• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

agrocro kaže:
svjeze informacije su da agrokor od nagodinu uopce nece vise ugovarati proizvodnju psenice :idea: izgleda ce samo otkupljivati gotovu hranu..ljudi ostaju duzni masovno pa tko ce se tuziti na sudovima toliko?? samo oni otkupljuju izgleda po 95 lipa s tim da agrokor u otkupu ne predstavlja mozda nekih 6-7% ukupno otkupljene psenice, oni imaju svoju..dakle nisu nikakvo mjerilo otkupne cijene! samo me zanima u kakvoj su shemi sa vladom i udrugama koje nas trebaju zastupati???...to je trojac koji nas zakopava a mi tu nemozemo bas nista :evil: :evil: cijela filozofija
Agroprerada Ivanić Grad od 1.5.2009. Belje više neće raditi koperacije.
Trebali smo radit repicu, al vele da nema više kooperiranja ni za uljanu repicu ni za pšenicu.
A mislim da to govori da nema ni u proljeće za kukuruz i soju...
Divota...
 
K

KRESO

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Rajtek kaže:
agrocro kaže:
svjeze informacije su da agrokor od nagodinu uopce nece vise ugovarati proizvodnju psenice :idea: izgleda ce samo otkupljivati gotovu hranu..ljudi ostaju duzni masovno pa tko ce se tuziti na sudovima toliko?? samo oni otkupljuju izgleda po 95 lipa s tim da agrokor u otkupu ne predstavlja mozda nekih 6-7% ukupno otkupljene psenice, oni imaju svoju..dakle nisu nikakvo mjerilo otkupne cijene! samo me zanima u kakvoj su shemi sa vladom i udrugama koje nas trebaju zastupati???...to je trojac koji nas zakopava a mi tu nemozemo bas nista :evil: :evil: cijela filozofija
Agroprerada Ivanić Grad od 1.5.2009. Belje više neće raditi koperacije.
Trebali smo radit repicu, al vele da nema više kooperiranja ni za uljanu repicu ni za pšenicu.
A mislim da to govori da nema ni u proljeće za kukuruz i soju...
Divota...
iz mojih izvora agrokor je svu proizvodnju ugovorio u srbiji , i sve će uvesti
 
S

seljak03

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Čujem da je ministar izjavio da nesmijemo blokirati granice jer će mo ugroziti turizam i braniti promet drugim ljudima. Sa tom izjavom se mogu djelomično složiti ali seljaci čekaju već dva mjeseca cijenu pšenice i ništa ako je tržišna cijena kako je onda Agrokor u mogućnosti platiti 0,94 lipe a žito zajednica 0,80 znači oni nama daju 0,80 lipa i prodaju Agrokoru i seljak nema para da kupi klin gdje će okačiti ZUBE.
Sjećam se da je prošle godine 2008 cijena pšenice u Budimpešti sredinom drugog mjeseca iznosila 2,10 kn isporuka srpanj 2008. žito zajednica nije tada izašla sa cijenom već je ćutala i čekala da se pšenica spremi u silose i onda izašla sa cijenom uz puno natezanja ali ne ko sada SRAM NEKA IH BUDE KOMPLETNOG VRHA.
ZAKON TREBA DA SE POŠTUJE (izjava bivše podprecednice vlade a sadašnje premijerke) A POTICAJA NEMA PA NEMA stvori se nabrzinu neka uredba i tako to završava.
 
G

Guest

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Da li netko nešto zna o prosvjedu koji će se održati sutra u četvrtak.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
Re: Cijena psenice 2009

LANDREJ kaže:
Da li netko nešto zna o prosvjedu koji će se održati sutra u četvrtak.
seljačke udruge najavila su za četvrtak 27. kolovoza u 11.55 sati prosvjede u sklopu kojih će blokirati 13 graničnih prijelaza u Slavoniji - u Donjem Miholjcu, Duboševici, Batini, Baranjskom Petrovom Selu, Erdutu, Gunji, Županji, Bajakovu, Tovarniku, Iloku, Slavonskom Šamcu, Svilaju, Staroj Gradiški, Terezinom Polju i Slavonskom Brodu.
 
H

Helena

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Ma ljudi moji kapitalizam je u pitanju nema više klasičnog seljaka ,sad je smo u pitanju kvalitetan biznis i profit od tog biznisa ,Kapital ,bilo to strani ili domaći nema socijalnog aspekta u sebi. On sam po sebi ima za cilj da stvara profit ,i to mu je jedini cilj . Prema tome treba se kaniti pojma seljak i preuzeti pojam farmer . :scratch
 

nikola2104

Novi član
Tu od
19 Sij 2009
Poruka
25
Re: Cijena psenice 2009

Neispravan link obrisan! [tt_news]=46597&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=2fd192abd6
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Cijena psenice 2009

-može jedno pitanjce !
-jučer razgovaram s jednim kolegom, veliki proizvođač ( 360 ha radi zemlje ), ostavio pšenicu na skladištenju, nadao se čobijevoj skladišnici, kaže mi ništa od toga, firma gdje je uskladištio, traže ga 18 kn po toni za skladištenje, košta ga to oko 70.000,00 kuna tako da mu penica ispada sada po 52 kune
-ljudi dali je to moguće ima li išta od skadišnice !!!
 
B

bok123

Guest
đakovština

Nitko ništa ne piše, kao da nas se ne tiče. Gdje je pšenica, gdje je lova? Danas oni sutra mi.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: đakovština

Odlično.Nitko ništa nije znao i nitko ništa nezna-jedino se znade pšenice i love nema.Jučer Podravka danas Đakovština a sutra......?????????????????
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: đakovština

branko64 kaže:
Odlično.Nitko ništa nije znao i nitko ništa nezna-jedino se znade pšenice i love nema.Jučer Podravka danas Đakovština a sutra......?????????????????
Znali su mnogi samo su žmirili ! Tek kad je i njih stisnulo onda su počeli plakat e malo je kasno za to .
 
M

MOCO

Guest
CIJENA PŠENICE 2010

Danas su se,navodno, sastali ministar,otkupljivaći i seljaci i dogovorili NIŠTA!
Neki tamo nudi 0,9 kn pa valjda misli do Božića zaraditi još toliko. Neznam o kome se radi, ne spominju ovi u vijestima.
Nayebali smo ove godine, totalno će nas uništiti!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Prije dan-dva na 24 sata citam da je 'Podravka' ponudila otkupnu cijenu 1kn/kg.
 
R

Rajtek

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Agrokor 0,98 kn/kg za standard kvalitete.
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

to je točno kićo
podravka je dala cijenu 1 kn
 
M

MOCO

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Razumujem ja da trgovci hoće robu zabadava, jer stvarno 1kn ne pokriva troškove, a poticaj znamo kako dobivamo, ali u cijelom svijetu ima problema s pšenicom. Sada je i u Rusiji gužva-suša, navodno neće imati ni za sebe dovoljno.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Ja još nemogu svu pšenicu da pokosim ,zato što je u njive mekano a negde još ima i vode.Danas smo pokosili nešto, dokle je kombajn mogao da ide a da se ne zaglavi.Uopšte nije izgubila na kvalitetu .VL 13,HL 76 aprinos sa oko 2 kj je 6700 kg.Imam još 10 kj takve pšenice.Kod nas su objavili cenu oko 130 e/t.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: CIJENA PŠENICE 2010

znači kod vas je oko 95 lipa kila pšenice. to kod vas možda i nije tako loše jer je kod vas repromaterijal dosta povoljniji,barem se tako čini.
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

jučer navečer je todorić govorio da će biti cijena pšenice 1,40 kn :D :D :D :D :D :D
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

"kod nas je 1.20kn/kg, pšenice nema u europi...."
Mislim da je to okolina Virovitice i radi se o privatniku.
Žito Osijek nudi 98 lip/kg i požuruje da odlučiš hoćeš li prodati ili ne (nervoza) po starim standardima iako je novi
objavljen u NN 86/10.
 
Na vrh