• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Cijena psenice 2009

ja sam išao sa 100kg rennana na jutro,a cijena mu je bila 4,2kn/kg
 
S

seljak03

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Izvinjavam se ako sam bilo koga uvrijedio ili povrijedio a posebno izvinjenje CABAGE-u.
Ali iz predhodnih postova učinilo mi se da nisi poljoprivrednik već "provokator" (nisam obraćao pažnju na postove).
SELJACI DRŽIMO SE ZAJEDNO I ONDA USPIJEVAMO kako ove naše DERIKOŽE uspijevaju tako treba da i mi djelujemo.
 

nikola2104

Novi član
Tu od
19 Sij 2009
Poruka
25
Re: Cijena psenice 2009

ZITO d.o.o IZASLO SA CIJENOM OD 0.78KN,TKO ŽELI PRODAT DO PETKA A POSLIJE TOGA KO ZNA KAKVA CE BIT CIJENA,PA TI SAD BUDI PAMETAN
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Re: Cijena psenice 2009

Mislim da je to drukanje naroda. Morat će ipak svi oni platiti neku dogovorenu cijenu, pa sad love u mutnome.
 
M

MaliBrko

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Drukanje ili ne, ali obračuni se prave po 0.78 kn a čini mi se da nebude više plačeno nažalost.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Cijena psenice 2009

Napravio obračun po 0,50kn :twisted: :evil:
Kud ovo vodi :?: :?:
 
F

Fendt 309

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Moja pšenica otišla po 0,80 19.08.2009.Nisam u sustavu PDV.Katastrofa!Što dalje?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Fendt 309 kaže:
Moja pšenica otišla po 0,80 19.08.2009.Nisam u sustavu PDV.Katastrofa!Što dalje?
ništa bilo pa prošlo idemo dalje... kaj se može, nažalost puno nikaj nebremo :?
 
R

Rajtek

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Ovi moji na silosu konačno izašli scjienom od 82 lipe,a kad si odbiju svoje razno razne troškove mislim da cijena pada na nekih 70 lipa... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Moja udruga idući tjedan sprema demokratske mjere(blokada silosa) ...
 
A

agrocro

Guest
Re: Cijena psenice 2009

svjeze informacije su da agrokor od nagodinu uopce nece vise ugovarati proizvodnju psenice :idea: izgleda ce samo otkupljivati gotovu hranu..ljudi ostaju duzni masovno pa tko ce se tuziti na sudovima toliko?? samo oni otkupljuju izgleda po 95 lipa s tim da agrokor u otkupu ne predstavlja mozda nekih 6-7% ukupno otkupljene psenice, oni imaju svoju..dakle nisu nikakvo mjerilo otkupne cijene! samo me zanima u kakvoj su shemi sa vladom i udrugama koje nas trebaju zastupati???...to je trojac koji nas zakopava a mi tu nemozemo bas nista :evil: :evil: cijela filozofija
 
K

KRESO

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Seljačka buna: "Todorić. Pakretić i Mavrović dogovorili su tajno sramotnu otkupnu cijenu"

Nakon što se Pankretić rješio seljaka dolazi Čobanković

Očekivano: Ministar Čobanković digao ruke od seljaka i pregovaranja
STRPLJENJE seljaka danas je došlo do samog kraja jer najavljuju prosvjede još ove subote, a čini se i strpljenje ministra poljoprivrede Petra Čobankovića koji je još do jučer bio polaskan pozivima seljaka da se vrati "u svoj resor" danas odbrusio da "ministarstvo poljoprivrede nije adresa na kojoj se dogovara otkupna cijena pšenice". i kud i pošalje?

"Hajdete u Todorića"

A seljaci su zaboravili tko je Čobanković????

Čobanković koji je slao specijalce na seljake hvali se da je dobar pregovarač

I na kraju HLADAN TUŠ????
Čobanković ruši seljačke snove: Prošla vremena kada je država određivala cijenu pšenice

Država neće isplatiti 205 milijuna kuna prošlogodišnjih zaostalih poticaja
Još jedna loša vijest koju je Čobanković donio predstavnicima seljačkih udruga je i ta da poljoprivredni proizvođači neće dobiti zaostale prošlogodišnje poticaje. Ministar tvrdi kako država zbog teške financijske i gospodarske situacije nije u mogućnosti isplatiti tih 205 milijuna kuna koje je dužna seljacima.
A ZA OVU GODINU POTICAJE TAKOĐER NEKA ZABORAVE????
 
Z

zekan7711

Guest
Re: Cijena psenice 2009

jasam sa psenicom lose prsao cijena je bila 0,82 ali kad sve oduzmu izidje 0,65kn i na kraju ti kazu da nece isplatit prije desetog mjeseca :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

gdje je tu praVDA :?: :?: :?: :?: :scratch
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Cijena psenice 2009

Zasto su pred mjesec dana svi napali Mavrovica kad je objavio da je dogovoreno sa Agrokorom 95lipa, cijenu o kojoj, vidim, se sada moze samo sanjati? Ili je to bila samo patka za javnost, a dogovorena neka sasvim druga cijena?
Dali bi svi otkupljivaci bili prisiljeni dati 95lipa da su seljacke udruge tada odustale od 1.25lipa i prihvatile kompromis od 95+15?
Jeli ima neki racionalan razlog osim sujete?
 

nikola2104

Novi član
Tu od
19 Sij 2009
Poruka
25
Re: Cijena psenice 2009

ŠTO SE CIJENE TIČE TO ĆEMO VIDIT,ALI POTICAJ ZA PŠENICU NECE SKORO JER OVI U UREDU ZA GOSPODARSTVO NISU POVRŠINE IZ UPISNIKA UPISALI U KOMPJUTERE I NEĆE TO ZAVRŠITI NAJRANIJE DO 15.09.
URED ZA GOSPODARSTVO PODRUŽNICA ŽUPANJA ONI SU U PITANJU
 
K

korisnik2408

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Trebalo bi jos zaposliti jos par tisuca tatinih sinova da unose podatke, tj. da se uhljebe.
 
T

tomonh

Guest
Re: Cijena psenice 2009

Netreba nikog zaposlit,to je sve strateški da se dobije na vremenu,tj. da netreba isplatit poticaj...
 
Z

zekan7711

Guest
Re: Cijena psenice 2009

slazem se nemaju pare ali samo obecavaju
 
B

bok123

Guest
Re: Cijena psenice 2009

možda nam uvale državne obveznice. samo da izmisle nekakvo zvučno ime.
 
Na vrh