• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena stajnjaka

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Koliko je cijena stajnjaka u vasem kraju te koliko se obicno stavlja po Ha?
 
B

Bobo

Guest
Kod mene je to bilo po prikolici 50Kn (najmanja SIP prikolica za razbacivanje stajnjaka) a ako kupis 50 prikolica, dobijes nekih 10 prikolica gratis...

Tako sam ja placao, i na 2 jutra sam bacio 46 prikolica stajnjaka, Bilo je strnje crno, koliko je bilo nabacano, i sad tamo duhan raste da je milina za gledati ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja prodajem stajski gnoj po 150 kn/m3 sa prijevozom ili po 110 kn/m3 bez prijevoza.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Kod mene je to bilo po prikolici 50Kn (najmanja SIP prikolica za razbacivanje stajnjaka) a ako kupis 50 prikolica, dobijes nekih 10 prikolica gratis...

Tako sam ja placao, i na 2 jutra sam bacio 46 prikolica stajnjaka, Bilo je strnje crno, koliko je bilo nabacano, i sad tamo duhan raste da je milina za gledati ;)

E hvala na iscrpnoj informaciji. Nego, vidim da mario barata m3 a ti sa prikolicom. Kol'ko ta prikolica ima m3, odnosno koliko si to otprilike po jutru kubika rasuo?
 
B

Bobo

Guest
Ne znam koliko moze gnoja stati u malu SIP prikolicu, ali je negdje oko 3 m3, prije 2.5, nego 3...

Cuj, koliko sam m3 bacio na 2 jutra...

Dakle 46*2.5m3=115m3 na 2 jutra
115/2=57.5m3 po jutru...
 
R

ROKI

Guest
Dok sam se bavio uslugama utovara i razbacivanja stajnjaka po selima (dva utovarivača i djubretara, a ja i muka marjanova sami) naplaćivao sam uslugu utovara i razbacivanja 80-100 kn/prikolici (3,5-4 t) što je ovisilo koliko daleko se vozi od mjesta utovara. Povremeno sam znao uzeti od ujaka djubre, jer on drži krave, pa prodat za 200 kn/ 3t sa mojim utovarom i dovozom. Sa jedne farme sam dok sam se školovao vozio djubre za potrebe škole i tad je škola plaćala 10-ak DM /t. Sad sam kupio 8 kamiona sa prikolicom djubreta (cca svaki po 22-25t) i plaćao sam 300 kn/kamion + PDV i utovar je u toj cjeni. Cjena ovisi i o tome jel to ovčije, konjsko, govedje, pileće, svinjsko... djubre, u kakvom je stanju, kolko je staro koliki je udio slame i da više neserem o tome.

To su moja iskustva kojih sa dubretom ima još puno, ali mislim da ti je ovo dovoljno pojasnilo neke stvari vezane uz cjenu.

A što se količine po hektaru tiče, to ti ovisi o tlu i plodnosti tla te bi ti bilo najbolje dat uzorak tla na analizu i onda će ti oni reći (ovisno što ćeš sijati ili saditi) koliko t/ha trebaš baciti. Ja sam bacao u prosjeku oko 40 t/ha kad sam sadio jabuke.
 
P

paor

Guest
ja ću ga iduće ljeto dati džabe, uvjet je da se izveze u jednom danu, biti će oko 15 3-tonki
 
R

ROKI

Guest
Ma to se stigne bez brige. Jednom sam od 8h ujutro do 7h navečer, uz samo jednu stanku za ručak, natovario sa fergusonom i prednjim utovarivačem i odvezo sa 549 (njiva je bila udaljena cca 4,5 km) 18 prikolica (3,5-4 t) ovčijeg djubreta. Sam sam to sve radio i bome sam se dobro umorio. Htio sam taj dan zaokružit na 20 prikolica, ali gazda nije dao jer je nešto iskrsnilo kod njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Mi smo jedan dan otpeljali 10 prikolica s ručnim utovarom (uglavnom mama i ja), no to je bilo 10 g. ranije :lol:
Danas, ak bi i dvije, bilo bi puno :roll:
 
B

Bobo

Guest
mi smo ovih 46 natovarili rucno nas cetvorica. Ne morate vjerovati, ali u dva dana, utovarano i razbacano. Njiva je bila manje od kilometra deleko od mijesta utovara. Treci dan smo jos 112 prikolica bacili na drugu njivu, jer smo dobili gratis od covijeka. Gnoj je bio vrlo dobar, govedji, sa tocno pravim udjelom slame. Prezadovoljni smo, jer duhan vrlo dobro napreduje, a sadili smo ga na istu nivu vec 3 godine za redom. Sad bi trebala ici kalcifikacija, i tamo duhana ne bi trebalo biti bar 3-4 godine.

Koliko sam upoznat u svojstva govedjeg djubreta, ono najvise daje u 3 godini od bacanja, jer se tada razlozi kako treba. da li su to prazne price ili ne, ne znam, ali znam da je duhan ove godine idealan ;)
 
Č

Čugi

Guest
Bobo kaže:
Koliko sam upoznat u svojstva govedjeg djubreta, ono najvise daje u 3 godini od bacanja, jer se tada razlozi kako treba.

Tako je Bobo.
 
Z

zoki

Guest
kod mene je stanjak po 100 kn za malu SIP-ovu prikolicu i tocno je trcu godinu daje najvise
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas je stajnjak 250 kn po prikolici (prikolica oko 4 m3), sa mojim odvozom.
Dosta ga prodam, pune se kod nas traži. Znam ga voziti i po 20-tak km daleko!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Žalim, tek na jesen.
Prošle godine sam prodal oko 30 prikolica, a sad gnojim svoje zemlje, još mi je malo ostalo, ali sve to ide na moje.


U Rakitnicu kažeš.......malo mi je daleko........al za duplu cijenu........možemo se dogovoriti......hehehehehehe!
 
S

seljaček

Guest
AAAAA ne šanana ja bi ga baš platio 100€ prikolicu neću za manje ako može tako. ha ha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
100 eura kažeš!
Sad mi još reci koliko bi bilo kilometara od Kloštra Podravskog do Rakitnice!?
 
S

seljaček

Guest
od Đurđevca 16 ali nemoj se nadat extra profitu kod mene ga nečeš ostvarit sa novcima sam na vi a i stajnaka imam na ponudi 0,05kn/kg pregovaram da mi skine cijenu na 0,03kn/kg.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kakvi, nisam ni mislio. Ja sad nemam ništa do jeseni, a onda se pale telefoni i zovu me.
Za vinograde, male, velike, voćnjake i zemlje.
Znaju moju cijenu i uvijek me zovu, da ga imam na izvoz sve bi otišlo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh