• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam dal je istina ili ne, ali navodno cijena bikova ide dolje!?!

Ja vjerojatno tovarim jednog idući tjedan po 14,5 kn, a bili su 15 stalno...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kolega @Sanana znam da ti je slaba utjeha,al kod nas, u mom okruzenju nisu ni bili 15....kod nas ti je maksimala za dobre sim. 14kn. ,krave sim. vecinom 8a rijetko ko dobije9 i to ako je mladja i stvarno dobra....Opcenito kod nas su cijene za kunu-dve uvijek manje nego kod vas malo zapadnije,a troskovi jednaki,isto to vrijedi i za svinje, prasce....
Nadam se da ces ipak postic zadovoljavajucu cijenu jel para nikad dosta,uvijek nekih troskova,planiranih i neplaniranih :drink:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Prije nekih mjesec dana prodavao sam dvije krave, uspio sam ih jedva po 8kn prodati mesaru koji ima 2 male mesnice u Zagrebu pa ne kupuje nikaj na velikom. A koga god sam zvao od velikih nakupaca nijedan nije htio doći ni pogledati, svi su rekli da im netreba, da imaju u slavoniji krava po 6kn koliko ih volja, da cijele farme odvoze. Sad neznam jel ima u tome istine ili ne.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nazalost prijatelju istina,ljudi se masovno rijesavaju,nakupci svi ko u nekom paktu(dogovoru)i i nemozes dobit vise...
Prije mjesec dana prodao prekrasno zensko tele(simentalac)po 22kn i to je maksimum,a da nespominjem da mi pojedimci ni 20kn nisu davali...
Sve je to teska lopovska bagra...a kamion iz Trogira(Plano) doso,nakupio turu i dovidjenja...:icon_toilet:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer bio jedan nakupac i daje cijelih 5 kuna za holštajn kravu,a što da ju debljam,da pojede 3 tone kukuruza bude nabacila 100 kila neisplativo,najveći problem je što nema kvalitetne cijene općenito nigdje,svi ti nakupci su jedno veliko:icon_hang::icon_hang::icon_hang::mad::mad:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam uspio iskopat neku špagu i odu krave po 8 kn za meso, ali debeleee!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Koja bi bila realna cijena za dobre simentalske junice za klanje, ako je recimo cijena bikova,takodjer simentalaca 14 kn???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Simentalce junice za klanje, onako fine, zaokružene, kod mene su po 11 kn i mislim da više od toga nikako.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bili kupci prije 10 dana i rekli 14,5, ali bikovi još nisu otišli. Jučer smo se čuli da bi utovar bio u četvrtak, ali nevjerujem da budu platili više od 14.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Meni danas dolazi kupac, a ako se pogodimo sutra bi trebao biti utovar.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
došao mi maloprije kupac. Hoće žensko tele da si odgoji kravu. E sad, ja imam žensko tele, ali ima već 5 mjeseci. Nemam pojma koliko bi mogao tražit za nju. (simentalac)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tko je lud,danas otišla jedna siva HF,kaže kupac da ide za Austriju,briga me ,solarno plačanje:cool::cool:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Tko je lud,danas otišla jedna siva HF,kaže kupac da ide za Austriju,briga me ,solarno plačanje:cool::cool:

Austrija?
A na koga je isao pasos? na klaonicu ili ? :s:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Na jedan sabirni centar,ujutro moram po putnicu,izašao mi se onaj blok za pisanje
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
glavni razlog pada cijene prasadi je kao tovilišta su napunjena i to je to,mislim to kažu šverceri
 

Najnoviji postovi

Na vrh