• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

inače u drugim državama cijena je po 1,60 tako da je todorić rekao"ako može biti u drugim državama cijena 1,60 kn a oni znaju svoju cijenu prije žetve a hrvati neznaju cijenu pšenice poslije žetve"
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

filipkc
tako da je todorić rekao
jučer navečer je todorić govorio

Jel to informacija dok si todorića gledaou u oči ili si negdje čuo ili pročitao
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

batad, to sam slušao na radiju
ne sam nego s još nekolicinom ljudi tako da oni mogu potvrditi da ne lažem
a sad dal je todorić istinu pričal il ne to samo bog zna
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Taj radio nije dobacio do Slavonije -kolonije. :butthead:
Ovdje se samo čulo da će se i Agrokor uključiti u otkup pšenice iako su se još od jeseni kleli da im pšenica ne treba,imaju je pune silose , više od svojih potreba,organizacija sjetve i otkup im nije isplativ ....
Nema logičnog objašnjenja nego da je pretador nanjušio "meso".
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

jbga neznam onda al ja znam da je on rekao cijenu od 1,40 kn sad dal je to istina ili ne pitaj boga
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,885
Re: CIJENA PŠENICE 2010

MAlo se mijesam u temu iako nemam veze sa psenicom,sve mi to smdri da bude neko strpao hrpe novaca u dzep u ratari ce opet po neznam koji put dobit G*vno za svoje zito!
Oce sad dat neku mizernu cijenu da bi prodali po duplo visoj cijeni...pa do kad ce to tako ici???? :evil:
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

to tak ide zato kad je hrvatska u kur*u
zeznuli su nas po cijeni mlijeka po kunu litra
sad neznam dal je još ta cijenu kunu ili se podigla ali to je sramotno
hrvatska kupuju iz bosne mlijeko inače ali umjesto da nas oni spase iz krize oni nas još bolje uvlače u nju
ja neznam kak ih nije stid i sramota da nas tak zajebavaju
 
T

tomonh

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Jučer čovjek iz žita rekel na telefon pšenica 0.98 a repica2.08 a prije par dana nisu bili zainteresirani za otkup nagla promjena...kod njih prinosi 3-5t/ha
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: CIJENA PŠENICE 2010

znači cijena repice ipak ide preko dvije kune,a ovi u agronomu meni rekli da je sada oko dvije kune cijena repice.
 
D

dedek

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

U Mađarskoj je cijena pšenice prije 2-3 tjedna bila 1,20 kn
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

ja sam prodal pšenicu po 1,10kn
i to je cijena pšenice u podravki
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: CIJENA PŠENICE 2010

pa zar podravka nije izašla sa cijenom od 1kn/kg?
kome si ti prodao podravci ili nekome drugome i kakav je standad vrijedio za pšenicu?
 
F

filipkc

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

cijena je 1,10 u podravki nek sam ja prodal jednom čoveku isto po 1,10 kn
 
M

MOCO

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Ne razumijem to sa starim,pa novim standardima! U čemu je razlika, neka mi neko samo bitno objasni.
Kako mi je bolje da ju dam po starom ili novom standardu?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Nažalost mislim da ti nemaš izbora birati po kojom standardu da je prodaš - novom tj onom koji bi trebao vrijediti ove godine i koji je povoljniji za proizvođača ili starom koji je povoljniji za otkupljivača po kojom će ti sigurno obračunati predatu pšenicu.
Tko još danas poštuje zakone (N.N. br 86) ako je dovoljno jak a druga strana dovoljno slaba?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: CIJENA PŠENICE 2010

agronom iz požege pšenicu plaća 1,1kn/kg,ali ja još uvijek ne želim trgovati jer ipak očekujem veću cijenu.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: CIJENA PŠENICE 2010

-prijatelji po forumu, što napraviti ?
-papuk našice nudi 1,1 za pšenicu, obračun po starom standardu i dok odbiješ bjelu primjesu u prosjeku 10-11 % ispada cijena oko 1,01 za kg i što napraviti dati im po toj cjeni ili ići na uskladištenje pa što nam BOG da... :roll:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Možda ti ovo može pomoći u odluci
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp ... STI=127981
Ali koliko puta smo se opekli na politiku i politikanstvo ?????????
Slušajući intervju na radiju Osijek na direktno pitanje "Zdravčeviću koliko vi imate pšenice" u maniru iskusnog političara je odgovorio samo da je upola manje. Od čega upola manje. Od ništa ili od nešta.
Uopće mi nisu jasne te političke igre osim što znam da su "političke igre" i zašto je sad on osjetio potrebu da se javi kad ga nitko ništa ne pita i to s pravom poslije slavnih pregovora prošle godine i još sjajnih naputaka što da seljaci rade kaji su
polije njegovih briljantnih procjena i savjeta urodili debaklom na račun seljaka - naravno. Probajte se malo prisjetiti.

Uopće mi nije važno da li ti po kojima on pljue imaju ili nemaju pšenice ako se oni izbore za nas koji je imamo.
Takođe nije važno u kojoj su stranci, koliko zemlje rade, koliko imaju zubi ako su njihovi vlastiti .

Mogao bi još ali , prisjetite se i sami ...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: CIJENA PŠENICE 2010

ja mislim da će cijena ipak rasti i da treba još malo sačekati ali sve je to dvosjekli mač pa bi bilo najbolje da svatko odluči sam i da ne sluša previše šta drugi pričaju da im poslije oni ne bi bili krivi.iskreno ja se na momente dvoumim da dam žito za 1,1kn ali ipak ću još malo reskirati pa biti ili bos ili hadžija :blackeye
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: CIJENA PŠENICE 2010

-nisam u gabuli da ju moram dati, ali si postavljam crne scenarije -kad uzimaš pšenicu van ona je tobože standard kvalitete, ali tu nema garancije mogu mi u kamione nasuti iz silosa najlošiju pšenicu i kad ju dovezem u neki mlin oni vele etu imaš još 10% primjese pa i oni odbiu (ili da ju uopće neće zbog kvalitete) i kome da se ja žalim "Čobiju" a kakvi su danas lopovi svašta možeš očekivati, išao pitati u silos da oni meni daju moju bijelu primjesu, a ne oni nemaju takvu praksu da to daje , to im je čista zarada (po mome razmišljanju), na 10 t uzmu 10% bjele primjese to je 1 t iz koje izvuku 40-50% brašna a ostalo ode u posije a same posije skuplje nego naše žito, a isto nisu platili ni lipe
-dosta sam konzervativan pa ću poštivati staru narodnu "bolje vrabac u ruci nego golub na grani", a lupat ću glavom zbog "tko ne reskira taj ne profitira"... :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh