• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja ju bi dal za 9 kn. Bila su dva danas i daju mi 7 kn. Za toliko ju ipak ne dam. Na ono podsmjehivanje i da ak se predomislim nazovem ne mogu priječi. Po svemu sudeči ju budem sam klao i prodao vrečice, ak ne nađem nekog.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Budu se oni vratili jos par puta, budes videl. Barem je tak kod nas.
A i ovaj meni kaze: sta ti je sad toliko za tu jednu kunu/kg, reko, ako je tebi onda je i meni..
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Naj bolje je skupiti po selu naruđbe, makar sad je već malo kasno, naj bolje je kraj 10. početak 11. mjeseca, blago u klaonicu, to je oko 350-450 kuna troška, kako gdje, dobroga mesara da složi lijepe pakete i razvoziš živinče za jedan sat i dobiš pošteno plačeno ono za kaj si radil .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Idu bikovi i po 15 kn, samo treba ispregovarati cijenu, pogotovo ako je veča količina na jednom mjestu!
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
bio je jedan križanac holštajn pa je zato 14kun da u bili svi sim bilo bi 15. prodao nekom mesaru iz rijeke jedini on u mom kraju i kupuje
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Tako je!

Junad je otišla gore!
Cijena od Osijeka do Karlovca je 15 kn za dobru simentalsku robu!
Kažem za dobru, ako neko ima vrhunsku robu,a nije mu hića za prodati i lovu, drapajte 15,5 kn!
Bez problema, stiska je mesarima...nije ni vani ništa niže!

Iz provjerenih izvora znam da je Mađarska na 2€ kao i Srbija!

Stoga drapajte tu cijenu ako ste u poziciji! Bez pardona!

Isto tak, telad je na 24 kn do 150 kg, ostale kile po 15!

Nadam se da je dosta bilo junadi po 12,13 kn a teladi po 26, 27!!!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Telad bi mogla biti još i skuplja. Jučer bio stari kod jednog rođaka koji tovi nekih 200-250 komada junadi. Prije 2-3 godine reko da nema šanse da kupuje domaće kad ima iz Rumunjske koliko hoćeš, al sad kaže obratno, ne samo on nego i svi tovljaći u okolici traže sve više domaću telad.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
To je škakljiva tema!

Nije jednostavno skupiti 50 teladi u kratkom vremenskom razdoblju!
To mora biti odlična organizacija na gospodarstvu, praktički, jedan igrač mora biti konstantno na terenu i to prije nego turnus ode van! Mora poznati cijeli teren da bi efikasno prikupio telad!

Uvoz je koliko-toliko po tom pitanju bolji, ali opet se nameće pitanje kvalitete robe...

Nije to jednostavno kak si netko zamišlja!

Ali da je telad 26,27 pa čak 28 kn, a junad 12,13 e pa to niti jedan sustav tova ne može podnjeti!
Mora se tržište ustabiliti, jer u suprotnome - netko ispada iz takvog lanca!


Moja saznanja su da je telad trenutno 24 kn... junad 15 I SVE TO SA TENDENCIJOM PADA(teladi), ODNSNO RASTA (junadi).


Ova priča da domaći tovljači traže domaću robu samo može uzbuditi domaće "uzgajivače" teladi za daljnji tov pa da se umisle i povise cijenu...
No tu nema previše efekta, NEBU IŠLO...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Cijena bikova u porastu!? Hoće li još rasti ili će ostati na 15!? Ja imam tri, al planiram ih za mjesec do dva prodavati. Ali ako je cijena 15-15.5kn prodao bi ih možda i sada, tko zna kakva će cijena biti kasnije..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako se kreću junice za meso u KC/KŽ-BJ/BL.VT-POD županiji??
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Mi smo lani u 12 mjesecu prodali jednu nekih 450 kg za 5500 kn na preko, više nije nitko htio ponuditi. Sad smo prodali 2 krave za 8 kn po kg, zvali najmanje 10-ak ljudi svi su obečavali da će doć vidit nikog nije bilo. I onda došo jedan prekupac i nudi 6kn/kg, sramota. Al onda u subotu ipak došo drugi i dogovorili po 8, al tek ih za tjedan dana vozi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh