovakvim ucjenjivacima i bahatim lopovskim otkupljivacima po 82 lipe!To je cisti gubitak i ne vodi nikamo.Krenulo se sa postenom predlozenom otkupnom cijenom od1,25kn.Ta bi cijena uokvirila trosak proizvodnje i famozni poticaj bi bio nasa placa.Ne vjerujem da ce drzava ispostivat obecanja oko isplate poticaja i dodatnih 15 lipa o kojima uopce nije trebalo pregovarati kad se samo podsjetimo obecanja za poticaj za kukuruz.Te novce vjerojatno nebudemo vidjeli.Ionako ce rastrgat i rastegnut taj osnovni poticaj do ko zna kad.Moje misljenje je da se sve daleko otgnulo i da je mozda i kasno.No goriva u traktorima cemo jos trebat skupiti za jedan sveobuhvatni prosvjed,barem da se malo vratimo u javnost i pokazemo da nismo budale.Ljudi POZURIMO!
 
F

Fendt 309

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Mavrović i njegovi istomišljenici ne zastupaju seljake i svojim izjavama i vrijeđanjima to ni ne zaslužuju.To su BUDALE!
 
S

seljak03

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Meni se čini da je sada pet do dvanaest za nekakve promjene. Ali mi nemamo nijednu osobu toliko kvalitetnu i kariztmatičnu da nas povede za sobom. Jer ova vlast je uništila i ono malo dostojanstva i poštenja razbila nas je kao bugar skupštinu a vodi se onom parolom zavadi pa vladaj. Nama fali jedan seljačka buna (GRAĐANSKA) ali u pravom smislu te riječi ne ovo što novinari rade i nazivaju.
Sada sam se sjetio izjava pretstavnika žito zajednice iz 2007 godine kada gospodin u PLODOVIMA ZEMLJE izjav da pšenicu nemogu da plate više od 0,75 lipa jer će oni bankrotirati da bi mjesec dana kasnije pšenicu koju su nakraju otkupili po 1,00 kn prodali po 2,00 kn i više a zatim podignu cijene pekarskih proizvoda.
2008 cijena pšenice je 1,50 kn seljaci su tražili 2,20 kn a cijena pekarskih proizvoda i dalje ostaje ista. Zatim gospodin u istoj emisiji daje izjavu kako će cijena pšenice biti izračunata na osnovu troškova u ovoj godini koji se sada zaboravljaju jer opetr pekari gube.
I još jedan podsjetnik bivša podprijecednica vlade a sadašnja premijerka prije mjesec i pol dana kaže da se zakon mora poštovati a šta je sa poticajima za 2008 godinu tu ne važi zakon tu važi samo IDEMO DALJE S MALO VITRA DO UPLE PLUĆA (a možda i do SVINSKE GRIPE)
Izvinjavam se zbog dužine teksta ali ova i prethodna vlada imaju materijala A JOOOOJJJJJJJJJJJJJJJ.

HVALA.
 
K

korisnik2408

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Izgleda da nije svinjska gripa, sada spominju bakteriju legionelu. Hoce to u klimatiziranim prostorima. Neke stvari se ne mogu kupiti novcem (na primjer zdravlje).
 
R

rizla 34

Guest
Re: Cijena psenice 2009

U potpunosti se slažem sa seljakom 03 ...nikome ništa nisu dirali u 2008 niti plaće niti penzije samo su nas zakinuli....mislim da je vrijeme da izađemo na ulice i sve naplatimo...treba tražiti da i njima svima uzmu u 2008 koliko su i nama !!!!!!!!!
 
T

tomonh

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Danas čuo da je u tjeku provjed u Čakovcu o cjeni pšenice.Navodno da je i Žito pristalo na 0.95kn,te da je laslo odustao od daljnjih prosvjeda....
 
S

seljak03

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Možemo pristati na sve uzeli su pekari i srce i dušu MAMU IM ŠIPTARSKU. Dali sada pekarski proizvodi idu dole barem 30% koliko je pšenica pojeftinila. E moj narode treba odustati od sjetve pšenice definitivno. A umesto nje sijati djetelinu uz malo lijepog vremena može se fino zaradit jer cijena sijena je min. 0,80 lipa pa kad uzmeš da je 400 bala po Kj a prosječna težina oko 13kg što znači 5200kg i puta 0,80 lipa to je jednako 4160,00kn + poticaj od 1200,00 kn po hektaru a pšenicu će ŽITOZAJEDNICA ionako uvesti za 0,01 lipu sa Budimpeštanske burze tu je uračunat i prijevoz sa sjevernog na južni pol.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Cijena psenice 2009

Čekajte ljudi, trebat će oni nas, ne zvao se ja kako se zovem. Ovo je ovakva godina, bit će gorih za nas, ali bit će i za njih. Nikad jednom ne osvane dok drugom ne osmrkne. Jadan seljak progutat će i ova sranja, zato jer je takav kakav je.
Nije samo sa pšenicom tako kako je. Nas povrtlare deru sa cijenama da ne znam kako ću pokriti trošak ovu godinu. No neću u offtopic.

Kažem ja vama, doći će vrijeme kad će se seljaka pitati šta i kako će se jesti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Cijena psenice 2009

cabage kaže:
Čekajte ljudi, trebat će oni nas, ne zvao se ja kako se zovem. Ovo je ovakva godina, bit će gorih za nas, ali bit će i za njih. Nikad jednom ne osvane dok drugom ne osmrkne. Jadan seljak progutat će i ova sranja, zato jer je takav kakav je.
Nije samo sa pšenicom tako kako je. Nas povrtlare deru sa cijenama da ne znam kako ću pokriti trošak ovu godinu. No neću u offtopic.

Kažem ja vama, doći će vrijeme kad će se seljaka pitati šta i kako će se jesti.

POTPISUJEM
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

cabage kaže:
Čekajte ljudi, trebat će oni nas,
Kažem ja vama, doći će vrijeme kad će se seljaka pitati šta i kako će se jesti.

slažem se s tobom,pajceka prikoljem,krumpira,salete iz vrta,pšenicu zmeljem eto kruha.
a vrijeme je da ovi u vladi počnu mršavit lakše ih preskočit neg obič.
 
A

atomizer

Guest
Re: Cijena psenice 2009

ljudi dok oni nas budu trebali naš če život i proči.tako su govorili i za vrijeme socijalizma pa ništa.kada je tko trebao seljaka u ovoj državi osim za budalu nažalost.od svega toga ništa dokle god smo razjedinjeni i ne povede nas pametna glava koja zna strategiju a ovo kaj nas budu kak ti trebali to su puste priče.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Re: Cijena psenice 2009

cabage kaže:
Čekajte ljudi, trebat će oni nas, ne zvao se ja kako se zovem. Ovo je ovakva godina, bit će gorih za nas, ali bit će i za njih. Nikad jednom ne osvane dok drugom ne osmrkne. Jadan seljak progutat će i ova sranja, zato jer je takav kakav je.
Nije samo sa pšenicom tako kako je. Nas povrtlare deru sa cijenama da ne znam kako ću pokriti trošak ovu godinu. No neću u offtopic.

Kažem ja vama, doći će vrijeme kad će se seljaka pitati šta i kako će se jesti.

Nažalost, to ti je malo vjerojatno. Prije će ti doći i opljačkati te nego doći i kupiti. Jer kad počne glad u gradovima, nahuškat će sirotinju na "bogate" seljake i objasniti im da su oni krivi za stanje u državi. Uputa koja slijedi: idite i uzmite im jer je to njima višak !!!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Cijena psenice 2009

atomizer kaže:
ljudi dok oni nas budu trebali naš če život i proči.tako su govorili i za vrijeme socijalizma pa ništa.kada je tko trebao seljaka u ovoj državi osim za budalu nažalost.od svega toga ništa dokle god smo razjedinjeni i ne povede nas pametna glava koja zna strategiju a ovo kaj nas budu kak ti trebali to su puste priče.
ZJ kaže:
Nažalost, to ti je malo vjerojatno. Prije će ti doći i opljačkati te nego doći i kupiti. Jer kad počne glad u gradovima, nahuškat će sirotinju na "bogate" seljake i objasniti im da su oni krivi za stanje u državi. Uputa koja slijedi: idite i uzmite im jer je to njima višak !!!

Ako vi tako gledate, uopće se ne morate baviti poljoprivredom. Šta bi se ja bavio nečim u čemu nemam i ne vidim prosperiteta.
 
S

seljak03

Guest
Re: Cijena psenice 2009

cabage kaže:
atomizer kaže:
ljudi dok oni nas budu trebali naš če život i proči.tako su govorili i za vrijeme socijalizma pa ništa.kada je tko trebao seljaka u ovoj državi osim za budalu nažalost.od svega toga ništa dokle god smo razjedinjeni i ne povede nas pametna glava koja zna strategiju a ovo kaj nas budu kak ti trebali to su puste priče.
ZJ kaže:
Nažalost, to ti je malo vjerojatno. Prije će ti doći i opljačkati te nego doći i kupiti. Jer kad počne glad u gradovima, nahuškat će sirotinju na "bogate" seljake i objasniti im da su oni krivi za stanje u državi. Uputa koja slijedi: idite i uzmite im jer je to njima višak !!!

Ako vi tako gledate, uopće se ne morate baviti poljoprivredom. Šta bi se ja bavio nečim u čemu nemam i ne vidim prosperiteta.

Prosperiteta u poljoprivredi ima ALI ima jedan problem ako u trgovini "prodavač" određuje cijenu zašto onda seljak ne odredi cijenu svojih proizvoda? Nju će ipak odrediti kupac gdije je tu logika neznam.
I još nešto o prosperitetu prijatelju CABAGE zamisli situaciju.
Jesen je ti posiješ konkretno pšenicu i održavaš je u naj boljem redu tj. perfektno a onda dođe žetva i dođeš da sa kombajnom da skineš usijev kad ono belaj pšenice nema. Di je tu prosperitet a dug u zadruzi ostaje. Malo razmisli o tome ali bez ljutnje.
 
B

bok123

Guest
Re: Cijena psenice 2009

poloprivreda je posao i rizik. nekad dobro nekad manje dobro. Ali svake godine imaš šansu ponovo pokušati.
Svake godine isti problemi. cijene jeftina hrana - jeftini radnik.
Cijenu hrane nikad ne određuje seljak.- ali kad je ispod svake ekon. logike ima pravo i treba se buniti.
Država je tu da zaštiti ne samo seljake, već i radnike i ostale državljene. bez poticaja nema ni pšenice, a bez pšenice cijena na mađ.burzi sigurno ne bi bila za hrv. 0.80 kn. to se vidi od željeza pa do banaka pa na dalje onda postajemo tek pravi robovi. jesti moraš.
eto, dosta za danas.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Cijena psenice 2009

seljak03 kaže:
Prosperiteta u poljoprivredi ima ALI ima jedan problem ako u trgovini "prodavač" određuje cijenu zašto onda seljak ne odredi cijenu svojih proizvoda? Nju će ipak odrediti kupac gdije je tu logika neznam.
I još nešto o prosperitetu prijatelju CABAGE zamisli situaciju.
Jesen je ti posiješ konkretno pšenicu i održavaš je u naj boljem redu tj. perfektno a onda dođe žetva i dođeš da sa kombajnom da skineš usijev kad ono belaj pšenice nema. Di je tu prosperitet a dug u zadruzi ostaje. Malo razmisli o tome ali bez ljutnje.
Dakle, bez uvrede, ali neće meni netko pametovati kako to izgleda biti dužan i biti u govnima sa cijenom do grla. I ja imam godišnju ratu kredita 200 tisuća kuna koju moram najprije odraditi da bih mogao računati na neku kintu. I meni nestane roba s polja i propadne mi nekoliko desetaka tisuća kuna u polju jer je tržište takvo kakvo je. I jučer sam išao čekati lopove do u mrkli mrak. Kažem samo, ako netko ne vidi prosperitet u svom poslu, neka se primi nečeg drugog. Šta vrijedi iz godine u godinu kukati i stalno jedno te isto raditi. Nije ničija glava za čavle zatucati, mislim.
I, da znam kako je to održavati pšenicu u najboljem redu i na kraju popušiti...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
Re: Cijena psenice 2009

aj da presječemo malo.

koja je cijena sjemenske pšenice i koliko je ide na ral/jutro?
htel bi si napravit kalkulaciju koliko bi je sijal.
 
Na vrh