• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena registracije TV

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
@HELE bitno je da si ti to rješio a sad na koi način nije toliko važno:icon_super:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A jesi probal na onaj sistem da ti susjedi napisu izjave da je traktor u tvojem vlasnistvu dugi niz godina ??
Ili... ja sam imal slican slucaj ! Vlasnik je otisao kod Javnog biljeznika sa podacima od traktora, papirima od ostavine i zatrazil naknadni upis tog traktora u ostavinu. I rjeseno je !!


Nisam to probao, nisam znao šta me čeka tj. da moram imat račun od traktora. Kasnije nikakve izjave ne pale jer papirologiju rješavam na jednom šalteru gdje radi jedan čovjek i već je vidio sve papire.
Problem kod mene je što traktor nikada nije bio regan, prvi vlasnik pokojni, nije ostavio račun a javni bilježnik je u ostavini napisao samo "tomo vinković" bez ikakvih drugih podataka. Ja sada moram dokazat kako je prvi vlasnik došao do traktora tj. to su me trazili. Sada cu valjda moć sa nekim izjavama to obavit. Vidjet ćemo drugi tjedan. Poanta priče, nikada ne kupiti traktor koji nije bio regan ako nema original račun ili da je barem prvi vlasnik živ.

A sada znam zašto moj "službenik" izbjegava izjave. Susjedu kolege sa posla su ukrali traktor i našli nakon 20 godina čisto slučajno, traktor je za to vrijeme bio registriran a prva registracija je išla po izjavi uz svjedoke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako je vlasnik traktora pokojni, a traktora u ostavini nema postoji opcija tuženja pokojnika .....

Ovo kaj ti je Tomo 522 napisal ti je u početku bilo najbezbolnije rješenje
trebao si reći da si ti prvi vlasnik i kod bilježnika otić sa jednim svjedokom i stvar rješena
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
trebao si reći da si ti prvi vlasnik i kod bilježnika otić sa jednim svjedokom i stvar rješena
A što ako je traktor nekad bio regan pa odjavljen,trag ostaje u terminalu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
U konkretnom slučaju je forumaš rekel da nikad nije bil registriran tak da ova Tomina pomoč stoji na mjestu.

Kaj se tvog pitanja tiče, ako nema brojeva onda nema ni problema, a ako ima onda problemi ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zaboravil sam nadodati da se oni problemi rješavaju Savorisovim nekadašnjim potpisom :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ja sam moja oba i 522 i ovog sad 731 tako registrirao :icon_super:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako je vlasnik traktora pokojni, a traktora u ostavini nema postoji opcija tuženja pokojnika .....

Ovo kaj ti je Tomo 522 napisal ti je u početku bilo najbezbolnije rješenje

Bio je traktor u ostavini ali je pisalo samo "5. Traktor Tomo Vinković" bez ikakvih drugih podataka, za IMT su napisali sve žive podatke.
Slažem se da je ovo od Tomo 522 najbolje rješenje ali kada sam prvi puta došao na mup nisam znao da neću mot regat traktor. Nisam mogao drugi dan doć istom frajeru sa izjavom da sam ja kupio traktor a dan prije sam mu pokazao rješenje o nasljeđivanju i 4 kupoprodajna ugovora. :icon_e_biggrin:

A što ako je traktor nekad bio regan pa odjavljen,trag ostaje u terminalu?

Onda nema problema, samo kod prve registracije moraš dokazivati način stjecanja prvog vlasnika.

Ja sam moja oba i 522 i ovog sad 731 tako registrirao :icon_super:

I ja bi nekako da sam znao proceduru, doduše morao bi traktor još jednom prodat mami ili tastu pa da bude na njih s obzirom da ga ja sa 32.g. nisam nikako mogao kupit prvi. :icon_e_smile:
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Uh.. komplikacija, nešto slično i mene čeka.

Naime, ja sam kupio Pasquali od žene koja ga je dobila u ostavinskoj raspravi od pok. muža. Imam kupoprodajni ugovor između njezinog pok. muža i prijašnjeg vlasnika.

Međutim, kad smo ja i ta žena došli ovjeriti kupoprodajni ugovor kod bilježnika, bilježnik je dobro primjetio da na pravomoćnom rješenju o nasljeđivanju stoji samo "br. 4. - Traktor Pasquali", bez ikakvih podataka.

Tada je vlasnica morala otići kod bilježnika koji joj je radio ostavinsku, i tražiti izmjenu pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju na način da se u ispravak rješenja unesu podaci o broju šasije traktora. Jadna žena, to je još platila 200 kn (zbog greške tog istog bilježnika koji nije na vrijeme upisao br. šasije). Tek tada smo ovjerili ugovor.

Pošto mi je traktor na slaganju, nadam se da ću kroz par mjeseci i ja otići s tom hrpom papira na MUP pa provjeriti kako ga prenijeti na sebe i registrirati.

Uglavnom, sretno i da što prije riješiš tu zavrzlamu

Pozdrav
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako traktor nije nikada bio registriran i nemaš račun, najjednostavnije ti je da netko od prijašnjih vlasnika, po mogućnosti ta žena i jedan svjedok ovjere izjave kod bilježnika da je ona vlasnik. Ti imaš sa njom kupoprodajni i stvar riješena.

Ja danas ovjerio izjavu kao svjedok da je ta udovica od prvog vlasnika vlasnik traktora i njoj sam poslao bilježnika doma da potpiše da je vlasnik. Sad na policiju.
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Traktor je bio registriran i odjavljen, i to ga je odjavio vlasnik prije nego ga je prodao njezinom pok. mužu.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
ako je traktor bio registriran onda treba iz mupa tražiti kopiju prometne dozvole. Najidealnije bi bilo da to napravi onaj tko je odjavio vozilo. Ako to nije moguće onda onaj tko ga je kupio ako ima ugovor ovjeren kod javnog bilježnika.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Traktor je bio registriran i odjavljen, i to ga je odjavio vlasnik prije nego ga je prodao njezinom pok. mužu.

Ma ti si na konju.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Prva nesto manje od 1000,oo kn,,,
za kasnije neznam, nisam jos bio na tom levelu,,, :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zavisi koja županija i kak se pocjenkaš sa osiguranjem. Mene sa 100% osiguranje izašlo 500kn, ZG županija, KA županija bi bila 300kn. Tehnički pregled 180kn. Sutra idem radit prometnu, knjižicu i tablicu pa javim ostatak.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
kak si bil na tehničkom ako sutra ideš raditi prometnu,knjižice i tablicu.tehnički je cca 380 kn,a ovo kaj si ti platil je osiguranje
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Lijepo sam napisao da je osiguranje ZG županija sa 100% nafektano 500kn, tehnički 182kn. Prometnu i tablicu dobiješ poslije tehničkog.
Naknada za okoliš, tablica, prometna i papirologija 362kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh