• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene baliranja

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ljudi zanimaju me cijene baliranja i popratnih radova ( utovar, istovar...) što roto što običnih bala diljem lijepe naše?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
obične male bale su po 2kn komad baliranje,bar u mom kraju..za dnevnicu plaćam dečkima 200 kn,aliza te pare se radi cijeli dan,od 500 do 1000 bala dnevno...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Male bale 2,5kn/kom , rolo bala sjenaža 120-140 kn/kom , rolo suho sieno60kn/kom. Dnevnica 25-30kn/h
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Zanima me slama konkretno. Kalkuliram šta mi se više isplati. Male bale ili roto. Problem je što nemam radne snage za male pa bi mi pasale roto da platim sve i baliranje i dovoz. Koji je omjer mala - roto? U grubo naravno.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U rolo ide cca 30 bala sijena barem u mojem slučaju kakve ja radim
 
F

Ferđolinac

Guest
Evo kod nas su male bale 2 kn,negdje i 1,80 a za utovar i istovar neznam jer to radimo sami.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dominik kaže:
Dali bi svinje htjele jesti sjenažu??
Naravno,pogotovo lucernu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
O lucerni i govorim. Imam problem preko zime sa ishranom svinja ( krmača ). Mike bio si kod mene vidio si sa čime se bavim. CSS odlično iskorištava zelenu masu tokom sezone dok preko zime suhu lucernu jedu al se nećkaju i dosta toga se baci tj. ostane u stelji. Problem je što kod nas u selu nitko nema sjenažu ili klasičnu silažu lucerne pa da uzmem i probam dal će jesti. Morat ću sam napraviti probni uzorak.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja svojim svinjama dajem isto prek zime i dave se z njom kak im je fina :lol:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Dominik kaže:
Ljudi zanimaju me cijene baliranja i popratnih radova ( utovar, istovar...) što roto što običnih bala diljem lijepe naše?
ako slamu trebas tu sam sa punim "pansionom"
baliranje je 2,00kn za veće količine 1,80 ili po dogovoru
slama je u balama po nekih 12-15kg nisam vagal al tak se kretalo
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Napokon i ja pronašao ovu temu :p Kod mene su kockice 3 kn, a bala sjenaže (promjera 1.5 m) 150 kn. To mi se činilo možda malo puno, sad vidim da je istina, no nemam baš izbora. A za balu sjenaže (većinom sijane livade, DTS) jedva dobijem 400 kn.
 
M

Massey4455

Guest
Ja baliram smo rolo bale i računam:
40 kuna sijeno po bali
30 kuna slama po bali
sjenaža bez omatanja 50 kuna
sjenaža sa omatanjem 110 kuna
istovar i utovar 25 kuna po bali
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
evo ja računam za baliranje u rolo bale 50 kn za sijeno i slamu, ostalo ne baliram a promjer bale je 160cm i težina bale slame je cca 200 kg dok je sijeno 450-500kg.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Kod nas su male bale oko 2 kn....rolo sjenaža oko 120...a suho ti je razlicito totalno ...imas od 45 do 60.....sam ovisi ti o kvaliteti baliranja....ovi po 45 to sam sfušare.....i naprave ti mekane bale skroz...dok ja radim po 55 ili 60 al bale su stvarno tvrde i ja pokusavam covjeku pomoc tako da radim sto manje bala .....ja cak radim i vece bale....radim oko 140cm....tak da.....
 
M

Mariozn

Guest
kave ce cijene baliranja bit ove godine s obzirom da je poskupila spaga i gorivo,mislim na kockaste bale?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
kave ce cijene baliranja bit ove godine s obzirom da je poskupila spaga i gorivo,mislim na kockaste bale?


Evo ja sam baš primio evanđelje da od sada cijena iznosi 3.5 kn za malu balu, sijeno je još bilo po 3. Nimalo mi se to ne sviđa, znači više od 29% cijene koju tražim za balu je cijena baliranja??? Kakva je situacija u drugim krajevima?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
U kod vas je bas skupo baliranje bas bi se isplatilo ici kod vas balirati
Kod nas u BiH se kockaste baliraju po 1.3kn u mome kraju a u nekim selima i po 1.9kn ali to je max
a sjenaza u okruglima balama i omaotana oko 75kn/kom a prevoz 19kn, doduse nisu bas neke zbijene bale, onako laganije malo
A sijeno i slamu u okrugle rijetko ko balira, bolje reci nitko sem onih koji imaju svoje balike tako da za to neznam cijenu
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kod mene je baliranje 3 kn, usput imam za prodat bale 12-15kg cca 300 kom zagorje:partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Male bale 2,5kn/kom , rolo bala sjenaža 120-140 kn/kom , rolo suho sieno60kn/kom. Dnevnica 25-30kn/h

U vi imate pravu cijenu,ali šta je previše je previše bar po mojemu mišljenju.
kod nas je mala bala 2kn a rolobala sijena 30kn sjenaža 50kn, omotavanje bale sa tvojim najlonom 30kn a sa najlonom ko omotava 40kn a dnevnica 200kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh